REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Inteligentní a efektivní větrání pro moderní budovy a domácnosti

Kvalitní větrání je dnes stále důležitější pro zdraví a pohodlí ve vnitřních prostorách. S rostoucí oblibou energeticky úsporných technologií se také hledají řešení, která nejen že poskytnou spolehlivé a efektivní řízené větrání, ale také sníží náklady na energie. V tomto ohledu jsou ideální větrací jednotky s rekuperací a bez rekuperace.
Zdroj: Koravent

Větrací jednotky s rekuperací

Větrací jednotky vzduch současně odvádějí i přivádějí, přičemž díky zabudovanému výměníku jsou schopny předávat teplo zpět do interiéru větrané místnosti. 60 až 90 % tepla ze vzduchu odváděného je předáno vzduchu novému, ale studenému. Tedy neplýtváme energií, kterou jsme již jedno pro ohřátí vzduchu zaplatili. Jedna z předností je snadná možnost řízení ventilace nebo signalizace výměny filtru. Pokud hledáte podobný typ jednotky, zvolit můžete lokální rekuperační jednotky od společnosti KORADO z modelové řady KORASMART. Například jednotka KORASMART TUBE 2400 je vybavena dálkovým ovládáním ve formě aplikace a je ji tak možné ovládat na mobilním telefonu. Aplikace rovněž umožňuje nastavení různých funkcí jednotky, včetně doby provozu, způsobu větrání nebo množství přiváděného vzduchu. Jednotka může být také součástí inteligentního řešení domácnosti.

Větrací jednotka bez rekuperace

Tento druh lokální větrací jednotky je ve srovnání s jednotkou s rekuperací jednodušší a levnější alternativou, jak čerstvý vzduch do interiéru přivést nebo jak vyřešit zvýšenou vlhkost v domě či bytě. KORAVENT 100 je větrací jednotka, která je důležitá pro udržení zdravého a příjemného prostředí v obytných i pracovních prostorách. Slouží k odvádění vlhkého a znečištěného vzduchu (s malým obsahem kyslíku) a zároveň k dodání toho čerstvého. Jednotka obsahuje filtry, které odstraňují znečištění z přiváděného vzduchu, což zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti. KORAVENT 100 je také velmi tichý systém. Další výhodou je jeho jednoduchá instalace a údržba. Jednotka nevyžaduje složitou údržbu, protože většina součástí, jako jsou filtry, je snadno přístupná a může být snadno vyměněna.

Zde najdete návod, jak snadno filtr u jednotky KORAVENT 100 vyměnit.

KORADO, a.s.

logo
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

telefon: 465 506 111
zelená linka: 800 111 506
e-mail: info@korado.cz

web: www.korado.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: Fotolia.com

Navštívili jsme veletrhy For Pasiv a Střechy Praha

Zájemci o tepelná čerpadla, fotovoltaiku, úspory energie a pasivní domy mohli do soboty 11. 2. navštívit veletrhy For Pasiv, Střechy Praha a další souběžné veletrhy v pražských Letňanech. Průřez nabídek ze stánků firem nabízíme i v naší reportáži.

REKLAMA