Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

WASTEMASTER aneb mistr na odpadní (teplý) vzduch

Je-li v podstropní části haly vzduch příliš teplý, #Wastemaster s ním zatočí. Doslova!
Zdroj: Colt International, s.r.o.
Zdroj: Colt International, s.r.o.

Wastemaster je stropní destratifikační ventilátor firmy Colt International, s.r.o., který recirkuluje lehčí teplý vzduch shlukující se v podstropní oblasti objektu a přivádí jej zpět do nižších míst haly, kde tento teplý vzduch ohřívá pobytové a pracovní prostory, čímž dojde k využití odpadního tepla. Tomuto procesu se říká #destratifikace.

Z hlediska bezpečnosti je nutné Wastemaster instalovat minimálně 2,5 m nad podlahou. Je nežádoucí, aby kromě vzduchu zatočil i s čímkoliv jiným. Wastermaster zosobňuje hlášku „Já jsem malý, ale šikovný.“ Váží pouhých 9,5 kg, největší provedení je vysoké pouze 690 mm, menší provedení je vysoké 440 mm, průměr vrtule u obou provedení je 1 420 mm. Při nejvyšších otáčkách Wastemaster spotřebuje jen 75 W. Při nejnižších otáčkách spotřebuje dokonce jen 33 W, což je méně než tradiční  žárovka. Tento ventilátor je zcela bezúdržbový a nenáročný. K provozu mu stačí přívod napětí 230 V. Recirkulace teplého vzduchu ventilátorem Wastermaster je ekonomická a přispívá k tomu i jeho energetické nenáročnosti.

Wastemaster lze ovládat manuálně i automaticky se zapojením na termostat nebo přímo na řídicí systém adiabatického chlazení #CoolStream. Dodávány jsou v bílé nebo černé barvě.

Colt International, s.r.o.

logo
Colt International, s.r.o.
Strakonická 3363/2d
150 00 Praha 5

telefon: 251 556 665, 724 610 252
e-mail: dp@cz.coltgroup.com

web: www.colt.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Colt International, s.r.o.

Odvod technologického tepla z průmyslových hal

Systém Aerox společnosti Colt International, s.r.o. je určený pro stálé větrání za každého počasí. Aerox je speciálně vyvinutý pro použití ve velkých průmyslových halách.