REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jsou venkovní žaluzie a rolety vhodné na zimu? Zajisté – chrání okna před námrazou a šetří finance

Přemýšlíte nad tím, že si do nového domu pořídíte venkovní žaluzie nebo rolety, ale obáváte se, co s nimi bude v zimě? Starosti hoďte za hlavu. Venkovní žaluzie a rolety se vyrábí z kvalitních materiálů a zima jim rozhodně nevadí. Naopak jsou výtečnou volbou do každého domu, jelikož chrání okna před námrazou a šetří vaše finance za vytápění.
Venkovní rolety chrání před zimou a šetří vaši peněženku | Foto: Climax.cz

Proč jsou venkovní žaluzie a rolety v zimě důležité?

Když se řeknou rolety nebo žaluzie, lidé si je často spojí s ochranou před slunečními paprsky. Rozhodně se jedná o jednu z nejdůležitějších funkcí rolet. Ovšem venkovní stínění má mnohem více praktických funkcí.

V zimě s sebou nesou  venkovní žaluzie a rolety velké výhody. Během chladných měsíců dokáží místnost zateplit a chránit před zimou.

Proč řešit stínění na zimu?

  • Izolují okna a zabrání nechtěnému úniku tepla,
  • chrání okna před námrazou,
  • v zimě sníží náklady na teplo až o 30 %,
  • vytváří příjemné prostředí pro rodiny,
  • venkovní rolety snižují hluk v místnosti.

V zimě mají venkovní rolety několik výhod. Například chrání okna před námrazou Foto: Climax.cz

Jak využívat stínicí techniku v zimě?

Známe to všichni. V zimě se velmi brzy stmívá a vy pak doma musíte již třeba od čtyř hodin odpoledne svítit. Pokud máte v domě mnoho oken nebo velké francouzské okno, najednou se z domu stane výkladní skříň. A to nechce nikdo z nás, jelikož soukromí si každý chrání.

Venkovní rolety a žaluzie dokáží vytvořit intimní prostředí a ochrání váš domov před zraky zvědavých sousedů a kolemjdoucích. Stínění si nechte zpracovat na míru přímo na váš dům. Jednou z nejlepších venkovních žaluzií, která je taktéž cenově dostupná, je žaluzie Z-90 Noval.

Venkovní žaluzie Z-90 Noval jsou vhodné stínění i na zimní období Foto: Climax.cz

Lamely těchto žaluzií jsou široké 90 mm a a jsou ve tvaru písmene Z. Spodní strana lamel má plastové těsnění pro ještě lepší a tišší dovření. Zajistí vám vysoký komfort bydlení a je dostupná ve 23 různých barvách.

Údržba o venkovní stínění je snadná

Venkovní žaluzie i rolety vyrobené z hliníku jsou vysoce odolné vůči mechanickému poškození. Vydrží nejen ostré sluneční paprsky, ale také nápor větru a deště. Je ale potřeba se o ně dobře starat, aby plnily svou funkci řadu let.

Údržba venkovního stínění není nikterak náročná. V zimě stačí občas stínění zbavit sněhu a omést kartáčkem. Kompletní čištění si nechejte na jaro nebo podzim, kdy není příliš ostré slunce nebo silný mráz.

Údržba venkovního stínění v zimě je poměrně snadná a časově nenáročná Foto: Climax.cz

Na co si dávat v zimě pozor?

  • Kontrolujte, zda lamely nepřimrzly k sobě,
  • poslouchejte, zda rolety nebo žaluzie při vytahování nebo stahování pískají,
  • hlídejte, zda se vytahují a spouští vodorovně a plynule.

Jestliže chcete prodloužit životnost žaluzií a rolet, opatřete je senzory a čidly. Pokud přijde  silný vítr nebo déšť, rolety se raději vytáhnou a schovají. Vy nemusíte na nic myslet, nebo dokonce být doma.

Venkovní stínění: co dělat, když k sobě přimrznou lamely?

Riziko u venkovního stínění je v zimě snad jen jedno — lamely k sobě mohou přimrznout. Co rozhodně v takové situaci nedělat? Snažit se je silou odtrhnout nebo polévat vlažnou vodou v domnění, že zmrznutí povolí. Musíte být trpěliví, a vyčkat, až námraza povolí sama od sebe.

Případnému poškození lze zabránit jen tak, že necháte po dobu silných mrazů žaluzie ve stejné poloze. Někdy se však stane, že s roletami potřebujete přeci jen manipulovat. Pokud nejsou přimrzlé k sobě ale jen lehce namrzlé, šetrně námrazu odstraňte.

Zvýšenou pozornost věnujte venkovnímu stínění, které je v koupelně a kuchyni. Když větráte, z okna vychází horká pára a ta na okenních žaluziích poté v chladném počasí zamrzá. Právě z tohoto důvodu venkovní stínění v koupelnách a kuchyni kontrolujte obzvláště pečlivě.

CLIMAX

logo
Jasenice 1253
755 01 Vsetín

telefon: 800 100 967
zelená linka: 800 100 967
e-mail: climax@climax.cz

web: www.climax.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stínění oken

Zdroj: AdobeStock.com - stock56876

Během pandemie se firmy více zaměřily na ovzduší v kancelářích. V zimě se problémy s kvalitou vzduchu mohou vrátit

Podle odborníků se s připravovanou vyhláškou o omezení vytápění může znovu snižovat ochota lidí větrat. Znečištění vnitřního ovzduší je přitom považováno za jedno z pěti největších environmentálních rizik pro veřejné zdraví. Problém špatně větraných staveb, pro které se vžil pojem nemocné či nezdravé budovy není nový.

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Gilbert McCarragher

Dům s výkladní skříní do dvora propojuje interiér s nebem

Zatímco většina vlastníků domů si přeje, aby případné rozšíření jejich nemovitosti hladce a takříkajíc bezešvě navázalo na původní stavbu, klienti z Londýna to protentokrát pojali opačně. Z nitra domu nechali směrem do dvora vybublat dočista nový a zřetelně odlišený objem přístavby, která se k existenci hlásí…

Foto: Norbert Wunderling

Rodinný dům v rytmu slunce. Důraz klade na maximální návratnost a flexibilitu bydlení

Nízkoenergetický rodinný dům, vystavěný z recyklovaných materiálů, poháněný obnovitelnými zdroji energie. Zdá se, že v Holandsku už budoucnost architektury chápou. K solidně odvedené práci tu ale nabízí i zajímavý příběh o hudbě a světle. A navrch dodávají ještě myšlenku flexibility prostoru. Přijměte pozvání do…

REKLAMA