Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vybrat interiérové dveře

Nabídka interiérových dveří na trhu je široká a najít v ní ty pravé do naší domácnosti může být složité. Máme pro vás stručný návod, jak se ve světě interiérových dveří zorientovat. Navíc přidáváme pár tipů, co by vám mohlo rozhodování usnadnit.
Zdroj: Keraservis

První výběr rozhodují rozměry místnosti

Výběr interiérových dveří ovlivňuje řada faktorů. Mezi základní kritéria patří, zda chceme dveře otočné nebo posuvné. V českých domácnostech jsou zatím stále více oblíbené dveře otočné. V tomto případě můžeme sáhnout po dveřích falcových, které mají viditelné panty, nebo dveřích bezfalcových, které mají panty zapadající přímo do zárubně. Vybrat můžeme také dveře reverzní, které se otevírají směrem do zárubně a zavřené vypadají jako bezfalcové.

Méně časté jsou ještě stále dveře posuvné. Tyto dveře jsou v současné době doménou zejména menších interiérů, protože přináší výraznou úsporu prostoru. Z tohoto typu můžeme vybírat dveře posuvné po stěně, nebo do pouzdra, kdy dveře elegantně zmizí ve zdi.

Design dveří se vám plně přizpůsobí

Vzhled interiérových dveří ovlivňuje zejména materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Dveře bývají nejčastěji vyplněné voštinou, která méně tlumí hluk, nebo odlehčenou dřevotřískou. Na povrh můžeme zvolit laminátové fólie, stříkaný lak, dýhovanou úpravu s tenkým plátem dřeva nebo masiv, který do interiéru přivede kus přírody, ale také postupem času pracuje a působením světla může změnit odstín.

Zdroj: Keraservis

Stejně variabilní je také nabídka výplní dveří. Můžete zvolit dveře plné nebo prosklené. Může být překvapivé, že prosklené dveře se stále více objevují i v koupelnách, díky využití kaleného skla. A pak si samozřejmě můžeme přizpůsobit dekor a barvu.

Estetické dveře s respektem k přírodě

Pokud chcete výběr ještě trochu usnadnit, doporučujeme vybírat z jedinečných vlastností dveří. Právě takovou jedinečnou vlastností se pyšní dveře italských značek Pivato a Ferrero Legno, které najdete v nabídce společnosti Porte Karpi. Dveře těchto značek jsou vyráběné pouze ze dřeva těženého zodpovědně v údolí kolem Val Di Fiemme. I přes pravidelnou těžbu je v údolí každoročně zasázeno více stromů, než kolik jich je pokáceno.

Zdroj: Keraservis

Průměrné stáří stromů, ze kterých se vyrábí dveře Pivato je 90 až 120 let a jsou tedy na konci svého životního cyklu. Na dveře Ferrero Legno jsou zase nanášené jen organické barvy na vodní bázi. Respekt k přírodě se tedy projevuje nejen při samotné těžbě, ale také v celém procesu zpracování dveří.

Přijďte si tyto nejen krásné, ale i ekologické dveře prohlédnout do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně Tuřanech. Odborníci z Porte Karpi vám rádi jednotlivé přednosti dveří osobně předvedou.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Keraservis

Zabezpečený dům díky bezpečnostním dveřím a oknům

Kde jinde bychom se měli cítit bezpečně než ve svém vlastním domově. Při snaze o dostatečné zabezpečení bychom se měli zaměřit zejména na okna a vstupní dveře, kudy zloději hledají cestu do domu nejčastěji.

REKLAMA