REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Hydroizolační asfaltový pás Eco-Activ pomáhá nejen k lepšímu ovzduší

Asfaltové pásy Eco-Activ od značky Icopal aktivně přispívají nejen ke zlepšení kvality ovzduší, lidského zdraví ale i udržitelné výstavbě. Tento inovativní hydroizolační materiál pro ploché střechy je založen na principu autokatalýzy, která zbavuje okolní prostředí škodlivin. Jeho bílý povrch navíc přispívá ke snižování energetické náročnosti budov.
Zdroj: Icopal Vedag

Realizace s asfaltovým pásem ECO-ACTIV

A právě z těchto důvodů se vlastníci bytového domu v Praze 5 na Barrandově rozhodli při rekonstrukci střechy s výměrou 4.500 m2 použít tento materiál. Vznikla tak další střecha v Praze, která nejen čistí ovzduší, ale i pozitivně ovlivňuje energetickou náročnost budovy.

Plochá střecha s asfaltovým pásem Eco-Activ. Zdroj: Icopal Vedag

Přínosy pásu ECO-ACTIV

A proč právě asfaltový pás Eco-Activ? Přinášíme Vám 4 základní důvody:

 1. Horní povrch pásu ze speciálního bílého keramického granulátu Noxite odstraňuje znečištění z ovzduší.
  Tento unikátní hydroizolační pás je samostatně chráněn materiálem NOXITE (součást vrchního posypu), který obsahuje oxid titaničitý (TiO2), což je prvek s vlastnostmi autokatalýzy. Společně s UV zářením přeměňuje oxidy dusíku na vedlejší produkty, které jsou při dešťových srážkách splavovány ze střechy. Podle laboratorních měření není kvalita odtokové vody těmito vedlejšími produkty nikterak ovlivněna. Tento efekt odstraňující znečištění je trvalý, a to po celou dobu životnosti asfaltového pásu.

Přeměna oxidu dusíku na vedlejší produkty pomocí asfaltového pásu Eco-Activ. Zdroj: Icopal Vedag

 1. Bílý povrch zajišťuje větší odrazivost tepelného záření a zabraňuje přehřívání asfaltového pásu v letním období.
  Střecha se světlým povrchem účinně odráží sluneční světlo a udržuje svůj povrch chladný tím, že zpětně vyzařuje sluneční teplo zpět do svého okolí. Teplota střechy zůstává nižší, proto se snižuje množství tepla odváděného do budovy pod ní, do interiéru, neboli dochází ke snížení tepelného namáhání celého střešního systému.

Asfaltový pás Eco-Activ. Zdroj: Icopal Vedag

 1. K dalším přednostem patří např. podélný i příčný spoj pásu bez posypu pro jeho spolehlivé natavení či již z výroby seříznutý roh snižující riziko vzniku kapiláry v místě tzv. T-spoje.
  Pro zajištění spolehlivé funkce hydroizolace je velmi důležité kvalitní napojení asfaltových pásů v podélném i příčném spoji. Pro zajištění maximální kvality podélného spoje se používá u těchto spojů stejná asfaltová směs na spodním i vrchním povrchu asfaltového pásu. Příčné spoje asfaltového pásu Eco-Activ jsou vyráběny bez posypu, jsou kryté separační spalnou fólií jako podélné spoje. A díky tomu lze provádět příčné i podélné spoje ve stejné kvalitě. Navíc, aby se snížilo riziko vzniku kapilár v příčných spojích, má pás Eco-Activ seříznuté rohy již z výroby. Toto připravené seříznutí rohů usnadňuje a urychluje pokládku, jelikož již není nutné rohy odřezávat ručně na střeše.
 2. Na tento asfaltový pás lze získat nadstandardní záruku 15 let při dodání uceleného střešního systému společností BMI.
  Všechny zmíněné benefity dovolují společnosti BMI nabídnout na asfaltový pás Eco-Activ prodlouženou záruku 15 let. Tuto nadstandardní záruku na produkt obdrží odběratel při dodání uceleného systému, tzn. hydroizolace, tepelné izolace, kotevního systému a odvodňovacího systému, společností BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.

Systémová skladba ploché střechy s vrchním asfaltovým pásem Eco-Activ. Zdroj: Icopal Vedag

Proto hledáte-li moderní střešní povlakovou hydroizolaci s vynikajícími technickými parametry, inovativními prvky a s pozitivním dopadem na životní prostředí, jsou asfaltové pásy Eco-Activ tou správnou volbou právě pro vás.

Pro více informací navštivte webové stránky icopal.czbmigroup.com/cz.

BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.

logo
Centrála
Prosecká 855/68
190 00 Praha 9

telefon: +420 266 770 111
e-mail: info.icopalvedagcz@bmigroup.com

web: www.bmigroup.com/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: BMI Icopal

Moderní novostavba Rezidence Bolevecká s mnoha typy plochých střech

V Plzni vyrostla nová Rezidence Bolevecká s dynamickým panoramatem. Jedná se o zajímavě řešený komplex budov, který využívá střešní plochy také k relaxačním účelům svých obyvatel. A právě na těchto střechách jsou použity hydroizolační materiály značky BMI Icopal.

zdroj: Icopal

Hydroizolační materiály BMI Icopal a BMI Vedag pro vegetační střechy

Vegetační střechy přinášejí kousek přírody zpět tam, kde zeleň ustupuje rozvoji. Vlastníkům a uživatelům budov poskytují mnoho výhod a odborníci z BMI Icopal a BMI Vedag jsou připraveni pomoci s návrhem skladby těchto plochých střech.

REKLAMA