REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Sprchový kout bez vaničky: trend do každé moderní koupelny

Jsou estetické i praktické. Koupelně dodávají na celistvosti, každodenní hygieně pak na pohodlí a bezpečnosti. Řeč je o sprchových koutech bez vaničky, které v moderních koupelnách stále častěji nahrazují sprchy s vaničkou. Jaké jsou jejich benefity a na co dát pozor při realizaci? Čtěte dál.
Realizace sprchového koutu bez vaničky – Keraservis. Zdroj: Keraservis

Výhody sprchových koutů bez vaničky

Důvodů, proč dát sprchovému koutu bez vaničky přednost před tím klasickým, je celá řada.

  • Estetika a prostorová optika: Kout bez vaničky dodává koupelně na eleganci a i malou místnost dokáže opticky zvětšit.
  • Vizuální kontinuita: Absence různých úrovní podlahy v kombinaci s obklady a dlažbou ve stylu zbytku koupelny vytváří dojem celistvosti a vzdušnějšího prostoru.
  • Bezpečnost: Do sprchového koutu bez vaničky se snadněji vstupuje, snižuje se riziko zakopnutí i uklouznutí na mokrém povrchu.
  • Jednoduchá údržba: Podlaha vyložená dlažbou je odolná, má dlouhou životnost a čistí se snadněji než vanička, v jejichž rozích se mohou usazovat nečistoty, bakterie a plísně.

Realizace sprchového koutu bez vaničky – Keraservis. Zdroj: Keraservis

Jak na realizaci sprchového koutu bez vaničky

Ať už se pustíte do stavby sprchového koutu bez vaničky vlastními silami, nebo si k ní přizvete odborníky, vyplatí se řídit se několika základními pravidly.

1. Příprava sprchové koutu: měřte raději dvakrát

Sprchový kout bez vaničky bohužel není možné realizovat ve všech koupelnách: abyste do něj mohli zabudovat žlab a voda z něj správně odtékala, je třeba výřez do podlahy, výstavba schodů, nebo dokonce zvednutí podlahy v celé koupelně, které zajistí dostatečný, ideálně 2% spád. V každém případě bude nutné dodržet minimální výšku stropu (či minimální stavební či světlou výšku), s jejichž určením pomůže statik nebo stavební technik. Než se pustíte do bourání, nechte si raději připravit 3D návrh a vizualizaci koupelny, předejdete tak zbytečným zklamáním i nákladům navíc.

2. Odtokový žlab: pozor na kvalitu i umístění

Zatímco umístění odtokového žlabu u stěny bude vyžadovat vyspádování podlahy jen z jedné strany, žlab v rohu bude třeba spádovat ze dvou a ten v prostoru ze všech stran. Co se týče designu, vybírat můžete ze žlabů opravdu výrazných až po ty téměř neviditelné, materiálově pak třeba z plastových nebo dražších, ale odolnějších nerezových. Nezapomeňte na kapacitu průtoku, která by měla odpovídat kapacitě sprchové hlavice, a zápachovou uzávěrku.

Realizace sprchového koutu bez vaničky – Keraservis. Zdroj: Keraservis

3. Hydroizolace: nešetřete na penetraci

Dobrá hydroizolace je klíčová pro zabránění prosakování vody do podlahy a stěn. Platí to pro všechny sprchové kouty, dvojnásob pak ale pro kouty bez vaničky. Jen kvalitním hydroizolačním nátěrem a izolačními pásky do rohů koupelny (a jejich správnou instalací) zajistíte konstrukci dlouhodobou ochranu před poškozením.

4. Obklady a dlažba: vsaďte na velké formáty a protiskluzový povrch

Aby byl sprchový kout bez vaničky skutečně bezpečný, musí být vyložen dlažbou s protiskluzovým povrchem. Stále oblíbenější jsou velkoformátové obklady a dlažba, které ve sprše bez vaničky krásně vypadají a díky minimu spár jsou i velmi praktické. Nebojte se experimentovat s rozměry, odstíny a dekory, nabídka nezná mezí.

Realizace sprchového koutu bez vaničky – Keraservis. Zdroj: Keraservis

5. Sprchová zástěna: rozhodněte se podle svých preferencí

Z klasického sprchového koutu s dveřmi vám nebude voda stříkat do zbytku koupelny, což z něj dělá vhodné řešení hlavně pro rodiny s dětmi. Walk-in sprcha s pevnou skleněnou zástěnou bez dveří je ale vzdušnější, elegantnější a dokáže opticky nádherně zvětšit prostor. Ani jedna varianta není špatná, záleží pouze a jen na vašich preferencích.

Sprchový kout bez vaničky má své místo v každé moderní koupelně. Plánujete-li jeho stavbu také u vás doma, přijďte se poradit se specialisty koupelnového studia Keraservis a inspirovat se nabídkou sprchových zástěn, žlabů i obkladů a dlažeb do showroomů v Brně, Praze nebo Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat