Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vodovodní baterii vybírejte podle typu ohřívače

Vodovodních baterií jsou dva typy. Vyberte tak vhodnou podle typu ohřívače, ke kterému baterii budete připojovat. Vodovodní baterie se obecně dělí na beztlakové a tlakové.
Zdroj: wterm.cz
Zdroj: wterm.cz

Vodovodní baterie beztlaková

Beztlaková vodovodní baterie Wterm se instaluje k beztlakovým ohřívačům vody. Dochází k ochraně ohřívače před tlakem vody z vodovodního řádu. Konstrukce beztlakového ohřívače je jednodušší a díky tomu vychází jeho pořízení levněji. Baterie je napojena na studenou vodu, ve vodovodní baterii je tlak uzavřen a teprve po otevření průtoku teplé vody studená voda proudí do ohřívače a vytlačuje teplou vodu ze zásobníku nebo dochází k ohřevu při jejím průtoku. Beztlaké ohřívače můžete zvolit se zásobníkem, kde je teplá voda připravena k okamžitému použití, nebo jako bezlatkový ohřívač průtokový, kdy se teplá voda ohřívá jen při spotřebě.

Vodovodní baterie tlaková

Baterie tlaková je standardní vodovodní baterie, kterou můžete připojit ke klasickým tlakovým ohřívačům vody. Tato baterie uzavírá jednotlivě přívod teplé a studené vody. Tlakovou vodovodní baterii můžete připojit k tlakovým zásobníkovým ohřívačům nebo k tlakovým průtokovým ohřívačům vody. Konstrukce tlakového ohřívače je složitější, vyjde tedy o něco dráž. 

Typy vodovodních baterií

Abyste naplno využili proud vody nebo aby se vám dobře nalévala voda do nádob, nezapomeňte zvolit správnou délku ramena baterie. Dále už pak záleží na připojení a vašich preferencích, jestli zvolíte baterii pákovou nebo kohoutkovou, baterii, kterou umístíte na stěnu nebo bude stojací.

Wterm, s. r. o.

logo
Bukovecká 1202
739 91 Jablunkov

telefon: +420 737 238 013
e-mail: info@wterm.cz

web: www.wterm.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Program Spravedlivá transformace v Moravskoslezském kraji podpoří 10 projektů

Program Spravedlivá transformace v Moravskoslezském kraji podpoří 10 projektů

O finanční podporu se v programu Spravedlivé transformace bude v Moravskoslezském kraji ucházet už jen deset projektů. Další tři plánované záměry z programu vypadly. Důvodem byla především jejich nedostatečná připravenost. Novinářům to dnes při návštěvě Ostravy řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).…

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku. Podle dat Českého statistického úřadu se v únoru meziročně zhoršila o 4,3 procenta a odborníci oslovení ČTK zopakovali, že kvůli špatnému vývoji tuzemské ekonomiky je…

REKLAMA