Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nejvíce požárů vzniká v létě, ochraňte stavbu kvalitní izolací

Za parného letního počasí každoročně často vyjíždějí do akce hasiči. Suché prázdninové období totiž nemalou mírou přispívá ke vzniku různých druhů požárů, mimo jiné také budov. Pokud je však stavba správně izolována, dopady plamenů to může značně zmírnit.
Zdroj: Knauf Insulation
Zdroj: Knauf Insulation

Výběr izolačního materiálu je při zateplování důležitý. V Česku se zatepluje nejčastěji polystyrenem nebo minerální vatou, někdo sáhne také po alternativě v podobě stříkané PUR pěny. Ve většině případů se však obyvatelé domů rozhodnou pro nejlevnější variantu, kterou představuje právě polystyren nebo kutilská kombinace několika materiálů. Zejména poslední způsob zateplení se ale majitelům pověstných zlatých českých ručiček nemusí zrovna dvakrát vyplatit. „Kombinaci odlišných izolačních materiálů bych rozhodně nedoporučil. Napojení různorodých typů je technicky komplikované a může v budoucnu způsobit problémy,“ vysvětluje Jakub Černohorský, specialista na izolační materiály a aplikační manažer společnosti Knauf Insulation. Spojení heterogenních izolantů navíc snižuje požární bezpečnost stavby.

Letní období veder a s nimi spojených požárů každoročně straší nejednu domácnost. Pokud se však její členové rozhodnou pro zateplení objektu minerální izolací, z plamenů a toxického kouře strach mít nemusejí. Minerální izolace totiž oproti polystyrenu nehoří a ani se na hoření nepodílí. Je naopak přirozenou překážkou pro šíření ohně v domě nebo bytě. Kromě toho ji lze aplikovat nejen na obvodové zdi, podlahy a střechy, ale i jako akustickou izolaci do interiérů.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Přenosová soustava, ilustrační obrázek, fotolia, Gina Sanders

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, nightman1965

Ceny starších bytů klesly. Brno je výjimkou

Průměrná cena staršího bytu v Česku poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Na začátku léta se starší byt prodával za 88.756 korun na metr čtvereční, což je o dvě procenta levněji než na jaře. Jen v Brně cena mezičtvrtletně stoupla o tři procenta na 95.215 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny…

REKLAMA