REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Redakční týden plný veletrhů

Minulý týden od 19. ledna do 24. ledna 2015 byl v našich končinách i za humny skutečně napěchovaný veletrhy. Redakce ESTAV.cz a TZB-info jsme se zúčastnili všeho co šlo a postupně vám budeme nasbírané zkušenosti zprostředkovávat.

V Ostravě proběhla výstava Infotherma, kde jste naši redakci mohli potkat osobně na stánku. Největší zájem vyvolával tradičně výpočet porovnání nákladů na vytápění a kalkulátor cen energií z dílny TZB-info. Redakce zde měla také celý den doprovodného programu.

Souběžně se uskutečnil největší stavební veletrh BAU Mnichov 2015. Zde se naši redaktoři setkali s absolutními novinkami, které výrobci stavebních materiálů přináší. Vystavovaly i nadnárodní firmy, které mají jak české tak německé zastoupení, o rozdílech v našem a německém trhu připravujeme reportáž se spoustou fotografií.

Po zajímavé exkurzi v zahraničí se redakční práce obrátila směrem do Prahy na veletrhy FOR Pasiv, Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha. Tento úzce zaměřený veletrh v Letňanech mohl být přínosný především pro ty, kteří řeší konkrétní problémy při svojí stavbě. Na spoustě poradenských míst jste mohli potkat odborníky z Centra pasivního domu i odborníky ze ČKAIT i firem, kteří ochotně a zdarma podávali konzultace nad projekty návštěvníků. Vedoucí redaktor ESTAV.cz zde v sobotu pokřtil knihu Ing. Martina Perlíka „Rekonstrukce rodinného domu - 100 tipů“ (nakl. Grada).

Zleva: Ing. arch. Oldřich Rejl - vedoucí redaktor ESTAV.cz, Ing. Eva Škrabalová - vedoucí redaktorka stavební literatury GRADA Publishing a Ing. Martin Perlík - autorizovaný stavební inženýr a autor knihy. Zdroj: Vojtěch Pavelčík

Veletržní sezóna ještě nekončí

Začátkem roku až do jara je stavebnictví ve znamení veletrhů. Jeden se koná například od 11. do 15. února 2015 - Dřevostavby v pražských Holešovicích. Vstupenku na tento veletrh si můžete zdarma stáhnout zde.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA