REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na co se ptát při koupi nemovitosti? Radí právníci ombudsmana

Video ukazuje, co vše je potřeba před koupí pohlídat a vyřešit. Leták, jak se nenechat napálit a nekoupit nepovolený byt (černou stavbu).
Ilustrační foto redakce
Ilustrační foto redakce

"Ve videu poradíme, co vše je potřeba před koupí domu nebo bytu pohlídat a vyřešit. Vysvětlíme, proč je nutné ještě před koupí zjistit, zda je stavba povolená a jak je zkolaudovaná. A naučíme vás klást realitnímu makléři nebo přímo prodejci i další důležité otázky. Video je tak přínosem pro všechny, kteří plánují koupi nemovitosti," upozorňuje web i Ing. Mgr. Michaela Vaisová, pracovnice vztahu k veřejnosti na novou aktivitu Kanceláře veřejného ochránce práv.

Téma zajímá dlouhodobě i redakci ESTAV.cz v rámci publikace Jak koupit bydlení

V publikaci Jak koupit bydlení jsou příklady otázek, které by při koupi měly zaznít. Otázky sestavovali odborníci z oborů stavebnictví, práva, vytápění...

Komentujeme například: Jak získat hypotéku? Jak správně postupovat při koupi bydlení vysněného domu nebo bytu? Na co si dát pozor při výběru? Nenechte se napálit při nákupu od realitních kanceláří či developerů. Co si ověřit před podpisem kupní smlouvy? Jaká je obvyklá cena bytu v lokalitě? Porozhlédněte se po okolí. Co se v okolí plánuje za výstavbu? Počítejte s opravami. Jaký je technický stav vybrané nemovitosti? Kolik zaplatíte za energie na vytápění? Bude potřeba měnit elektroinstalace či vodovodní potrubí?

Celé téma Jak koupit bydlení včetně elektronické publikace.ke stažení zdarma naleznete na ESTAV.cz. Tištěná verze je k dispozici vždy na veletrzích, kterých se účastníme. Nejbližší termín na veletrhu FOR ARCH v září.

První vydání publikace Jak koupit bydlení ocenila i odborná porota a publikace získala hlavní cenu GRAND PRIX veletrhu FOR ARCH 2015.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak koupit bydlení

Zdroj: Fotolia.com - brozova

Dostupnější hypotéka díky snížení DSTI. Co to ve skutečnosti znamená?

Dostupnější hypotéku si přejí všichni, kdo uvažují o koupi vlastní nemovitosti, ale nedisponují vlastními financemi. Při dnešní úrokové míře a cenách domů a bytů není hypotéka řešením, protože na ní nedosáhnou. První limit, na který zájemci naráží je DSTI. Ten ale ČNB od prvního července 2023 ruší. Co ho nahradí? A…

Zdroj: AdobeStock - fizkes

Jaká je současnost a budoucnost nájemního bydlení? Plocha bytu není to nejdůležitější

To, že se bude v blízké době měnit trend vlastnického bydlení více k nájemnímu bydlení, jak v poptávce, tak nabídce, asi nikoho tolik nepřekvapí. Při dnešních cenách na trhu a výši hypotečních sazeb, kdy se motáme ve spirále snižující se poptávky z řad kupujících, kteří si nemůžou dovolit si vlastní bydlení pořídit,…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA