REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Roletový pohon na denní světlo a bez elektrické instalace. Navíc s dotací.

Solární pohon Somfy OXIMO WireFree io dokáže vyrobit dostatek energie nutné k pohybu rolet jen z přirozeného denního světla. Vaše rolety budou bezchybně fungovat bez elektrické instalace za každého počasí.
Zdroj: Somfy

Jak funguje?

Solární panel zachytí denní světlo, solární články ho přemění na elektrickou energii a uloží ji v baterii. Pohon pracuje zcela autonomně a stejně spolehlivě jako motor napájený ze sítě. Baterie má vysokou životnost, na pohon i baterii je poskytována nadstandardní záruka 7 let. Pohon prodlužuje životnost i samotné roletě tím, že nepřetržitě elektricky sleduje kroutící moment. Pracuje velmi tiše s pomalým rozjezdem a dojezdem, rozpozná náraz na překážku ve směru dolů a chrání roletu proti nadzvednutí a proti přimrznutí. Pohon se instaluje na roletový box, u skrytých boxů přímo na rám okna.

Zdroj: Somfy

Jak se ovládá?

Jednoduše dálkovým ovladačem nebo bezdrátovým tlačítkem nalepeným na zdi. Díky obousměrné radiové komunikaci io-homecontrol® je možné zapojit pohon OXIMO WireFree do systému Somfy TaHoma. Můžete ho pak ovládat na dálku z mobilu či počítače, sledovat, v jaké poloze se roleta nachází, zapojit ovládání rolet do pokročilých scénářů, tedy sledu úkonů, které se provedou jedním pokynem. Zapojením do inteligentního systému řízení mohou být rolety ovládány automaticky na základě využití informací o předpovědi počasí, teplotě, poloze slunce, poloze domu i jednotlivých oken… Využít tak například informace o vnitřní teplotě, slunečním svitu, úsvitu, soumraku případně nastavit časovou automatiku (den a hodina).

Dotace pro rodinné i bytové domy

V současné době je možné získat na pořízení venkovního stínění dotaci z programu Nová zelená úsporám. O dotaci lze žádat pouze v kombinaci s dotací na zateplení. Podmínkou je, aby byl systém vybaven pohyblivými prvky pro nastavení úrovně zastínění. Pro systémy s ručním ovládáním lze získat 1000 Kč/m2. S inteligentním řízením, tedy s pohonem  Somfy OXIMO WireFree io zapojeným do systému TaHoma, je dotace vyšší – 1500 Kč/m2 plochy výplně otvoru, na kterém je instalován stínicí systém.

SOMFY, spol. s r.o.

logo
Bavorská 2780/2
155 00 Praha 5 - Stodůlky

telefon: +420 267 910 007
e-mail: somfy@somfy.cz

web: www.somfy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stínění oken

Zdroj: AdobeStock.com - stock56876

Během pandemie se firmy více zaměřily na ovzduší v kancelářích. V zimě se problémy s kvalitou vzduchu mohou vrátit

Podle odborníků se s připravovanou vyhláškou o omezení vytápění může znovu snižovat ochota lidí větrat. Znečištění vnitřního ovzduší je přitom považováno za jedno z pěti největších environmentálních rizik pro veřejné zdraví. Problém špatně větraných staveb, pro které se vžil pojem nemocné či nezdravé budovy není nový.

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Gilbert McCarragher

Dům s výkladní skříní do dvora propojuje interiér s nebem

Zatímco většina vlastníků domů si přeje, aby případné rozšíření jejich nemovitosti hladce a takříkajíc bezešvě navázalo na původní stavbu, klienti z Londýna to protentokrát pojali opačně. Z nitra domu nechali směrem do dvora vybublat dočista nový a zřetelně odlišený objem přístavby, která se k existenci hlásí…

Foto: Norbert Wunderling

Rodinný dům v rytmu slunce. Důraz klade na maximální návratnost a flexibilitu bydlení

Nízkoenergetický rodinný dům, vystavěný z recyklovaných materiálů, poháněný obnovitelnými zdroji energie. Zdá se, že v Holandsku už budoucnost architektury chápou. K solidně odvedené práci tu ale nabízí i zajímavý příběh o hudbě a světle. A navrch dodávají ještě myšlenku flexibility prostoru. Přijměte pozvání do…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA