REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Systém Ytong je především promyšlenou stavebnicí

Bílý pórobeton je v mnoha směrech nepřekonatelný stavební materiál, který kombinuje řadu výhod. Jeho složení je velmi prosté – vzniká z cementu, křemičitého písku, vápna a vody, navíc díky jeho vylehčení obsahuje miliony vzduchových pórů.

Výsledkem jsou lehké tvárnice, které mají výborné tepelněizolační vlastnosti, jsou nehořlavé, minimalizují podmínky pro vznik plísní a nepodporují vznik tepelných mostů. Díky použití základních surovin se jedná o cenově dostupný materiál a v neposlední řadě je to významné plus v ekologických a zdravotních otázkách.

Svépomocí či s firmou?

V posledních letech opět vzrůstá obliba stavění svépomocí. Důvodem není jen ekonomická stránka, ale také velmi často obavy z kvality práce stavebních firem. Mnoho současných stavebníků rodinných domů se rozhodlo pro bílý pórobeton, a to nejen pro všechny výše uvedené vlastnosti. Rozhodujícím faktorem je zejména mimořádná uživatelská vstřícnost, která spočívá v technologické nenáročnosti zdění a v promyšleném sortimentu.

Pokud chcete nechat práci na firmě, Ytong doporučí spolehlivé a certifikované společnosti s ověřenou kvalitou práce. Ytong totiž pravidelně technologii použití bílého pórobetonu školí a záleží mu na tom, aby vyráběl nejen kvalitní a spolehlivý materiál, ale aby i partneři, kteří s tímto materiálem zachází, byli právě takoví.

Proč je tolik důležité precizní provedení hrubé stavby

Hrubá stavba je zdravým jádrem domu a na ní záleží jeho užitné vlastnosti. Ytong umožňuje díky tepelněizolačním vlastnostem jednovrstvé zdění až do pasivního standardu, ale právě zde se předpokládá velmi precizní napojení jednotlivých částí. Bez toho totiž vzniká riziko tepelných mostů, tedy míst, kudy uniká teplo a drží se v nich vlhkost.

Přesné tvárnice jsou v tomto ohledu ideální – vzniká homogenní stěna, navíc spojena jen asi 1 až 2 mm tenkovrstvé malty. Komponenty pro je nosné zdivo, příčky, střechu, strop, schodiště jsou vyrobeny tak, aby na sebe přesně navazovaly. Zároveň sortiment není složitý – na rozdíl od cihly není třeba kupovat desítky různých prvků a tvarovek, tvárnice si jednoduše uříznete podle potřeby.

Systém Ytong pro stavění od sklepa po střechu

Projekty jakékoliv architektonické náročnosti jsou se systémem Ytong realizovatelné z materiálu od jednoho dodavatele. Výhody se dají přirovnat k práci se stavebnicí – veškeré díly na sebe navazují, jsou plně kompatibilní a nevyžadují žádné speciální technologické postupy.

Součástí sortimentu jsou kromě běžných také tepelněizolační tvárnice, portfolio zahrnuje příčkovky i obloukové segmenty, které umožňují řadu atypických a kreativních řešení. Systém obsahuje i nosné překlady, armované betonářskou výztuží, různí typy profilů i plochých překladů i řadu dalších komponentů, včetně schodových stupňů.

Vynikající vlastnosti mají také stropní díly, například střešní systém Ytong Komfort poskytuje mimořádnou ochranu před přehříváním podkrovních místností v letních měsících a má zdokonalené protihlukové vlastnosti, což ocení zejména ti, kteří žijí ve městech.

Ytong šetří čas a poskytuje záruky

S tvárnicemi je možné vytvořit řadu variant energetické náročnosti domu, zkrátit dobu výstavby na minimum a spolehnout se na promyšlenou nabídku jednoho dodavatele. Navíc je možné inspirovat se širokou škálou realizací, které byly postaveny a čerpat z bohatých zkušeností uživatelů těchto staveb.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.xella.cz/cs_CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Systémové omítky pro zrychlení povrchových úprav v interiéru

Systémové omítky pro zrychlení povrchových úprav v interiéru

Pro ještě snazší a kvalitnější stavění jsme rozšířili sortiment o novinky. Lehčená vnitřní omítka Ytong Innenputz a hlazená vnitřní stěrka Ytong Glattputz doplňují systémové řešení Lambda YQ. Byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem.