REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kotle ROJEK jsou na skladě a za stejné ceny jako v roce 2022. Využijte situace a vyměňte kotel teď

Rojek nabízí kotle na dřevo, pelety i uhlí. Kotle na biomasu zvládnou i dřevo ne úplně suché a na kotle je navíc dotace.
Zdroj: ROJEK

Kotle jsou běžně skladem a ceny zůstaly zatím stejné

V loňském roce jsme se kromě té energetické situace dostali i do logistických problémů a kdo chtěl vyměnit kotel, měl problém nakoupit to, co potřeboval. Jak jsme na tom v letošním roce?

"V prvním kvartále 2023  jsme zvýšenou výrobou zásobili velkoobchody a pobočky velkoobchodů a kotle Rojek jsou běžně k dostání ihned,“ říká Evžen Rojek,obchodní ředitel a člen představenstva ROJEK  a.s. a pokračuje k cenám, které potěší snad ještě více.

„Navíc zůstala cena 2022. Byť inflace ještě má poměrně vysoké tempo, dokázali jsme se poprat s produktivitou práce tak, že držíme ceny loňského roku, a ještě se nám podařilo vytvořit si tam určitý prostor, a tak zveme montážní firmy do našeho partnerského programu. Pro partnerské firmy pro montáž kotlů jsou připraveny bonusy, školení a další benefity. Chceme, aby celý ten řetězec k zákazníkovi fungoval co nejlépe.“

Kotle ROJEK splňují ty nejpřísnější evropské normy, ekodesign a bude je možné bez problémů provozovat i v budoucnu

Odborné posouzení projektanta nebo topenáře často ukáže, že kotel na kusové dřevo a pelety je nejvýhodnější variantou, protože životnost takovéhoto zařízení na tuhá paliva je někde okolo dvaceti let. Pro rodinné domy jsou nejvíce používány výkony 20, 25 kW, v menší míře se používají kotle s 30 ti kW jmenovitého výkonu a pro provozy, pro živnostníky, řemeslníky nebo pro nějaké bytové jednotky, tak tam jsou v nabídce kotle 40 kW nebo 49 kW. Je možné dodat i kotel na tuhá paliva s jmenovitým výkonem 80 kW, tam už dáte metrové poleno.

Kotle na kusové dřevo a na pelety se realizují zejména do starších domů, kde je to velmi vhodná volba z dlouhohodobého pohledu celkového hodnocení investice, životnosti a provozu. A nesmíme zapomenout na to, že se bavíme již o kotlích s kvalitní regulací, i s dálkovým ovládáním, s možností napojení na akumulaci, kdy není potřeba zatápět každý den atd. a je na ně dotace.

U zákazníků je oblíben i kotel na tuhá paliva, který vedle kusového dřeva a pelet umí i pracovat i s hnědým uhlím.  Nabízíme kotel s dlouhou životností a nejsme limitování jako u nějakého moderního zdroje, který má např. kompresor. Nehrozí nějaké další investiční náklady na udržení toho zařízení v provozu. Navíc moderní kotle na tuhá paliva jsou zahrnuty v dotačních titulech," říká Evžen Rojek.

Různá paliva a možnost spalovat i nevysušené dřevo

„Výhodou je to, že si nemusíte dopředu zvolit, jaký druh paliva budete používat,“ vysvětluje preference zákazníků Evžen Rojek. „Používá se kusové dřevo, hnědé uhlí, ořech, jednička nebo kostka a můžete i ty paliva míchat. Například kdo má nějaké odřezky z různých dřevařských dílen, piliny, hobliny. I my jako výrobce doporučujeme paliva míchat. Bavíme se samozřejmě o kotlích i pro běžné domácnosti a rodinné domy.
Pro zákazníky je důležité také to, že nepotřebujeme ideální suché dřevo. Sušení dřeva nemusí být tříleté, nemusí mít vlhkost do 20 %. Tak lze v kotlích Rojek spalovat i vlhčí dřevo, což kotle s ventilátorem nemají rády,“
dále vysvětluje Evžen Rojek k palivům.

ROJEK a.s.

logo
Tepelná technika
U Kapličky 1055
517 41 Kostelec nad Orlicí

telefon: 494 339 125, 494 339 134
e-mail: tt@rojek.cz

web: www.rojek.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: Adobestock – Alexander Raths

Zákaz plynových kotlů v EU! To myslíte vážně? Víme, jak to je

Zákaz plynových kotlů v EU! Kdo nemá alternativu, ten v roce 2040 zmrzne! Nový dům jedině bez plynu kvůli EU! Katastrofa pro rodinné domy a byty! Také jste podobné titulky postřehli? Tak se opět uklidněte a přečtěte si u nás, jak to je doopravdy. Bohužel, ne všechna média mají ověřené…

Zdroj: Adobestock – Studio Harmony

Boříme mýtus: Tepelné čerpadlo nikdo nezakázal!

Po internetu se z různých směrů šíří zpráva, že budou zakázána tepelná čerpadla kvůli obsahu chladiva. Toto opatření se však dotkne jen výrobců a dovozců tepelných čerpadel, nikoliv jejich provozovatelů. Ti se zákazu provozu tepelných čerpadel obávat nemusí. Šíření této zprávy, které probíhá v moderní době především…