Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pražské vodárny doporučují kvůli vedrům kontroly kvality vody v bazénech

Vlna veder může výrazně zhoršit kvalitu vody v soukromých bazénech. Pražské vodovody a kanalizace (PVK), které zásobují pitnou vodou Prahu, proto doporučují pravidelný rozbor vody akreditovanou laboratoří.
Zdroj: Adobe Stock - adragan
Zdroj: Adobe Stock - adragan

PVK také upozorňuje na to, že napouštění bazénů z veřejné vodovodní sítě není ideální a nabízí zákazníkům přistavení cisterny. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. V ČR dnes podle předpovědi teploty vystoupají až ke 37 stupňům.

Rozbor vody v bazénech nabízí PVK ve vlastní laboratoři. Během loňského léta o tuto službu nebyl příliš velký zájem. "Ačkoliv službu propagujeme, tak za loňský rok ji využili nízké jednotky zákazníků," řekl ČTK mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Odběr vzorku vodu musí proběhnout maximálně 18 až 20 hodin před předáním do laboratoře a člověk, který vzorek odebírá, by měl mít umyté ruce. Vzorek vody by by se měl odebírat z 15 centimetrové hloubky pod hladinou a minimálně třicet centimetrů od okraje bazénu. Analýza vody z bazénu stojí 500 korun včetně DPH.

Veřejná vodovodní síť podle PVK není primárně určená pro napouštění bazénů. "Kvůli vysoké rychlosti proudění vody v potrubí může dojít k uvolnění sedimentů a tím k zakalení vody. Rovněž hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů," uvedl Mrázek.

Pokud lidé využívají vodovodní síť, doporučuje PVK, aby bazén napouštěli pomalu a mimo špičku mezi devátou hodinou večer a pátou hodinou ranní a nejlépe ve všední dny. Firma upozorňuje také na to, že do bazénů se nebezpečné látky jako například těžké kovy mohou dostat při napouštění ze soukromých studní.

Za přistavení cisterny o objemu devět metrů krychlových zaplatí zákazníci podle vzdálenosti na místo určení od 1940 do 4200 korun bez DPH.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Vláda zváží zvýšení normativů pro výpočet příspěvků na bydlení

Vláda zváží úpravu normativních nákladů na bydlení, které slouží pro výpočet výše příspěvku na bydlení. Příští týden požádá příslušné úřady o údaje pro případné navýšení částek. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Při zvýšení normativů se dávka na bydlení zvedne. Debatu o podpoře vyvolal předseda vlády…

Zdroj: Fotolia.com - nespix

V Lednici na Břeclavsku budou z lodních kontejnerů vznikat domy i kanceláře

Zvýšení výroby až o 250 procent umožní firmě RMR STAV KONT přestěhování do nového areálu v Lednici na Břeclavsku. Společnost bude v hale o rozloze 2000 čtverečních metrů měnit vysloužilé lodní kontejnery na domy, kanceláře případně další stavby. Zástupci firmy nové prostory představili novinářům.

Přenosová soustava, ilustrační obrázek, fotolia, Gina Sanders

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, nightman1965

Ceny starších bytů klesly. Brno je výjimkou

Průměrná cena staršího bytu v Česku poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Na začátku léta se starší byt prodával za 88.756 korun na metr čtvereční, což je o dvě procenta levněji než na jaře. Jen v Brně cena mezičtvrtletně stoupla o tři procenta na 95.215 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA