REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Naučte je se sádrokartonem: tip na dárek nejen pro zručné muže

Vánoce se blíží a vy si lámete hlavu nad perfektním dárkem pro vašeho muže, tatínka, bratra, kolegu nebo šikovnou kamarádku? Co jim darovat něco praktického? Něco, co by je naučilo novým dovednostem? Máme pro vás jedinečný tip: poukaz na kurz montáže sádrokartonu ve Škole suché výstavby.

Škola suché výstavby Rigips pravidelně pořádá různé kurzy, které jsou zaměřené na jednotlivé druhy konstrukcí: příčky, podhledy, podlahy, šikminy v podkroví apod. Kurzy jsou určeny jak pro začínající řemeslníky, tak pro ty, kteří staví nebo rekonstruují svépomocí.

Motto školy je jednoduché: „Jednou si vyzkoušet je desetkrát víc než o tom slyšet“. Co to znamená? Na těchto kurzech je kladen velký důraz na praxi. Absolventi kurzů se mohou pyšnit vlastnoručně postavenou sádrokartonovou konstrukcí např. příčkou, podhledem nebo podlahou.

Jaký kurz pro něj vybrat? Záleží, jakou konstrukci chcete postavit

Základní školení o montáži sádrokartonu: Je kurz pro začínající řemeslníky, ale na své si přijdou i svépomocníci. Zahrnuje obecná pravidla montáže sádrokartonových konstrukcí na kovových profilech s důrazem na detaily z pohledu akustiky a požární odolnosti. Během dvou dnů postaví v rámci praxe příčky i podhledy.

Výstavba sádrokartonové příčky: Na tomto jednodenním kurzu si osvojíte všechna pravidla spojena s montáží sádrokartonové příčky i s dveřním otvorem a všemi detaily napojení příčky na okolní konstrukce.

Výstavba sádrokartonového podhledu: Během jednoho jediného dne se seznámíte s montážními zásadami dvou nejčastějších typů podhledů: zavěšeného na křížovém rastru a podhledu přímo montovaného. Jeden z nich si dle vlastního výběru i postavíte.

Opláštění podkroví sádrokartonem: Tento dvoudenní kurz zahrnuje montáž podhledu, předstěny, a hlavně šikminy s důrazem na správné opláštění střešního okna. To vše včetně kotvení topných těles bez potřeby dodatečné výztuhy podkonstrukce. Nebudou chybět ani povrchové úpravy tmelením bez broušení.

5 důvodů proč jít na kurz do Školy suché výstavby:

  1. Interaktivní forma výuky i ověřování znalostí
  2. Více než 50 % času stráveného na dílně
  3. Možnost postavit si konstrukci nanečisto
  4. Práce v malých skupinách
  5. Prostor pro konzultaci s profíky

Jak získat poukaz do školy suché výstavby Rigips?

Získání poukazu je snadné. Stačí navštívit stránky Školy suché výstavby a vybrat konkrétní kurz, který svým obsahem vyhovuje. Poté stačí kliknout na „Koupit jako dárkový poukaz“. Po provedení platby obdržíte voucher e-mailem, který můžete předat jako dárek. Obdarovaný si pak bude moci sám vybrat termín, který mu nejlépe vyhovuje. Platnost poukazu od vystavení je jeden rok.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

logo
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

telefon: 220 406 506, 220 406 507, 220 406 508
e-mail: info@rigips.cz

web: www.rigips.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Foto: BoysPlayNice

Dispozice ve tvaru kříže s unikátním výhledem

Dispozice ve tvaru asymetrického kříže, kde v každém rameni se nachází jiná funkce. Jídelní kout kupříkladu nabízí posezení u okna s výhledem završeným siluetou Sněžky. Točité schodiště, v místě protínání os, propojuje společenskou část přízemí s klidovou částí v prostorách podkroví.

Předsazená montáž oken, Zdroj: PROPASIV s.r.o.

Namontujte okno mimo zeď. Předsazená montáž oken omezí tepelné mosty

Pokud plánujete zateplení domu podle současných požadavků, tedy větší tloušťkou izolantu, pravděpodobně jste o tomto způsobu osazování oken již slyšeli. Pokud ještě ne, určitě by vás to mělo zajímat. V tomto článku si vysvětlíme, co je to předsazená montáž, jakými způsoby jí lze provádět,…

Cihly - ilustrační obrázek, zdroj: pterwort, fotolia

Poptávka po cihlách roste, prodejci se předzásobují ze strachu z výpadků dodávek

Poptávka po zdicích a dalších stavebních materiálech začíná opět růst. Na začátek jarní stavební sezony mají prodejci ve skladech dostatek cihel, se zvyšující se poptávkou ale budou muset zásoby doplňovat. ČTK to sdělili největší čeští prodejci stavebnin DEK a Pro-Doma. Jedním z důvodů, proč se chtějí prodejci…

Chata ovlivnila budoucí podobu novostavby. Vznikla dřevostavba z CLT panelů

Chata ovlivnila budoucí podobu novostavby. Vznikla dřevostavba z CLT panelů

Architekt se s klientem shodli na společné myšlence, že vzhledem k charakteru území a sentimentálnímu vztahu k původní budově, bude vhodné zohlednit výraz a tvar staré chaty při tvorbě budoucího rodinného domu. Tak vznikl dům s fasádou z opalovaného dřeva a konstrukcí z CLT panelů.