Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vybrat interiérové dveře

Nabídka interiérových dveří na trhu je široká a najít v ní ty pravé do naší domácnosti může být složité. Máme pro vás stručný návod, jak se ve světě interiérových dveří zorientovat. Navíc přidáváme pár tipů, co by vám mohlo rozhodování usnadnit.
Zdroj: Keraservis

První výběr rozhodují rozměry místnosti

Výběr interiérových dveří ovlivňuje řada faktorů. Mezi základní kritéria patří, zda chceme dveře otočné nebo posuvné. V českých domácnostech jsou zatím stále více oblíbené dveře otočné. V tomto případě můžeme sáhnout po dveřích falcových, které mají viditelné panty, nebo dveřích bezfalcových, které mají panty zapadající přímo do zárubně. Vybrat můžeme také dveře reverzní, které se otevírají směrem do zárubně a zavřené vypadají jako bezfalcové.

Méně časté jsou ještě stále dveře posuvné. Tyto dveře jsou v současné době doménou zejména menších interiérů, protože přináší výraznou úsporu prostoru. Z tohoto typu můžeme vybírat dveře posuvné po stěně, nebo do pouzdra, kdy dveře elegantně zmizí ve zdi.

Design dveří se vám plně přizpůsobí

Vzhled interiérových dveří ovlivňuje zejména materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Dveře bývají nejčastěji vyplněné voštinou, která méně tlumí hluk, nebo odlehčenou dřevotřískou. Na povrh můžeme zvolit laminátové fólie, stříkaný lak, dýhovanou úpravu s tenkým plátem dřeva nebo masiv, který do interiéru přivede kus přírody, ale také postupem času pracuje a působením světla může změnit odstín.

Zdroj: Keraservis

Stejně variabilní je také nabídka výplní dveří. Můžete zvolit dveře plné nebo prosklené. Může být překvapivé, že prosklené dveře se stále více objevují i v koupelnách, díky využití kaleného skla. A pak si samozřejmě můžeme přizpůsobit dekor a barvu.

Estetické dveře s respektem k přírodě

Pokud chcete výběr ještě trochu usnadnit, doporučujeme vybírat z jedinečných vlastností dveří. Právě takovou jedinečnou vlastností se pyšní dveře italských značek Pivato a Ferrero Legno, které najdete v nabídce společnosti Porte Karpi. Dveře těchto značek jsou vyráběné pouze ze dřeva těženého zodpovědně v údolí kolem Val Di Fiemme. I přes pravidelnou těžbu je v údolí každoročně zasázeno více stromů, než kolik jich je pokáceno.

Zdroj: Keraservis

Průměrné stáří stromů, ze kterých se vyrábí dveře Pivato je 90 až 120 let a jsou tedy na konci svého životního cyklu. Na dveře Ferrero Legno jsou zase nanášené jen organické barvy na vodní bázi. Respekt k přírodě se tedy projevuje nejen při samotné těžbě, ale také v celém procesu zpracování dveří.

Přijďte si tyto nejen krásné, ale i ekologické dveře prohlédnout do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně Tuřanech. Odborníci z Porte Karpi vám rádi jednotlivé přednosti dveří osobně předvedou.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Plastové okno, ilustrační obrázek - zdroj fotolia, bonzodog

Plastová okna mají vážné nedostatky, je třeba zpřísnit normy, ukázal test

Jen dvě z osmi testovaných plastových oken neměly vady ve skle, pouze tři měly kvalitní výztuhy a polovina neobstála při silném vichru. Roční test nezávislého Institutu zdravého bydlení (IZB) u bílých plastových oken označuje výsledky některých ze zkoušek až jako tristní a upozorňuje, že přitom všechna splňují…

Zdroj: AdobeStock - alhim

Dveře musí omezit šíření požáru z chodby či bytu. Jak dlouho odolají dveře ohni?

Budova je pro zabránění šíření požáru rozdělena na požární úseky. Nejslabším článkem dělících konstrukcí bývají většinou dveře. Ale i dveře umí odolat ohni po dobu potřebnou k ochraně osob a poskytnout čas pro záchrannou akci hasičů. Co musí protipožární dveře splňovat? Čím jsou specifické? Takové dveře musí být i…

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

REKLAMA