REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Časté otázky k fotovoltaice: výběr instalační firmy, rozpoznání závady a záporné ceny elektřiny

Další díl ČEZ Akademie odpovídá na časté dotazy k fotovoltaice. Co se děje s fotovoltaickými panely na střeše domu, když na ně napadne sníh? Jak mohou majitelé ověřit, že jim domácí elektrárna správně funguje? Na otázky odpovídá Jiří Zilvar, redaktor pro energetiku a obnovitelnou energii portálu TZB-info.
Zdroj: redakce
Zdroj: redakce

Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Naprosto zásadním krokem k úspěšné instalaci a spolehlivému provozu fotovoltaiky je výběr prověřené instalační firmy. Jak takovou firmu poznat a jaká jsou varovná znamení, při nichž by měli zájemci zpozornět? Dozvíte se ve videu.

V rozhovoru si také stručně probereme záporné ceny elektřiny. Proč se vyskytují, kdy na majitele fotovoltaiky mají vliv a co s nimi může dělat? Podívejte se na díl ČEZ Akademie s Jiřím Zilvarem, redaktorem pro energetiku a obnovitelnou energii portálu TZB-info.

Děkujeme společnosti ČEZ za možnost být u tohoto velkého projektu. Inspirujte se i v dalších videích a odpovědích na dotazy na www.cezakademie.cz

Roadshow ČEZ Akademie

  • Přemýšlíte, jak snížit svou spotřebu energií, aby vám chodili menší účty?
  • Chcete uvažovaná opatření probrat osobně s odborníkem na energie?
  • Zvažujete pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla a chtěli byste využít i dotaci?

Odborníci jsou také připraveni s nimi prokonzultovat  vše ohledně fotovoltaiky i tepelného čerpadla, budou je také informovat o nejběžnějších praktikách energošmejdů. Přednášky, odborné poradenství, osobní konzultace – to vše je určeno pro širokou veřejnost zdarma bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky ČEZ či nikoliv.

Roadshow je pro všechny, které zajímá, jak snížit spotřebu energií nejen úspornými opatřeními, ale také moderními technologiemi. Cestujeme za vámi po celé republice.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Fotovoltaika

Pavel Podruh a Český soběstačný dům, foto Tomáš Perzl

Čtyři roky práce: Jak jsem získal stavební povolení pro ostrovní dům. Bez úplatků

Získání stavebního povolení byla pro Pavla Podruha, stavebníka Českého soběstačného domu odpojeného od všech inženýrských sítí, mravenčí práce na čtyři roky. Musel kvůli němu projezdit celou republiku i čelit žádostem o úplatek. Nakonec o své vlastní zkušenosti a životech dalších šetrných domácností sepsal celou…

Ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, veou

Ceny energií: Fixovat či nefixovat? Na rok, na měsíc? Analytik radí

Přinášíme přehled nových ceníků elektřiny a plynu v druhém květnovém týdnu. Které ceníky na trhu s energiemi doporučujeme ke sjednání. Který produkt byl po roce výhodnější, fix na rok, fix na měsíc? Ceny elektřiny a plynu na burzách v ČR mírně rostou.