REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Výzva architektům: Přihlaste své realizace do přehlídky Salon dřevostaveb

V roce 2023 se uskuteční 18. ročník festivalu SALON DŘEVOSTAVEB 2023, největší nesoutěžní přehlídky toho nejlepšího, co vzniklo v oblasti dřevěné architektury v České republice a na Slovensku za období posledních dvou let. Od roku 2005 bylo představeno přes 500 skvělých projektů. Salon dřevostaveb je festival a výběrová přehlídka současné dřevěné architektury v Česku a na Slovensku. Je centrem osvěty v oblasti moderní a kvalitní udržitelné architektury ze dřeva a inspirací pro odpovědný životní styl. Představuje rovněž jedinečnou platformu pro setkání architektů, firem z oboru, developerů a investorů.
Zdroj: Boys Play Nice, Salon dřevostaveb 2022, Prodesi/Domesi

V příštím roce se uskuteční výstava vybraných projektů v centru Prahy na piazzettě Národního divadla v období od 19. 4. do 17. 5. 2023.

Slovenská repríza výstavy Salonu dřevostaveb se uskuteční ve dnech 29. 5. – 23. 6. 2023 v Rakúskem kultúrnem fóru v Bratislavě.

Zdroj: Boys Play Nice, Salon dřevostaveb 2022, Prodesi/Domesi

Hlavními výstupy Salonu dřevostaveb jsou: 

 1. Putovní výstava kurátorského výběru nejzásadnějších architektonických počinů v oblasti dřevostaveb v Česku a na Slovensku za období posledních dvou let. Přináší rovněž příklady větších budov dřevěných realizací ze zahraničí. V roce 2023 se uskuteční měsíční výstava v centru Prahy na piazzettě Národního divadla v období od 19. 4. do 17. 5. 2023.
 2. Publikační činnost – Každoročně vychází Ročenka dřevěné architektury prezentující tento výběr
  a rozhovory s výraznými osobnostmi architektury. K realizacím zastoupeným na výstavě Salonu dřevostaveb publikujeme do roka několik článků či rozhovorů.
 3. Přednáškovou a osvětovou činnost – řada článků, organizace přednášek, panelových diskuzí, poskytování informací  o dřevostavbách, prezentace domácích a hlavně významných zahraničních architektů. Hlavní přednáškový večer, spolu s networkingem proběhne 19. 4. 2023 v CAMP. Hosty přednášek budou Matyáš Cigler, Helmut Dietrich z Dietrich Untertrifaller Architekten a Reiulf Ramstad Arkitekter – viz přiložený program Salonu.

Zdroj: Boys Play Nice, Salon dřevostaveb 2022, Prodesi/Domesi

Rádi bychom Vám touto formou nabídli možnost zařadit se zasláním Vašeho projektu do výběru nejzajímavějších dřevostaveb za období posledních dvou let. V případě zvolení Vaší realizace Vás požádáme pro prezentaci na Salonu dřevostaveb 2022 o uhrazení účastnického poplatku 1.900 Kč bez DPH (za jeden projekt), abychom pokryli základní výdaje spojené s realizací výstavy a publikační činností.

Zařazením Vaší realizace do výstavy Salonu dřevostaveb získáte:

 • zveřejnění Vašeho projektu ve vybrané společnosti předních realizací v rámci publikace Ročenka dřevěné architektury ´23
 • zařazení Vaší realizace do pražské a slovenské výstavy, prezentace projektu na panelu o formátu 60 x 200 cm.
 • možnost prezentovat Váš projekt návštěvníkům v rámci přednáškového pásma Mozaika dřevostaveb (projekce a Mozaika architektů se nejspíše uskuteční ve foyer Nové scény Národního divadla).
 • tištěnou (3 ks), případně i online verzi Ročenky dřevěné architektury ´23 
 • zviditelnění projektu i Vašeho ateliéru v rámci medializace akce – během roku vychází několik PR článků, v nichž prezentujeme vybrané architektonické návrhy a projekty
 • 2 pozvánky na zahajovací a networkingový večer Salonu dřevostaveb 19. 4. v CAMP

Zdroj: Boys Play Nice, Salon dřevostaveb 2022, Prodesi/Domesi

V uplynulých letech jsme měli tu čest přivítat na Salonu významné architekty z Německa, Norska, Kanady, Rakouska či Skandinávie. Nedílnou součástí projektu jsou také záštity zahraničních zastoupení (velvyslanci pozvaných zemí, zahraniční kulturní instituty a Slovenská komora architektov) a mediální podpora napříč tištěnými i elektronickými médii. Pro příští ročník se budeme ucházet též
o záštitu od České komory architektů. 

Prosím věnujte pozornost programu a prezentaci Salonu dřevostaveb v přiloženém souboru. Více informací o Salonu naleznete rovněž na www.salondrevostaveb.cz a na našem Facebooku. 

Zdroj: Boys Play Nice, Salon dřevostaveb 2022, Prodesi/Domesi

Své projekty prosím přihlašujte u Kláry Vlkové 15. 11. 2022. Očekáváme rovněž, že do 23. 10. spustíme online přihlašovací platformu v rámci našich webových stránek. 

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dřevostavby

Foto: Petr Polák

Tři domy a dvůr pod Lysou horou

Provozní areál údržby golfového hřiště Golf & ski resortu v Ostravici je tou správnou výzvou pro architekta. Jak pojmout ryze účelové zařízení, architektonicko-urbanistické řešení, finanční stránku, materiálové pojetí a začlenění do stávající horské zalesněné krajiny Beskyd? To vše zde naleznete.