Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Servis tepelného čerpadla před topnou sezónou

Období před začátkem topné sezóny je ideální pro servis tepelného čerpadla. Ten doporučujeme provádět pravidelně 1× ročně. Co všechno taková kontrola zahrnuje a proč je důležité ji nepodcenit?
Zdroj: woltair.cz
Zdroj: woltair.cz

Servisní prohlídka tepelného čerpadla není povinná, ale rozhodně se vyplatí ji neopomíjet. Díky ní lze případnou závadu odhalit zavčasu a odstranit ji dříve, než dojde k narušení funkčnosti celého systému. Servis tepelného čerpadla je ale důležitý také pro optimalizaci jeho chodu. Správně seřízené tepelné čerpadlo má:

  • nadimenzování na míru energetickým nárokům domácnosti,
  • optimální výkon a účinnost,
  • tichý chod,
  • nízké provozní náklady.

Veškerá péče věnovaná tepelnému čerpadlu při jeho údržbě se vám stonásobně vrátí. Pravidelným servisováním totiž můžete výrazně prodloužit jeho životnost, a to i nad 20 let. To je u energetického zařízení, které vyžaduje poměrně velkou vstupní investici, dost podstatné. U některých značek je provádění pravidelných revizí dokonce podmínkou platnosti záruky.

Pravidelný servis tepelného čerpadla doporučujeme provádět 1× ročně, nejlépe před zahájením topné sezóny. Tím minimalizujete riziko, že se vyskytne nějaký problém se zdrojem vytápění právě v období, kdy ho budete nejvíce potřebovat. Zároveň také využijete volnějších kapacit servisních techniků.

Roční servis tepelného čerpadla trvá přibližně jednu až dvě hodiny a zahrnuje především kontrolu elektrického připojení, kontrolu těsnosti chladivového okruhu, ale také vyčištění filtrů a odstranění nečistot.

Až 120minutový servis od Woltair vyjde v sezóně na 3 000 Kč + DPH. V letním období můžete servis získat za zvýhodněnou cenu. Neotálejte tedy s objednáním a rezervujte si termín co nejdříve.

Woltair

logo
Sídlo společnosti, školící centrum, showroom, servis
Na Radosti 399
155 21 Praha - Zličín

zelená linka: 800 887 722
e-mail: info@woltair.cz

web: www.woltair.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, robsonphoto

Před čtvrt stoletím byl otevřen Strahovský tunel v Praze

Před 25 lety, 2. prosince 1997, byl otevřen Strahovský tunel v Praze. Jeho výstavba trvala 12 let a v době svého zprovoznění byl nejdelším silničním tunelem v České republice. Na severní straně tunelu navazuje od září 2015 Brusnický tunel, který je součástí tunelového komplexu Blanka ústícího na trojském břehu Vltavy.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, artush

Prezident Zeman podepsal daň z neočekávaných zisků a další daňové změny

Na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky od příštího roku dopadne daň z mimořádných zisků. Od příštího roku se také zvýší limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty z nynějšího jednoho milionu korun na dva a spolu s tím se zvýší i limit pro využití paušální daně. Do konce příštího roku se…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Senát schválil daň z mimořádných zisků i vyšší limit pro registraci k DPH

Na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky zřejmě od příštího roku dopadne daň z mimořádných zisků. V takzvaném daňovém balíčku ji schválil Senát. Spolu s tím schválil i další daňové změny. Například limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty se zvýší z jednoho milionu na dva miliony korun a…

Peníze, Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, daliu

Senátní hospodářský výbor podpořil odvody z příjmů za prodej elektřiny

Senátní hospodářský výbor hlasy všech svých přítomných členů doporučil Senátu schválit novelu energetického zákona, která zavádí povinnost výrobců elektřiny odvádět státu odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Zavádí tím horní hranici ceny elektřiny u výrobců odstupňovanou podle jejích zdrojů. Vláda plánuje, že…

Plyn, ilustrační obrázek, zdroj: adobestock, photocreo-bednarek

MInisterstvo nakoupilo elektřinu a plyn pro státní nemocnice a další zařízení

Ministerstvo zdravotnictví nakoupilo elektřinu a plyn pro státní nemocnice a další přímo řízené organizace. Ty zaplatí zastropované ceny, uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Smlouvy na energie do konce letošního roku mělo podle dřívějšího vyjádření ministerstva asi 40 ministerstvem zřizovaných organizací.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Přísnější dohled nad krátkodobými pronájmy pro turisty chce i Evropská komise

Evropská komise (EK) dnes představila návrh nařízení, které má vnést větší transparentnost do sféry krátkodobých pronájmů na platformách, jako je Airbnb. Pro provozovatele těchto webů i poskytovatele ubytování by nařízení vytvořilo nové požadavky ohledně sdílení dat s úřady a v upravené formě také se statistiky. Tyto…

Plyn v EU, ilustrační obrázek, zdroj: adobestock, corund

Evropa musí jednat, aby se vyhnula nedostatku plynu

Evropa musí jednat, aby se v příštím roce vyhnula nedostatku zemního plynu, až přijde o dodávky z Ruska a kdy se předpokládá, že se zvýší poptávka po plynu z Číny. Ve své dnešní zprávě to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Podle ní by Evropa mohla čelit v letním období výpadku dodávek až 30 miliard metrů…