Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nemáte doma klimatizaci? Jak se schladit?

Dva jednoduché typy na ochlazení, když nemáte klimatizaci. Zároveň jsou rady užitečné pokud chcete provoz klimatizace omezit z důvodů úspor nebo z důvodu omezení průvanu.

Nemáte doma klimatizaci? Jak se schladit?

Rozhodně vyzkoušejte si dát rychlou chladnější sprchu a pouze se poté zabalte do ručníku a nechte na sobě oschnout kapičky vody. 

Pijte TEPLÉ nápoje! Ano, slyšíte dobře. Lidé žijící ve velmi horkém prostředí pijí například teplý, ne-li horký, čaj či kávu. Proč to pomáhá? Pitím horkých nápojů si zvýšíte tělesnou teplotu a ta okolní vám jednoduše bude příjemnější. 

Výše uvedená rady mohou být také užitečné pro ty, kteří chtějí ušetřit za provoz klimatizace a pouštět ji jen v době nezbytné.

Klimatizace patří mezi energeticky náročné spotřebiče

Ty energeticky úspornější mají příkon okolo 900 W, ty levnější klidně i 1 500 KW (jako rychlovarná konvice, která ale je v provozu krátký čas). Podívejte se na štítek své stávající klimatizace. Ty starší stojí za to vyměnit za úspornější.

A pokud klimatizaci máte, případný únik chladiva mohou ohlídat čidla:

Protronix s.r.o.

logo
Sídlo společnosti Protronix s.r.o.
Pardubická 177
53701 Chrudim

telefon: +420 702 003 988
zelená linka: +420 469 625 190
e-mail: obchod@cidla.cz

web: www.protronix.cz, www.cidla.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Přenosová soustava, ilustrační obrázek, fotolia, Gina Sanders

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, nightman1965

Ceny starších bytů klesly. Brno je výjimkou

Průměrná cena staršího bytu v Česku poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Na začátku léta se starší byt prodával za 88.756 korun na metr čtvereční, což je o dvě procenta levněji než na jaře. Jen v Brně cena mezičtvrtletně stoupla o tři procenta na 95.215 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny…

REKLAMA