Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Letní sezóna je tu! Jak spolehlivě ochladit domácnost? Vzdušín.cz ví, jak na to!

Léto je tady a s ním i tropické dny, které dokážou pořádně potrápit téměř každého. Pokud navíc nemáte pořádně izolovaný dům, nevyhnete se nesnesitelnému horku ani v interiéru. Pro většinu lidí se pak trávení času uvnitř stává hotovým utrpením, přičemž největší problémy mívají se spánkem.
Zdroj: Vzdusin.cz

Pokud si chcete u sebe doma vytvořit příjemné chladné prostředí, je nasnadě řešení v podobě mobilní klimatizace. Právě proto jsme si pozvali na pomoc ověřeného prodejce klimatizací Vzdušín.cz, který se s námi podělil o tipy a rady pro výběr klimatizace pro různé prostory.

Kvalitní klimatizace dokáže ochladit místnost i o 10 °C

Běžné venkovní teploty během léta dokážou vyšplhat opravdu vysoko, což nepotěší téměř nikoho. Většina lidí hledá úkryt uvnitř svých domovů, kde však není situace o moc lepší. Pokud neinvestujete do opravdu kvalitní izolace, existuje velká pravděpodobnost, že se uvnitř začne hromadit přebytečné teplo zvenčí.

Následně se může teplota v interiéru vyšplhat i přes hranici 30 °C, přičemž ideální pokojová teplota by se měla pohybovat okolo 20 °C. Pobyt v přehřáté místnosti přitom neprospívá vašemu zdraví a má velký vliv zejména na váš spánek. Vhodné řešení přináší mobilní klimatizace, které za správných podmínek, dokážou místnost postupně ochladit o 5 až 10 °C.

Jejich velká výhoda spočívá v tom, že si je můžete pořídit domů, aniž byste museli přistoupit k nákladným stavebním úpravám. Klimatizační jednotku do bytu či domu si tak může pořídit téměř každý, a to zejména ti, kteří nemají možnost montáže klasické stacionární klimatizace.

Zdroj: Vzdusin.cz

Mobilní neboli přenosné klimatizace s sebou přináší zejména flexibilitu a jednoduchost, díky čemuž si nemusíte lámat hlavu s jejich složitou instalací a čekáním na montážní firmu. Jediným omezením je nutnost umístění domácí klimatizace poblíž okna, přes které prostrčíte hadici určenou pro odvod teplého vzduchu z místnosti.

Klimatizaci vždy vybírejte podle místnosti, kde ji budete používat

Pokud se rozhodnete, že je pro vás klimatizace do pokoje tím pravým ořechovým, měli byste si dát záležet na jejím výběru. Úplně prvním kritériem, na které se vyplatí zaměřit, je místnost, ve které chcete zařízení běžně používat. V první řadě je třeba brát ohled na to, jak velkou místnost dokáže ochladit.

Zde je důležitý zejména objem vybrané místnosti, který výrobci u jednotlivých modelů udávají v metrech krychlových. O výkonu klimatizace rozhoduje také její velikost – obecně platí, že malá klimatizace se hodí do méně objemnějších místností, jako je třeba ložnice. Například menší klimatizační jednotka Olimpia Splendid Compact 8P hravě ochladí místnost s objemem až 60 m3

Zdroj: Vzdusin.cz

Při umísťování klimatizace do bytu myslete i na to, že byste pro ni měli vyhradit dostatek prostoru. Ideální je, aby se nacházela minimálně 30 cm od ostatních předmětů či stěn, díky čemuž bude moci volně nasávat teplý vzduch.

Důležité je upozornit na to, že mobilní klimatizace bez vývodu neexistují, a tudíž budete vždy potřebovat hadici, přes kterou odvedete teplý vzduch ven z místnosti. Pokud tedy nemáte z jakéhokoliv důvodu možnost hadici vyvést ven, budou pro vás lepší volbou ochlazovače vzduchu, které však nejsou tak efektivní jako bytové klimatizace.

Při koupi klimatizace příliš nešetřete

Ve výběru klimatizace samozřejmě hraje roli i její cena, která zpravidla odpovídá kvalitě vybraného zařízení. Právě proto nemá smysl na koupi klimatizace do bytu či domu šetřit, a to zejména u výkonnějších modelů, se kterými chcete ochladit větší místnosti. Rozhodně je na místě věnovat pozornost i energetické třídě klimatizace – nejvýhodnější jsou jednotky třídy A++, ale bohatě si vystačíte i s A+.

U klimatizací se vyplatí sledovat i na jejich hlučnost, která je důležitá zejména v noci, kdy chcete místnost ochlazovat i během spánku. Hladinu hluku, kterou zařízení vydává, by vám měl sdělit samotný výrobce – běžně platí, že nižší hlučnost můžete očekávat u dražších a hlavně výkonnějších modelů.

Klimatizační jednotky jsou navíc poměrně složitá zařízení, a proto při koupi myslete i na jejich případný servis. Ten nabízí i Vzdušín.cz, který je autorizovaným distributorem všech značek klimatizací ve své nabídce. V případě poruchy se můžete na e-shop kdykoliv obrátit a využít kvalitního servisu a rychlé opravy, během které budou použity pouze originální náhradní díly.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: Shutterstock.com - andriano_cz

Jak uspořit energie v domácnosti?

Úsporná opatření pomohou domácnostem snížit účty za elektřinu, plyn, teplo a teplou vodu. Přinášíme rady a tipy, jak snížit spotřebu energie v bytě nebo rodinném domě a s ní i peníze.

Ilustrační obrázek - fotovoltaika, Zdroj: fotolia, kenny

V Nové zelené úsporám 2021+ je přes 25.000 žádostí, polovina na fotovoltaiku

V programu Nová zelená úsporám 2021+ eviduje Státní fond životního prostředí (SFŽP) zhruba 25.200 žádostí. Upravený program funguje od přelomu loňského září a října, za letošní rok přijal SFŽP 20.840 žádostí. Téměř polovina všech žádostí je na stavbu fotovoltaické elektrárny. Na konferenci Solární energie a akumulace…

REKLAMA