Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pět tipů pro úspěšnou renovaci koupelny

Podle statistik strávíme v koupelně v průměru 4,5 roku našeho života. To už je pořádně dlouhá doba. Je proto velmi důležité, aby nám plně vyhovovala a poskytovala příjemný prostor pro všechny každodenní úkony. Čeká vás proměna staré koupelny v novou? Česká značka JIKA pro vás má 5 tipů, na co při renovaci nezapomenout, abyste dosáhli perfektního výsledku a koupelna vám dobře sloužila dlouhé roky.
Zdroj: LAUFEN CZ s.r.o.

1. Návrh a důkladné plánování v hlavní roli

První a velmi důležitý krok je plán. Než se pustíte do demolice a nákupu nového vybavení, měli byste si důkladně rozvrhnout, jak bude vaše koupelna vypadat – a to nejen z hlediska designu, ale také funkčnosti a rozvržení vybavení. Vašim cílem by mělo být dosáhnout nejoptimálnější varianty, která bude respektovat prostor i dispoziční řešení koupelny tak, abyste je efektivně využili. Současně bude v souladu s technickými možnostmi a bude co nejvíce odrážet vaše potřeby a preference. „V tomto kroku je opravdu důležité koupelnu pečlivě zaměřit a ideálně se už nyní poradit s odborníky, abyste zjistili, jaké možnosti vám technické řešení domu a koupelny umožňuje a mohli jste tomu přizpůsobit následné rozvržení vybavení. Zároveň díky tomu můžete lépe naplánovat všechny stavební práce. Co se týče samotného návrhu designu koupelny, existuje spousta dostupných možností, kde si můžete návrh vytvořit sami, ale za zvážení stojí konzultace se specialisty, kteří mohou přijít s novými nápady a vymyslet neotřelá, a přitom funkční řešení,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka JIKA. Pokud do koupelny plánujete umístit také spotřebiče, jako jsou pračka a sušička, neměli byste na ně zapomínat už v samotném návrhu.

2. Sázka na kvalitu materiálů a vybavení

Výběr správných materiálů a vybavení je zásadní. Kvalitní výrobky vám budou sloužit dlouhá léta, a vyhnete se tak jejich časté výměně i investici do nových. Vhodně zvolené materiály navíc mohou šetřit i váš čas – například u sanitární keramiky nebo sprchových koutů totiž mohou zjednodušovat údržbu a zvyšovat hygienickou úroveň v koupelně. „Veškeré vybavení, které do koupelny zvolíte, by mělo vyhovovat specifickým nárokům této místnosti. Je třeba zde počítat s vyšší vzdušnou vlhkostí a z důvodu častého pravidelného využívání také s tím, že je vybavení více mechanicky namáháno,“ vysvětluje Iva Šedivá.

Zaměřit se přitom můžete i na technologie, které jsou v případě jednotlivých komponent využívány. „V koupelnovém sortimentu panuje jasný trend, který jde směrem k šetrnosti a udržitelnosti. Moderní technologie jsou ve vysoké míře využívány pro dosažení úspory vody i energií. Zároveň jsou však využívány i pro dosažení vysokého stupně hygieny v koupelně a zvýšení uživatelského komfortu,“ doplňuje Iva Šedivá. Příkladem jsou termostatické baterie pro maximální pohodlí nebo baterie s perlátory s omezovačem průtoku vody, které značně šetří spotřebu. Novinkou v tomto segmentu jsou také umyvadlové baterie s funkcí cold start, díky níž při rychlém mytí rukou nedochází ke zbytečnému ohřevu vody.

Tip značky JIKA:

Baterie Mio Style jsou letošní novinkou značky JIKA. Kromě elegantního designu nadchnou také moderními technologiemi, které přispívají k udržitelnosti. Baterie disponují funkcí cold start, díky které každý den pomáhají omezit zbytečnému plýtvání energií. Benefitem je stejně jako v případě všech baterií JIKA také kvalitní provedení – použití kvalitních materiálů, perlátorů i keramických kartuší.

