REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Chcete mít doma čistý vzduch? Moderní rekuperace je řešením

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, jak ohromně znečištěný je městský vzduch okolo nás. Každým dnem dýcháme bezpočet zplodin, prachu, alergenů, bakterií a dalších nebezpečných látek, které mohou způsobovat značné potíže. Ani doma nejsme před tímto jevem chráněni, ba právě naopak. Jak podpořit své zdraví?
Zdroj: Štorc

Zavřená okna nejsou řešením

Mnoho z vás si možná myslí, že stačí jen zavřít okna a otevírat je pouze nárazově. Budete-li neustále izolováni od vzduchu venku, velmi brzy se vám doma začne kupit přebytek oxidu uhličitého, přičemž během větrání k vám zase létají všechny výše zmíněné látky. Odpovědí je adekvátní rekuperace do domácnosti.

Ta funguje na základě šikovných jednotek, které přijímají venkovní vzduch, čistí jej a následně jej vypouští do vašich interiérů. Zároveň jsou schopné vám v zimě dopřát více tepla, zatímco v letních měsících vás budou chladit. To přirozeně platí jen v situaci, kdy vše bude navrženo a nainstalováno profesionály.

Zdroj: Štorc

Investice do zdraví

Vzhledem ke stále rostoucí oblíbenosti těchto invencí se na tuzemském trhu v současnosti pohybuje mnoho různých společností, jež se zaměřují na danou oblast. Za zmínku stojí například firma Štorc, která svoji činnost provádí již přes třicet dlouhých let

Její specializací je nejen kvalitní rekuperace, nýbrž i topné kabely, podlahové vytápění, ochrana proti zamrznutí a další moderní vychytávky pro všechny druhy staveb. Záleží čistě na vašich přáních i preferencích.

Pokud kliknete na výše vložený odkaz, dostanete se na její internetové stránky, v jejichž rámci se během chvíle dozvíte veškeré potřebné informace, naleznete kontakty a následně se budete moci sami rozhodnout o vhodnosti jejích služeb. Jestli váš však trápí znečištěné prostředí, vsaďte na rekuperaci.

ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR

logo
Křižíkova 1590
256 01 Benešov

telefon: 317 724 910, 317 726 847, 739 289 521
e-mail: info@storc.cz

web: www.storc.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Foto: MŽP ČR

Nová zelená úsporám Light. Peníze dostanete předem. Šanci mají ti nejzranitelnější

Příjem žádostí běží, ale s podporovanými úpravami domů bylo možné začít již od 12. září loňského roku. Nová zelená úsporám Light má tentokrát pomoci domácnostem seniorů a dalším nízkopříjmovým skupinám obyvatel, aby se snáze vyrovnaly s rostoucími cenami energií. Zajímavé mohou být i nejrůznější kombinace podpor.…

Foto: akad. arch. Aleš Brotánek, ABatelier Sedlice

Zateplili s rozmyslem i dotacemi. Byty větrají s rekuperací tepla. Příkladná rekonstrukce bytových domů na Příbramsku

Obnova dvaceti bytových domů na sídlišti z 50. let v Milíně nedaleko Příbrami. Komplexní stavební úpravy se týkaly zateplení, výměny oken a dveří, instalováno bylo řízené větrání se zpětným získáváním tepla; změnil se i celkový způsob vytápění. Výrazně se tak zvýšil uživatelský komfort a snížily se náklady na energie.

Foto: CPD

Jak se žije v pasivním domě. Navštivte ho. Zeptejte se majitelů kolik platí za energie

Po delší koronavirové pauze se opět otevírají veřejnosti pasivní domy v rámci tradiční akce s názvem Dny otevřených pasivních domů. Pořádá ji organizace Centrum pasivního domu ve vybraných listopadových dnech. Nahlédnout můžete do celé řady staveb a zjistit, jak se pasivní domy staví a jak se v nich žije.

REKLAMA