Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Výběr správného materiálu při renovaci terasy

Dlažba na terase musí mít vlastnosti, které odolávají výkyvům venkovních teplot a vlhkosti v průběhu roku. Venkovní keramická dlažba má však své materiálové limity.
Zdroj: moebelix.cz
Zdroj: moebelix.cz

Terasa s kvalitní dlažbou, která dlouho vydrží a dobře vypadá, je jedním ze snů každého majitele domu. Pokládka dlažby venku však není žádná raketová věda a při troše trpělivosti a zručnosti ji zvládne i neprofesionál. Je však důležité mít na paměti, že vše je již vymyšleno, nechat si poradit od odborníků a kromě výběru správného materiálu je nezbytné dodržovat správné pracovní postupy.

Dlažba na terase musí mít vlastnosti, které odolávají výkyvům venkovních teplot a vlhkosti v průběhu roku. Keramická dlažba má řadu takových vlastností. Venkovní keramická dlažba má však své materiálové limity a ne všechna keramika je vhodná pro venkovní použití.

V našich klimatických podmínkách musí být venkovní keramická dlažba výhradně mrazuvzdorná, ideálně s protiskluzovou a protipohledovou úpravou povrchu. Barvu, design, velikost a tloušťku dlažby můžete zvolit libovolně, ale musí být určena do exteriéru.

Po změření plochy terasy kupte dlažbu s rezervou 10-15 %, která bude použita na případné opravy. Také stavební chemie pro pokládku keramické dlažby na terase musí být vhodná pro venkovní podmínky. Lepicí, spárovací a těsnicí hmoty musí být pružné. Pokud bude dlažba trvale namáhána dešťovou vodou, je třeba zvolit epoxidovou maltu.

Tip: Již při výběru materiálu na terasu můžete zohlednit skutečnost, že na ni pravděpodobně umístíte zahradní nábytek. Lze je přizpůsobit barvě nebo stylu terasy. Moderní a kvalitní zahradní nábytek vám zpříjemní chvíle odpočinku na nové terase.

MIPEMI s.r.o.

logo
Sídlo firmy
Pekárska 14
91701 Trnava

telefon: +420 735 002 591
e-mail: info@levelys.cz

web: levelys.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Přenosová soustava, ilustrační obrázek, fotolia, Gina Sanders

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, nightman1965

Ceny starších bytů klesly. Brno je výjimkou

Průměrná cena staršího bytu v Česku poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Na začátku léta se starší byt prodával za 88.756 korun na metr čtvereční, což je o dvě procenta levněji než na jaře. Jen v Brně cena mezičtvrtletně stoupla o tři procenta na 95.215 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny…

REKLAMA