Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kolik stojí zednické práce?

Potřebujte sehnat odborníka na stavbu, opravu či rekonstrukci? Pak určitě budete chtít, aby odvedl kvalitní práci, která vám váš problém nebo starost vyřeší jednou provždy.
Zdroj: poptavkystavebnichpraci.cz
Zdroj: poptavkystavebnichpraci.cz

Spolehliví řemeslníci, jako jsou zedníci, pak obvykle pracují za odměnu ve formě hodinové sazby nebo ceny za dílo. Ještě před zadáním poptávky si můžete odhadnout, jaké výdaje vás čekají. Chcete vědět kolik stojí zednické práce?

Cenu ovlivňuje i náročnost

Podle typů stavby nebo konkrétního úkonu je dobré si domluvit odměnu předem. Cenu ovlivňuje řada faktorů, především je to složitost nebo velikost zakázky. Zednické práce jsou obvykle fyzicky náročné, probíhají také za horších podmínek (v jakémkoli počasí nebo bez dostatečného technického zázemí), což je také třeba brát v potaz.

Hodinová sazba zedníka

Pokud hledáte univerzálního pracovníka, tedy zedníka bez konkrétní specializace, pak počítejte s hodinovou sazbou kolem 350–450 Kč. Specializovaní řemeslníci pak běžně mohou požadovat i vyšší cenu, spolehnout se ale vždy můžete na dobře odvedenou práci. Jednoduché úkony vám ale zedník nacení i lépe. Například jednodušší betonářské činnosti se mohou pohybovat i kolem 250 Kč za hodinu.

Základová deska

Pokud se chystáte na stavební práce, asi vás bude zajímat, kolik se pohybuje cena za jednotlivé části. Výstavba základové desky je tak (samozřejmě podle povahy stavby) v rozmezí asi 1 000–1 500 Kč za m2. 100 m2 vás tak může vyjít asi na 100 000–150 000 Kč.

Obvodové zdivo

Stavba samotných zdí je vázaná na šířku zdiva. Běžně se tak můžete dostat na ceny 2 000–10 000 Kč/m2. Dýhování pak zvlášť stojí kolem 1 500 Kč.

Omítky

  • Aplikace omítek se pohybuje kolem 100 Kč/m2
  • Perlinka 150 Kč/m2
  • Štukování stěn 120 Kč/m2
  • Štukování stropů 150 Kč/m2

Obklady a dlažby

  • Vyrovnání podkladu 150 Kč/m2
  • Montáž podkladu 500 Kč/m2
  • Dlažba 490 Kč/m2
  • Zámková dlažba 280 Kč/m2

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Přenosová soustava, ilustrační obrázek, fotolia, Gina Sanders

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, nightman1965

Ceny starších bytů klesly. Brno je výjimkou

Průměrná cena staršího bytu v Česku poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Na začátku léta se starší byt prodával za 88.756 korun na metr čtvereční, což je o dvě procenta levněji než na jaře. Jen v Brně cena mezičtvrtletně stoupla o tři procenta na 95.215 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny…

REKLAMA