3. Správně si rozvrhněte stavební práce

Na základě vašeho návrhu si rozplánujte stavební práce tak, aby na sebe jednotlivé kroky navazovaly a nevznikaly vám zbytečné prodlevy. Postup ideálně konzultujte s odborníky, kteří mají dostatek zkušeností, hlubší vhled a dokáží vám kvalifikovaně poradit. Pokud už se pouštíte do větších úprav, stojí pak za zvážení využití podomítkových řešení, a to nejen v případě toalet, ale také baterií. Díky tomu, že vše schováte za stěnu, ušetříte prostor a zároveň dosáhnete i moderního a nadčasové designu vaší koupelny. Podomítkové moduly jsou dnes už dostupné v různých provedeních, což umožňuje vybrat přesně ten, který je nejvhodnější podle typu stěn, do kterých je plánujete instalovat.

Tip značky JIKA:

Značka JIKA ve svém sortimentu nabízí podomítkové moduly pro instalaci závěsných toalet. K dispozici jsou rámové i bezrámové konstrukce, podomítkové moduly jsou vhodné pro instalaci do zdi i do sádrokartonu. Všechny moduly se vyznačují kvalitou provedení i vysokou nosností.

4. Účinná ventilace

Koupelna je charakteristická zvýšenou vzdušnou vlhkostí. Ventilace by proto měla být jedním z bodů, na který se při renovaci staré koupelny zaměřit. Dobré odvětrávání může pomoci předcházet vzniku různých plísní, které nejen že jsou nepříjemnou estetickou vadou, ale mohou představovat i zdravotní rizika. Správné odvětrávání navíc přispívá k ochraně koupelnového vybavení, a to od podlahy po strop.

5. Příjemný design bez rušivých prvků

Celkový design koupelny je neméně důležitý. Abyste se zde cítili dobře a uvolněně, měla by se vám koupelna líbit a odpovídat vašemu vkusu a stylu. Ujasněte si proto, jaký styl se vám líbí a jaká máte očekávání. Podle toho zvolte vybavení tak, aby spolu současně ladilo a vytvářelo vizuálně ucelený prostor. „Soulad je v koupelnovém vybavení velmi důležitý. Díky tomu dosáhnete esteticky čistých prostor. Nezapomínejte při vybavování ani na svůj osobní vklad. Můžete zvolit doplňky, dekorace nebo barvy, které vám přinášejí radost a klid, a prostřednictvím rostlin, obrázků nebo dekoračních prvků můžete z koupelny vytvořit relaxační prostor podle vašeho gusta,“ uzavírá Iva Šedivá.

Tip značky JIKA:

Koupelnový nábytek Mio-N značky JIKA vás nadchne nadčasovým elegantním designem a zároveň také velkou variabilitou. Skříňky pod umyvadlo doplňují i závěsné skříňky, a vy tak můžete využít kombinaci přesně na míru své koupelně. Dostatečný úložný prostor pomůže ukrýt všechny předměty, které nemusí být na očích.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: laufenspace@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

H3111V10041141 umyvadlová baterie – průtok 5,7 l/min. Zdroj: LAUFEN CZ s.r.o.

Na co se zaměřit při výběru vodovodní baterie?

Jaké vlastnosti vodovodních baterií bez ohledu na typ zohlednit při jejich výběru? V době, kdy je kladen důraz na ekologii a provozní náklady, je základním údajem průtok vody.

Zdroj: LAUFEN CZ s.r.o.

Umyvadlo v hlavní roli. Jaké umyvadlo vybrat, aby bylo komfortní i krásné

Umyvadlo je klíčovým funkčním i designovým prvkem každé koupelny. Mnohdy si přitom ani neuvědomujeme, kolik u něj každý den strávíme času drobnými aktivitami od čištění zubů, mytí rukou, až po večerní odličování. Mělo by proto splňovat ty nejvyšší nároky, aby vám poskytovalo dostatečný komfort…

Zdroj: JIKA

Perfektní sprchování od A do Z

Sprchování má blahodárné účinky nejen na tělo, ale i mysl. Pomáhá zrelaxovat a dobít baterky po náročném dni, podporuje regenerační procesy v těle a pomůže zklidnit myšlení. Aby byl očistný rituál perfektní, měli byste si vytvořit prostor, ve kterém se budete cítit příjemně, uvolněně a kde vás nebude nic rušit. Na co…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA