REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Axor WaterDream - inovace umožňující nespoutanou kreativitu

Axor, designová značka společnosti Hansgrohe SE, odhalila na veletrhu Fuorisalone 2015 novou vizi nespoutanosti pro průmyslový design – univerzální základnu baterie, která umožňuje snadné připojení na zakázku vyrobených baterií pouze jednoduchým „zacvaknutím“.

Okouzlující kombinace vysoce kvalitních součástí baterie a jedinečných výtoků byla k vidění od 13. do 17. dubna 2015 ve výstavních prostorách Axor DURINIQUINDICI v milánské Via Durini 15.

Už několik let se značka Axor snaží dosáhnout co největší svobody průmyslového designu. Společně s ECAL, vyhlášenou Univerzitou umění a designu ve švýcarském Lausanne, proto vyvinula koncepční odpověď na tuto otázku. Navíc ještě vyrobila řemeslně propracovaný, ručně foukaný skleněný výtok – Axor WaterDream 2015.

„V Univerzitě ECAL jsme objevili kreativního partnera, který přistupoval k našemu projektu Axor WaterDream s velkým zaujetím a uměleckým duchem,“ vysvětluje Philippe Grohe, vedoucí značky Axor.

„Naše technická inovace – nová základna pro baterie – posloužila jako výchozí bod, od něhož se mohli studenti designu odpíchnout při vytváření vlastních výtoků pro vodovodní baterie. Už se moc těšíme, až budeme prezentovat výsledky naší spolupráce příznivcům designu v Miláně.“ Alexis Georgacopoulos, rektor Univerzity ECAL, dodává: „Jako škola dostáváme často příležitost spolupracovat se světově proslulými značkami, především v oblasti průmyslového designu. Projekt Axor WaterDream je toho skvělým příkladem, protože umožnil našim studentům koncepčně experimentovat s tím, co se naučili, a přitom neztrácet ze zřetele technickou inovaci.“

Naprostá svoboda designu se základnou Axor U-Base

Klíčem k nově nabyté svobodě průmyslového designu je Axor U-Base – inovativní základna armatury zajišťující kvalitu průmyslově vyráběného produktu. Základna Axor U-Base umožňuje bezpočet kombinací a exkluzivní pracovní plochu pro výrobní provozy společnosti Hansgrohe: od běžných výtoků až po originální kusy připravené na zakázku v rámci Axor Manufaktur.

Projekt Axor WaterDream

Už více než 20 let vyvíjí značka Axor alternativní vize koupelny coby obytného prostoru. Současně se zaměřuje na to, aby poskytovala prostor pro kreativní vývoj, bořila zaběhané vzorce chování a vedla otevřený interdisciplinární dialog – s vyhlášenými designérskými partnery z celého světa Jean-Marie Massaudem, Patricií Urquiolou, bratry Bouroullecovými či studii Front a Nendo. Studenti bakalářského a magisterského studia Univerzity ECAL se nyní připojují k těmto velkým jménům se svými vlastními projekty Axor WaterDream.

O ECAL/University of Art and Design Lausanne

V čele Univerzity ECAL, mezinárodně vyhlášené školy zařazované pravidelně mezi deset nejlepších světových univerzit umění a designu, stojí Alexis Georgacopoulos. V současnosti nabízí škola šest bakalářských programů (krásná umění, film, grafický design, průmyslový design, média a interaktivní design, fotografie), pět magisterských programů (umělecká režie, krásná umění, film, integrované inovace pro produktový a obchodní rozvoj, produktový design) a dva programy pro Master of Advanced Studies (MAS) v oboru luxusního a řemeslného designu a designového výzkumu pro digitální inovace (s laboratořemi EPFL+ECAL). Univerzita ECAL otvírá také jednoletý základní kurz připravující studenty pro vstup do některého z bakalářských programů.

Hansgrohe CS s.r.o.

logo
Dornych 47
617 00 Brno

telefon: +420 511 120 550
e-mail: info@hansgrohe.cz

web: www.hansgrohe.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA
REKLAMA