REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Stavba moderních panelových domů je rychlá a kvalitní. Bytové domy v Mnichově Hradišti montují jako skládačku

Moderní panelová výstavba ze systému XCON do firmy Dennert je rychlý způsob výstavby objektů rodinných i bytových domů, lze ho uplatnit i na kancelářské objekty a další. Panely se vyrábí na zakázku dle projektu, jedná se o prefabrikaci železobetonových stěn a stropů. U panelů vyráběných v hale odpadají problémy klasické stavby, jako jsou například rozmary počasí.

Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

V Mnichově Hradišti probíhá výstavba bytových domů za využití stavební technologie od firmy Dennert. Jedná se o systém ze železobetonových panelů vyráběných ve výrobně na zakázku pro konkrétní projekt.

Výstavba probíhá v rychlém tempu

Panely jsou připraveny k přímé montáži bez nutnosti dalších zásahů, obsahují staticky důležité prvky, oka a závity pro přepravu a montáž panelů, dle výkresů jsou osazeny i prostupy pro instalace či instalační krabice.

Rychlost výstavby je nadstandardní, 4 podlaží bytového domu v Mnichově Hradišti byla smontována za 10 dní. Rychlost výstavby technologie Dennert lze porovnat se stejnými bytovými domy, stavěnými zděnou technologií v sousedství, kdy vyzdívání pomocí jeřábu trvalo celý rok. Výhody ocení i developeři, kterým rychlá výstavba šetří čas i peníze.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Pohled boční z nadhledu Foto: BoysPlayNice

Libeňské Docky dýchají atmosférou „libeňského Amsterodamu“

Návrh studia QARTA Architektura navazuje na koncepci regenerace celého území bývalých přístavních doků. Pět bytových domů vystavěných na bývalém přístavním brownfieldu evokuje atmosféru „libeňského Amsterdamu“. Domy stojí na výlučném místě, úzkém poloostrově lemovaném protějšími zelenými břehy.

foto Libeňské Docky /STUDIO QARTA ARCHITEKTURA/ BoysPlayNice

Zájem investorů o výstavbu na brownfieldech loni v ČR vzrostl o 51 procent

Mezi investory, kteří hledají v Česku lokality pro své podnikání, se loni o 51 procent zvýšil zájem o stavby na brownfieldech, tedy nevyužívaných nemovitostech. Důvodem je mimo jiné nedostatek vhodných a infrastrukturně připravených pozemků. ČTK o tom dnes informovala státní agentura CzechInvest. V Národní databázi…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sebastian duda

Trestní odpovědnost stavební firmy nezanikne, pokud je převedena na jiného vlastníka nebo sloučena s jinou firmou

Trestní odpovědnost právnických osob je poměrně nový nástroj našeho právního řádu. Jakých trestných činů se může dopustit právnická osoba? A pokud je za trestný čin stíhána právnická osoba, může za něj být stíhána ještě osoba fyzická? A co když je právnická osoba, například stavební firma, rozdělena, prodána,…

REKLAMA
REKLAMA