Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

SanSwiss radí – jak na mramor v koupelně?

Už dlouho je motiv mramoru oblíbený v interiérech. Jeho působení v interiéru je spojené s bohatstvím a propracovaností. Tento materiál se používal v palácích a luxusních sídlech. Přestože čas utíká, oblíbenost mramoru se nezměnila a mramorová koupelna vypadá mnohem luxusněji a elegantněji než klasická koupelna.
Zdroj: SanSwiss

Mramor je kámen, který vznikem ve specifických podmínkách získává charakteristický a jedinečný vzhled. V interiérech může být tento kámen poměrně náročný, ale také velmi elegantní. Jak do koupelny zavést mramor a postarat se o to, aby Vaše koupelna vypadala dokonale po řadu let?

Přírodní kámen není jedinou možností, ze které si můžete vybrat

Rekonstrukce koupelny je finančně náročná a pokud si přejete použít materiál jako je mramor, který je drahý, pak budou náklady ještě vyšší. Nicméně, kromě přírodního mramoru existuje ještě řada zajímavých variant, které vypadají velmi podobně a zároveň jsou levnější. První možností je porcelán s motivem mramoru. Jednou z vlastností kameniny je její vysoká odolnost vůči mechanickému poškození. Je tvrdá a odolná proti oděrům, takže je perfektním materiálem pro podlahu, která bude i po letech vypadat úžasně!

Zdroj: SanSwiss

Další populární variantou jsou dlaždičky s motivem mramoru, které budou také vypadat dokonale. Vzhledem k tomu, že existují v několika tvarech, pomohou Vám zdůraznit unikátní charakter koupelny. Šestiúhelník, rybí šupina, cihla a arabesky jsou pouze několika příklady, ze kterých si můžete vybrat. Mramorové obklady, stejně jako porcelánové kameniny, jsou pevné, odolné vůči vlhkosti a za dobrou cenu. Nicméně, podle toho, zda chcete nadekorovat celou podlahu nebo jenom její část, byste měli zvolit jiné druhy dlaždiček. Mramorové obklady na podlahu by neměly být lesklé a neměly by se, pokud možno, klouzat. Tím se zajistí, že při vycházení ze sprchy či z vany nebude hrozit pád na podlahu.

K jaké barvě mramor přidat?

Díky široké škále barev dokáže mramor dobře splynout s celou řadou barev. Jednou z nejuniverzálnějších možností je kombinace mramoru s bílou. Taková kombinace se doporučuje zejména u menších koupelen. Budou vypadat klasicky a elegantně a zároveň se budou jevit opticky větší. Dalším návrhem je mramor kombinovaný s černou. Taková juxtapozice bude velmi výrazná, zvláště pokud je kámen jasný, zatímco hygienické nádobí nebo doplňky jsou černé.

Zdroj: SanSwiss

Nezapomínejte na již zmíněnou kombinaci mramoru a zlata. Jde o sofistikovanou fúzi, která dodává prestiž. Zlatá se hodí k bílému i černému mramoru, zde byste však měli být opatrní, neboť malá koupelna doplněná černým mramorem se může jevit ještě menší.

Zdroj: SanSwiss

Jak správně pečovat o mramor v koupelně?

Mramor je extrémně odolný kámen, ale musíte se o něj řádně starat. Ne všechny čisticí prostředky lze použít. Pokud je výrobek příliš silný, koupelna brzy přestane vypadat hezky. Při čištění mramoru byste se měli vyvarovat bělidel, protože mohou snadno poškodit povrch skály a v průběhu času se objeví důlky. Vyhněte se také všem přípravkům s mikrogranulemi. Na druhou stranu se škrábou po povrchu, takže mramorové obklady ztrácejí lesk. Vyhněte se však také kyselinám. Stejně jako ty předchozí způsobují pošpinění leštidla. Co se tedy dá použít?

Každý si přeje, aby jeho koupelna s mramorem ohromila leskem, proto je tak důležité udržovat kameninu čistou a používat šetrné čisticí metody. Prostředky na mytí nádobí s přírodním pH a parní mop budou dobře fungovat. Vyplatí se také zkontrolovat speciální přípravky pro péči o mramor.

Důležité je také impregnace. Nejlepší je ji udělat hned po položení mramorové dlažby. Potřebujete jen koupit impregnační chránič a pokrýt mramorový povrch jednou za rok v případě často používaných povrchů a jednou za dva roky v místech, která jsou méně vystavena skvrnám. Účelem takového přípravku je chránit kameninu před pronikáním vlhkosti a tvorbou obtížně odstranitelných skvrn.

Plánujete koupelnu, ale nevíte si rady? Pak neváhejte a navštivte blog společnosti SanSwiss, kde naleznete mnohem více!

RONAL Bathrooms s.r.o.

logo
Popovická 1123
50601 Jičín

telefon: 493 644 644
e-mail: sales.bathrooms.cz@ronalgroup.com

web: www.sanswiss.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Sprchová zástěna DIVERA, aluchrom, čiré sklo l Jednodílné posuvné dveře s pevnou stěnou v rovině. Zdroj: SANSWISS s.r.o.

Elegantní sprchové kouty DIVERA od SanSwiss s novým atraktivním designem

Nedílnou součástí každé koupelny je bezesporu sprchový kout. Aby sprchový kout zářil řadu let, je důležité, aby byl vyrobený z nejkvalitnějších materiálů. Společnost SanSwiss, přední český výrobce, vyrábí sprchové kouty z prvotřídních materiálů.

Walk-in zástěna EASY od společnosti SanSwiss je ideálním prvkem do moderní koupelny. Zdroj: SanSwiss

SanSwiss radí jak ušetřit při renovaci koupelny

Čeká vás rekonstrukce koupelny, ale rádi byste při ní co nejvíce ušetřili? Rekonstrukce koupelny je sice nákladná, stojí hodně peněz, ale když se budete řídit radami zkušených, uděláte dobře. Jak na rekonstrukci koupelny, aby vám poté zůstalo v peněžence ještě něco?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA