Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Užívejte si doma klid se zasklením IZOS Acoustic

Nechte hluk a starosti za oknem. Nenechte nadměrný hluk ovlivňovat váš život. Zasklení IZOS Acoustic představuje ideální řešení akustického komfortu.

Každý den jsme obklopeni nadměrným hlukem, jehož dlouhodobé působení má negativní vliv na naše zdraví. Na akustický komfort v budovách jsou proto kladeny rostoucí nároky, přičemž zásadním krokem ke zlepšení kvality vnitřního prostředí je volba vhodného akusticky izolačního zasklení. Díky němu si můžete ve svém domově užívat klid a pohodu.

Protože hluk vniká do budov lehkými, respektive tenkými materiály, představuje sklo logicky v obvodovém plášti nejslabší článek. Zároveň ale sílí trend zvětšování jeho ploch. Řešení zdánlivého protikladu je ale překvapivě snadné – pomocí akusticky izolačního zasklení IZOS Acoustic.

Akustická vlna a její útlum skrze sklo IZOS Acoustic. Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.

Na míru vašim potřebám

Schopnost eliminovat hluk je charakterizována vzduchovou neprůzvučností materiálu, tedy hodnotou vyjadřující rozdíl hladiny akustického tlaku mezi zdrojem hluku a interiérem. Čím je její hodnota vyšší, je vyšší akustický výkon zasklení a tím lépe materiál izoluje,“ vysvětluje Martin Najman, projektový a produktový manažer společnosti HELUZ IZOS. Obrovskou výhodou zasklení IZOS Acoustic je variabilita jeho výroby, kdy je možné kombinovat několik dílčích parametrů a dosáhnout tak nejlepších výsledků v boji s nepříjemným hlukem. Jde především o různé tloušťky jednotlivých tabulí skla v zasklení, využití speciálních fólií nebo unikátní kombinaci několika různých typů skel a tlouštěk kvůli potlačení frekvencí způsobujících vibrace skla. „Kvalitní výrobek ale samozřejmě vyžaduje správnou odbornou montáž na stavbě, která eliminuje vznik akustických mostů v připojovací spáře,“ doplňuje Martin Najman.

Izolační sklo HELUZ IZOS. Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.

Klid a úspora energií

Výběr vhodného skla jde ruku v ruce s požadavkem na akustický komfort, kterého chceme dosáhnout. Ve městech například dosahuje úroveň hluku 65–80 dB, přičemž maximální úroveň hluku při pobytu v interiéru by neměla přesáhnout 35 dB. Zasklení IZOS Acoustic vykazuje útlum 32–52 dB, dokáže tedy hluk z exteriéru eliminovat na takovou úroveň, jako byste se pohybovali v klidné zahradě v bezvětří.

Kromě akustické izolace ale samozřejmě také zasklení HELUZ IZOS plní vysoké požadavky na proslunění, bezpečnost a tepelněizolační vlastnosti. Kombinuje vrstvené sklo se skly s nízkoemisním pokovením, která jsou vsazena do teplého rámečku s molekulovým sítem, mezera mezi nimi je vyplněna argonem. Díky tomu dosahuje výborné hodnoty součinitele prostupu tepla zasklení Ug = až 0,5 W/m2K. Při využití zasklení IZOS ENERGY+ dojde k významnému poklesu energie potřebné pro vytápění, výrobek s rezervou splňuje i požadavky pasivních a energeticky téměř nulových staveb.

HELUZ IZOS s.r.o.

logo
Sídlo společnosti
U Nové Hospody 1151/9
30100 Skvrňany

telefon: 377 338 752

web: www.izos.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.

V britském Sheffieldu mají „Diamant“ z českého skla IZOS

Asi jediný diamant na světě, jehož devizou je nepravidelnost jednotlivých ploch, je ten v Sheffieldu. „The Diamond“, tak byla již během realizace oficiálně pojmenována nová budova sheffieldské univerzity. Na originálním obvodovém plášti složeném z osmi stovek unikátních prosklených elementů se blýská české…