Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nekonečná chatařská sezona: přeměňte svou chatu na oázu pohody díky modernímu zateplení

Toto léto je ideální pro komplexní rekonstrukci chaty s cílem zvýšit tepelný komfort a prodloužit období, kdy je možné chatu obývat. Zateplení provětrávanou fasádou je jednou z nejefektivnějších metod pro udržení tepelného pohodlí v interiéru. Zabraňuje totiž úniku tepla z budovy a zároveň přispívá k regulaci teploty i v letních měsících.
Nekonečná chatařská sezona: přeměňte svou chatu na oázu pohody díky modernímu zateplení

O tom, že jsme národem chalupářů není pochyb. I proto si potrpíme na pohodlí a tepelný komfort i jinde než třeba doma. Mnoho chat a chalup však bylo vybudováno ještě v minulém tisíciletí a jejich stěny tak neodpovídají dnešní náročné době, kdy mohou ceny energií za vytápění skokově růst. Stále více chatařů tak často sahá po zateplení provětrávanou fasádou.

Dnes chce mít na chalupě příjemné klima každý. Díky provětrávané fasádě to jde naštěstí jednoduše. Jednou z jejich klíčových výhod je to, že drží v interiéru příjemné klima jak v zimě, tak i v létě,“ konstatuje Jan Juhás, projektový specialista společnosti Knauf Insulation. Během letních veder provětrávaná dutina zamezuje přehřívání celé konstrukce, díky čemuž je v obydlí pěkný chládek. V zimě zas naopak udržuje příjemné teplo.

Ideální zateplovací materiál pro chalupy dělá z provětrávané fasády také její jednoduchá aplikace. Dá se totiž aplikovat i na nerovné podklady bez nutnosti jejich vyrovnání. Tato vlastnost je ideální také pro starší rodinné domy nebo například průmyslové objekty. Navíc je díky širokému spektru obkladových materiálů lehce zachována i původní estetika budovy.

Jednoduchá a překvapivě rychlá je také samotná montáž provětrávané fasády. Konstrukční sestava Diagonal 2H, tvořena ocelovými prvky, není při aplikaci omezována žádnými vnějšími jevy. Běžné technické přestávky tak nejsou nutné a průběh není limitován ani vnějšími teplotami. „Další výhodu vidí klienti v tom, že je konstrukce opláštění rozebíratelná a nový nebo stejný obklad lze nasadit zpět. Struktura zateplení se tak dá upravit nebo pozměnit,“ dodává Juhás. Vybrat si tak podle něho mohou i nerozhodní zákazníci.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Knauf Insulation

Izolace místo klimatizace? Pod každou střechou nemusí být vedro

Horkých dnů přibývá, do střechy praží slunce a zvláště podkrovní byty se kvůli letnímu přehřívání stávají téměř neobyvatelnými. S instalací klimatizace jsou pak spojeny nemalé náklady. Peklu lze přitom alespoň částečně předejít výběrem vhodné izolace, která zabrání prostupu tepla do místností.