REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Stavba zdí - při správném postupu jí zvládne i laik

Vápenopískové zdicí prvky patří mezi moderní stavební materiály používané jako vnitřní i obvodové zdivo, pro nosné, dělicí i výplňové konstrukce. Jejich vysoká objemová hmotnost zaručuje pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti již při menších tloušťkách nosných stěn.

Volitelná tloušťka zateplení určuje tepelně-technické vlastnosti obvodového zdiva a tudíž i celkový tepelný odpor stěn. Hrubou stavbu ze systému KMB SENDWIX v podstatě zvládne i laik, je však třeba dodržet několik základních pravidel.

Z nabídky KM BETA si můžete vybrat materiál pro hrubou stavbu či střechu. Základ dvouvrstvého zdicího systému SENDWIX tvoří vápenopískové cihly pro vnější a vnitřní nosné zdivo (zeď s tloušťkou 240 mm nebo 175 mm). Vysoká objemová hmotnost vápenopískových prvků zaručuje vysokou pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti stěn již při menších tloušťkách (od již zmíněných 175 mm). Volbou vápenopískových zdicích materiálů lze díky tomu zvýšit užitnou plochu obytného prostoru asi o 10 %!

Bezplatný servis zákazníkům – zdivo Sendwix

Účelem tohoto servisu je usnadnit přípravu Vašich stavebních prací, ušetření času a hlavně peněz. Dle Vaší projektové dokumentace Vám rádi spočítáme potřebné množství stavebního materiálu, zateplení stavby ale i úpravy povrchů. Pro výpočet vícevrstvého zdiva SENDWIX postačí vyplnit formulář na webových stránkách a dostatečně okótované výkresy ve vhodném měřítku (řezy, pohledy, situace...).

Malty a omítky KM BETA

Při výstavbě ze systému KMB SENDWIX (kompletní nabídku zdících prvků najdete na www.sendwix.cz) doporučujeme k vápenopískovému programu KM BETA využít širokou nabídku maltových směsí a omítek řady PROFIMIX. Pokud se rozhodnete pro stavbu „na lepidlo“, využijte ZM 921 Lepidlo SX – 10 MPa s tl. vrstvy 2 mm a jako zakládací maltu směs ZM 920 Zdicí malta) s tl. vrstvy 10–30 mm. KM BETA vám nabízí i užitečný online nástroj pro výpočet spotřeby. Stačí zadat plochu v m², kterou si přejete omítnout, a v tabulce zjistíte potřebné množství vhodné směsi Další návrhy a postupy najdete na stránkách www.kmb-profimix.cz.

Na webových stránkách www.sendwix.cz najdete i další výhodné služby, jako je statické posouzení KMB, podklady pro energetický štítek, servis při nákupu materiálu (pomoc u obchodního partnera). Výrobce pro realizační firmy nabízí i technické zaškolení a pravidelnou kontrolu dodávek a servis u celé výstavby.

KM Beta, a.s.

logoDolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134
zelená linka: 800 150 200
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz, www.sendwix.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Pracovní návody a postupy

Zdroj: Fotolia.com - Fotolyse

Jaro se blíží, můžeme už stavět?

Stavební firmy doporučují zdění během zimního období přerušit, aby mohla hrubá stavba řádně vymrznout. Zimní maltové směsi mohou prodloužit stavební sezonu především o ty dny, kdy se teplota dostává ...

Jak se staví srub svépomocí

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, ...

REKLAMA
REKLAMA