REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Domek na hraní – sen všech dětí. Poradíme, jak jim ho naplnit

Máte-li dostatek času, odhodlání a jste manuálně zruční, postavte dětem zahradní domeček! Budou vám neskonale vděčné.
Domek na hraní – sen všech dětí. Poradíme, jak jim ho naplnit

Toto zázemí, ve kterém si mohou samy hospodařit, využijí i s kamarády při každé hře. A podle zkušeností odrostlých také významně posílí jejich vzpomínky na šťastné dětství.

Zahradní domek může být klasicky dřevěný, ale i plastový, kovový, zděný nebo z kamene. My se dnes zaměříme na domky ze dřeva, které jsou stylové, útulné, nejlépe souzní s přírodním prostředím a mají dlouhou životnost.

Dřevo je však kvůli rozmarům počasí potřeba natřít a také ošetřit proti škůdcům. Zkušení řemeslníci radí natírat ještě před montáží – pak už to jde totiž mnohem hůř. Zde se nabízí prostor i dětem, které si mohou stěny domečku samy vyzdobit.

Zásadní otázkou před stavbou dětského domku je jeho požadovaná velikost. Záleží i na rozměrech zahrady, ale obvykle se staví domečky s půdorysem 2 x 2 metry.

Domek musí stát na úplně rovném místě a základu z desek či na podezdívce. K izolaci poslouží krytinová lepenka. Pro výstavbu se hodí jen pečlivě opracované dřevo. Stavba domku začíná od základní konstrukce, která musí být dostatečně pevná. Pokračuje se podlahou a pokládkou střešní krytiny. Okna a dveře mohou zůstat buď jako otvory, nebo se je také pokuste vyrobit.

Z praxe

„Nejvíce jsem využil klasické střešní latě. Osvědčily se mi jako nejdostupnější konstrukční hranol, který se dá koupit téměř všude,“ uvádí pan Pavel Š., jehož dětský zahradní domek získal nejedno ocenění. Tento kutil uplatnil i podlahové a obkladové palubky, kovové patky, z nářadí ruční elektrický hoblík, aku šroubovák, stolní pilu, pásovou brusku, ruční pilu a další drobné pomůcky.

Pokud se na stavbu zahradního domku necítíte, kupte si už hotovou sestavu, kterou doma jenom smontujete podle přiloženého návodu. Trh je bohatě zásoben jak základním, tak spojovacím materiálem i nářadím k opracování a montáži.

Už několik let je populární i výroba nábytku a domků z levných přepravních palet. V kutilských dílnách tvořivých Čechů vznikají opravdové skvosty!

Připraveno ve spolupráci s BMKCO, firmou dodávající kvalitní spojovací materiály a kotevní techniku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nechte dítě, aby se podílelo na zařizování dětského pokoje

Nechte dítě, aby se podílelo na zařizování dětského pokoje

Zařízení pokoje vašeho dítěte má na jeho vývoj větší vliv, než si myslíte. Prostředí, kde dítě vyrůstá, by mělo být zdravé a bezpečné. Stejně tak by ale mělo poskytnout prostor pro hraní a být povzbuzující pro učení i odpočinek. Zohledněte velikost místnosti, její uspořádání a barvu. Dobře uděláte, když děti…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA