Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vybrat podlahu do bytu

Podlahu vybíráme na mnoho let. Je proto důležité vybrat takovou, která přirozeně propojí místnosti v domě a zároveň zanedlouho nevyjde z módy.
Zdroj: Plancher s.r.o.
Zdroj: Plancher s.r.o.

Vhodný materiál

Podlahu vybírejte i podle toho, v jakých místnostech bude položená. Hrozí, že se na ni dostane voda? Zvolte podlahu voděodolnou. Bude podlaha v dětském pokoji nebo vstupní místnosti, kde hrozí poškrábání? Vyberte podlahu, která se jen tak nepoškodí. Chcete mít stejnou podlahu v celém interiéru? Pak je vhodné sáhnout po vinylové podlaze. Vinylové podlahy jsou obvykle voděodolné, většinou si dobře rozumí s podlahovým vytápěním a hlavně jsou pevné, tvarově stálévelice odolné.

Správná barva

Jestli máte velké prostory, pak se nemusíte bát ani tmavých barev. Obecně se ale doporučuje volit podlahy světlejší. Dá se s nimi dobře kombinovat nábytek a světlejší barva podlahy místnost opticky zvětší. Na výběr máte z mnoha dekorů i odstínů. Pokud je vám bližší modernější styl interiéru, zvolte podlahu v dekoru kamene nebo betonu. Klasičtějšímu interiéru bude slušet dekor dřeva ve světlých teplých i studených odstínech.

Čištění a údržba

Vinylové podlahy mají hodně plusů. A mezi ně patří i snadná údržba. Pokud si vyberete podlahu voděodolnou a antistatickou, můžete ji bez obav položit do celého interiéru. Jedná se totiž o vhodnou podlahu do koupelny i do kuchyně. Vinylová podlaha se jen tak nepoškodí, takže může být i v chodbě nebo vstupní hale, kde je větší provoz. Podlahy stačí zamést nebo vyluxovat a jednou za čas vytřít vodou s vhodným čistícím prostředkem.

Plancher s.r.o.

logo
Lovosická 439/42
19000 Praha 9

telefon: 603 279 682
e-mail: kelbich@plancher.cz

web: www.plancher.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Program Spravedlivá transformace v Moravskoslezském kraji podpoří 10 projektů

Program Spravedlivá transformace v Moravskoslezském kraji podpoří 10 projektů

O finanční podporu se v programu Spravedlivé transformace bude v Moravskoslezském kraji ucházet už jen deset projektů. Další tři plánované záměry z programu vypadly. Důvodem byla především jejich nedostatečná připravenost. Novinářům to dnes při návštěvě Ostravy řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).…

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku. Podle dat Českého statistického úřadu se v únoru meziročně zhoršila o 4,3 procenta a odborníci oslovení ČTK zopakovali, že kvůli špatnému vývoji tuzemské ekonomiky je…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA