Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Spousta lidí si dnes dopřává luxusu, ale jen přemýšliví ho opravdu dostanou

Kolikrát jste si koupili nějaký výrobek v domnění, že bude mít potřebné parametry a splňovat vaše očekávání, a nakonec bylo vše jinak?
Zdroj: Airflow Lufttechnik GmbH

Proč vůbec někdo nabízí domácí ventilátory bez zpětné klapky, když potom musíme řešit problémy s nepříjemným pronikáním zápachu do našich domácností. Proč nevyrobí koupelnový ventilátor s kvalitními ložisky, abychom ho nemuseli za pár let měnit?

Už tak jsou aktuální ceny výrobků na českém trhu vysoké, proto bychom za své peníze logicky očekávali kvalitu, a přeci na ni narážíme spíše zřídka. Nákup takovýchto výrobků je „luxus“, který nechceme. Přitom od skutečné kvality nás kolikrát dělí jen malý kousek.

Reklama, kterou si nemůžete koupit

Své o tom ví respektovaná česká architektka a designérka Ing. arch. Helena Dařbujánová, která se designu věnuje od roku 2009 a která během svého působení získala již 6 mezinárodních cen EDIDA – Elle Deco International Design Awards, jež uděluje časopis ELLE Decoration nejzajímavějším designérům a jejich projektům. V současném pragmatickém světě, v němž technickou náplň projektů určují provize, se Helena Dařbujánová nikdy nenechala strhnout vidinou zisku na úkor kvality. Do svých realizací vždy zařazuje pouze takové výrobky, o jejichž kvalitě je bytostně přesvědčena, a to i navzdory skutečnosti, že z nich žádná provize nekouká. Proto objeví-li se v jejím projektu nějaký výrobek, je to čest, které se vám nedostává každý den, a ta nejlepší reklama vůbec. Reklama, kterou si nemůžete koupit.

Velký sen dvou výjimečných žen

Z řady referenčních akcí paní architektky vystupuje do popředí projekt s obzvláště silným příběhem, který bere u srdce. Vyšší odborná škola, Střední škola, Základní škola a Mateřská škola na Štefánikově ulici v Hradci Králové totiž nejsou obyčejnými, běžnými školami. Jsou určeny dětem s různým stupněm sluchového postižení a jako jediné v Česku zajišťují rodinám a dětem se sluchovou vadou komplexní podporu od narození až po dospělost. Současná podoba školy je výsledkem neuvěřitelně tvůrčího a nezdolnému tandemu dvou výjimečných žen, Heleny Dařbujánové a paní ředitelky Mgr. Bc. Ivany Rindové, které se rozhodly vybudovat v Hradci Králové evropské Gallaudet centrum – obdobu světově proslulé Gallaudetovy univerzity pro neslyšící a těžce nedoslýchavé osoby, jež sídlí ve Washingtonu D. C. ve Spojených státech amerických.

Luxusní přestavba středoškolského internátu

Architektka Helena Dařbujánová, která stála již u zrodu přestavby původní školní budovy před mnoha lety, se neustále snaží povyšovat celý školní areál na mimořádný prostor, jenž oplývá architektonickými, designovými a estetickými kvalitami. Především se v něm ale cítíte dobře, je k vám bytostně přívětivý a chcete se do něj vracet. Při nedávné rekonstrukci sociálního zařízení dodala středoškolskému internátu téměř luxusní nádech, když studentské koupelny vybavila designovými ventilátory iCON. Známé bytové ventilátory se zrodily ve Velké Británii v roce 2005 a záhy se staly nositeli vůbec nejprestižnějšího světového ocenění za design Red Dot Design Award. V témže roce jim odborná komise mezinárodního veletrhu Aqua-therm Praha udělila prestižní čestné uznání za energetické úspory, kterých iCONy dosahují díky dodnes nejtěsnější zpětné klapce zakomponované do tělesa ventilátoru.

Proč? Proč? Proč?

Proč zrovna ventilátory iCON? Protože jejich zpětná klapka je nejen tou nejtěsnější na českém trhu, ale současně plní funkci designového prvku. Namísto běžného ventilátoru v podobě nevzhledné hranaté škatule připomínající starý školní rozhlas máte na stěně koupelny nenápadný kruhový disk s třílistou clonou, která se při zapnutí otevře a po vyvětrání opět sama zavře. Design, s nímž jste se doposud mohli setkat pouze ve sci-fi filmech hollywoodské produkce, učiní vaši koupelnu skutečně působivou. Navíc citelně ušetříte za poplatky na energiích. Proč? Někdy je až úsměvné, jak lidé řeší drobné energetické úniky škvírkami v okenních rámech a zapomínají přitom na skutečnost, že největší teplotní úniky se dějí vzduchotechnickými rozvody. Nechtějte ani vědět, kolik tepla vám v zimním období uteče za jednu noc z vyhřívané koupelny vzduchotechnickým potrubím o průměru 100 mm! Nebylo by vám z toho dobře. Třílistá klapka iCON ale nežádoucím únikům drahého tepla účinně zabrání. A jste-li nároční nebo váhaví, přijdete si vůbec na své. Ventilátory iCON jsou jako jediné na českém trhu řešeny modulárně. Je to vlastně taková stavebnice pro dospělé, díky níž lze parametry ventilátoru kdykoliv jednoduše změnit. Okoukala se vám bílá barva a chtěli byste do koupelny antracitovou, která jde stále více do módy? Nechcete už cvakat vypínačem a rádi byste zapínali ventilátor čidlem s infra pasivní aktivací? Stačí jen dokoupit čelní kryt požadované barvy nebo ovládací modul a během pár minut snadno změníte charakter vašeho ventilátoru. Jeho tělo s kvalitními ložisky a tichým motorem přitom zůstanou stále na stěně. Proč tedy kupovat o něco málo dražší ventilátor iCON? Protože dostanete luxus, o kterém jste snili.

AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha

logo
Hostýnská 520
108 00 Praha 10 - Malešice

telefon: 274 772 230
e-mail: info@airflow.cz

web: www.airflow.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Foto: Ruben Beilby

Působivý vikýř s komínem do rodinného domu přivádí světlo

Když se řekne komínový efekt, nemusí být nutně řeč jen o fyzikálním jevu. Dokládá to zajímavě řešený rodinný dům, který vyrostl u našich německých sousedů. I když respektuje všechny náležitosti a přidržuje se měřítek okolní zástavby, vyniká velmi svérázným protaženým štítem. S vikýřem –…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA