REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Axor WaterDream - inovace umožňující nespoutanou kreativitu

Axor, designová značka společnosti Hansgrohe SE, odhalila na veletrhu Fuorisalone 2015 novou vizi nespoutanosti pro průmyslový design – univerzální základnu baterie, která umožňuje snadné připojení na zakázku vyrobených baterií pouze jednoduchým „zacvaknutím“.

Okouzlující kombinace vysoce kvalitních součástí baterie a jedinečných výtoků byla k vidění od 13. do 17. dubna 2015 ve výstavních prostorách Axor DURINIQUINDICI v milánské Via Durini 15.

Už několik let se značka Axor snaží dosáhnout co největší svobody průmyslového designu. Společně s ECAL, vyhlášenou Univerzitou umění a designu ve švýcarském Lausanne, proto vyvinula koncepční odpověď na tuto otázku. Navíc ještě vyrobila řemeslně propracovaný, ručně foukaný skleněný výtok – Axor WaterDream 2015.

„V Univerzitě ECAL jsme objevili kreativního partnera, který přistupoval k našemu projektu Axor WaterDream s velkým zaujetím a uměleckým duchem,“ vysvětluje Philippe Grohe, vedoucí značky Axor.

„Naše technická inovace – nová základna pro baterie – posloužila jako výchozí bod, od něhož se mohli studenti designu odpíchnout při vytváření vlastních výtoků pro vodovodní baterie. Už se moc těšíme, až budeme prezentovat výsledky naší spolupráce příznivcům designu v Miláně.“ Alexis Georgacopoulos, rektor Univerzity ECAL, dodává: „Jako škola dostáváme často příležitost spolupracovat se světově proslulými značkami, především v oblasti průmyslového designu. Projekt Axor WaterDream je toho skvělým příkladem, protože umožnil našim studentům koncepčně experimentovat s tím, co se naučili, a přitom neztrácet ze zřetele technickou inovaci.“

Naprostá svoboda designu se základnou Axor U-Base

Klíčem k nově nabyté svobodě průmyslového designu je Axor U-Base – inovativní základna armatury zajišťující kvalitu průmyslově vyráběného produktu. Základna Axor U-Base umožňuje bezpočet kombinací a exkluzivní pracovní plochu pro výrobní provozy společnosti Hansgrohe: od běžných výtoků až po originální kusy připravené na zakázku v rámci Axor Manufaktur.

Projekt Axor WaterDream

Už více než 20 let vyvíjí značka Axor alternativní vize koupelny coby obytného prostoru. Současně se zaměřuje na to, aby poskytovala prostor pro kreativní vývoj, bořila zaběhané vzorce chování a vedla otevřený interdisciplinární dialog – s vyhlášenými designérskými partnery z celého světa Jean-Marie Massaudem, Patricií Urquiolou, bratry Bouroullecovými či studii Front a Nendo. Studenti bakalářského a magisterského studia Univerzity ECAL se nyní připojují k těmto velkým jménům se svými vlastními projekty Axor WaterDream.

O ECAL/University of Art and Design Lausanne

V čele Univerzity ECAL, mezinárodně vyhlášené školy zařazované pravidelně mezi deset nejlepších světových univerzit umění a designu, stojí Alexis Georgacopoulos. V současnosti nabízí škola šest bakalářských programů (krásná umění, film, grafický design, průmyslový design, média a interaktivní design, fotografie), pět magisterských programů (umělecká režie, krásná umění, film, integrované inovace pro produktový a obchodní rozvoj, produktový design) a dva programy pro Master of Advanced Studies (MAS) v oboru luxusního a řemeslného designu a designového výzkumu pro digitální inovace (s laboratořemi EPFL+ECAL). Univerzita ECAL otvírá také jednoletý základní kurz připravující studenty pro vstup do některého z bakalářských programů.

Hansgrohe CS s.r.o.

logoDornych 47
617 00 Brno

zelená linka: +420 511 120 550
e-mail: info@hansgrohe.cz

web: www.hansgrohe.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Interiérový designér: 10 otázek a 10 odpovědí

Interiérový designér: 10 otázek a 10 odpovědí

Na veletrhu Mobitex přednášela interiérová designérka Iva Bastlová s Ing. Milanem Vrbíkem na téma 10 otázek a 10 odpovědí interiérového designéra. ESTAV.cz přináší svým čtenářům obsah přednášky v ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA