Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pořádný dům za rozumnou cenu? S jednovrstvým zdivem od Porothermu je to realita

Postavit dům z nejkvalitnějších materiálů lze, i když máte nižší rozpočet. Na stavbě mohou investoři ušetřit svépomocí a s jednovrstvým zdivem, u kterého není potřeba dodatečné zateplení domu. Stavebník tím ušetří čas i peníze za další materiál a stavební firmu, která by mu zateplení instalovala. Navíc, v poměru cena/výkon vychází jednovrstvé zdivo Porotherm 38 EKO+ Profi nejlépe.
Zdivo Porotherm 38 EKO+ Profi při zakládání zdiva. Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Pro mnoho investorů je při výběru stavebního materiálu rozhodujícím faktorem cena. Logicky se pak snaží najít co nejlevnější řešení, se kterým se následně snaží spokojit. Na zdivu sice v počátku ušetří, ale později toho mohou litovat z důvodů častých oprav. Dnes už je naštěstí na trhu mnoho možností, jak stavět kvalitně a za dobrou cenu. Jednou z nich je i jednovrstvé zdivo od Porothermu, které i bez potřeby dodatečného zateplení splňuje požadavky pro stavbu nízkoenergetického domu.

Zdivo je na trhu již od roku 2011 a čím dál více se dostává do povědomí investorů a projektantů. To potvrzuje i projektant a jednatel Atelieru Hestia Štěpán Polák: „Poptávku po jednovrstvém zdivu určitě vnímáme, jelikož investoři mají velký zájem o cihlu bez jakéhokoliv dodatečného zateplení. Jednovrstvé zdivo od Porothermu navíc našim klientům sami doporučujeme už v počátku tvorby projektové dokumentace. Většinou to pak dopadne tak, že si jej pro svou stavbu zvolí, díky jeho množství nesporných výhod, z nichž tou primární je určitě cena a jednoduchost manipulace. Dalo by se dokonce říct, že v 90 % případů projektových dokumentací pracujeme právě s cihlami pro jednovrstvé zdění a investoři jsou s nimi spokojení. Za tu dobu, co s ním pracujeme, jsme nezaznamenali žádné stížnosti.

Cihla Porotherm 38 EKO+ Profi se součinitelem prostupu tepla U = 0,21 splňuje doporučenou hodnotu pro kategorii NZEB II, tedy téměř nulových domů, stejně jako klasické zdivo s dodatečnou vrstvou zateplení. Její výhodou je i šířka, ke které je následně potřeba připočíst již jen šířku omítky. V případě cihly se zateplením je standardizovaná tloušťka 50 cm – za cihlu nejméně 30 cm a za dodatečný zateplovací systém 20 cm. Pokud tedy investor zvolí cihlu s dodatečným zateplením, platí nejen za materiál navíc, ale také za jeho dopravu, nástroje, nářadí a práci odborníků, kteří jej musí na dům instalovat.

Jednovrstvé zdivo od Porothermu však razí heslo „jedna vrstva stačí“, kdy opravdu stačí pouze zdivo a venkovní omítka bez zateplení.

Jednovrstvé zdivo je cenově dostupné, kvalitní a moderní řešení pro stavbu domu. Vychází z ověřených a tradičních pálených cihel, které mají dlouhou životnost. Dokáže s přehledem splnit normy pro nízkoenergetické stavby a domy s téměř nulovou spotřebou energie. Díky tomu se stavebník vyhne složité instalaci zateplení a ušetří drahocenný čas i finance,” doplňuje Martin Tichý, produktový manažer značky Porotherm.

Produktový tip:
Porotherm 38 EKO+ Profi

Broušené cihly Porotherm EKO+ Profi pro jednovrstvé obvodové stěny snižují výdaje domácnosti za vytápění nebo chlazení domu. Osvědčená tloušťka (38 cm) a velmi příznivá cena vyhovuje stávajícímu i novému standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB II).

  • Ideální volba pro rodinné domy i větší objekty,
  • zdivo je vyrobeno z přírodních surovin, a proto zajišťuje zdravé vnitřní klima,
  • na zdění je potřeba minimální množství malty, nebo speciální pěny (Porotherm Dryfix),
  • cihly mají dlouhou životnost,
  • součinitel prostupu tepla je dostatečný pro domy s téměř nulovou spotřebou energie - 0,21 W/m2K,
  • není potřeba dodatečná vrstva zateplení,
  • nízké náklady na údržbu domu,
  • kompatibilní se všemi doplňky pro systémové zdění Porotherm.

Wienerberger s.r.o.

logo
Plachého 388/28
370 01 České Budějovice 1

zelená linka: 800 240 250
e-mail: info@wienerberger.cz

web: www.wienerberger.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Kvalita bydlení se neměří jenom na metry. Důležitá je celková pohoda v domě

Byli jste někdy v situaci, že nejste zcela rozhodnuti, z čeho chcete stavět svůj vysněný dům? Nebo teprve tápete a nevíte? Pro každého investora je stavba klíčovou životní etapou a výběr materiálů, z nichž budoucí domov postaví, je rozhodující. Na základě nejen mé zkušenosti a rozsáhlé…

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Cihly jako materiál budoucnosti? U stavebníků v Česku stále vedou

Volba stavebního materiálu pro nosnou konstrukci domu je základ, se kterým se potká každý stavebník. Hlavní roli při výběru sehrává mnoho faktorů – osobní preference, zkušenosti, cena, životnost i rychlost výstavby. Popularitu keramického materiálu dokládá mimořádné množství staveb po celém světě. A oblibu…

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Moderní zdění? S pořádnou cihlou máte v jednom kroku rovnou i zatepleno

Stavět dům s jednovrstvým zdivem není jenom moderní metoda zdění, ale praktický materiál, díky kterému už nebudete muset myslet na dodatečné zateplení. Pokud při výběru stavebního materiálu sáhnete po cihlách vhodných pro jednovrstvé zdění, máte totiž zatepleno již při realizaci hrubé stavby. S pořádnou…