REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Niky v koupelně jsou moderní, dekorativní i praktické

Věřili byste, že obyčejná nika dokáže vaši koupelnu vyšvihnout do nebývalých výšin? Mohla by sloužit jen k odkládání věcí, ale nebude lepší z ní vytvořit zajímavý dekorativní prvek?
Zdroj: Keraservis

Pokud přemýšlíte o nové koupelně, rozhodně si do ní naplánujte i niku. Ať už máte rádi minimalistický, romantický, retro nebo venkovský styl, nika se hodí všude. Do jedné koupelny jich můžete s úspěchem umístit i více. Praktické využití nika najde především ve sprše a nad vanou. Pak bude sloužit spíše k odkládání dóziček s kosmetikou. Pokud chcete mít niku skutečně dekorativní, můžete ji osadit prosklenými dvířky nebo do ní vložit i několik poliček. Co si v nich vystavíte, záleží na vás – kamínky nebo mušle jako vzpomínku na krásnou dovolenou, flakony s parfémy, květiny, umělecké předměty nebo svíčky. Tady se fantazii meze nekladou.

Zdroj: Keraservis

Aby nika ve vaší koupelně vynikla v celé své kráse, doporučujeme zkombinovat materiály různých struktur a barev. Krásně vypadá kombinace keramických obkladů v imitaci dřeva a betonu, hladkého povrchu s 3D povrchem, různé druhy mramoru nebo mozaiky s velkoformátovými obklady. Velmi důležitý je výběr správné zakončovací lišty, ty plastové už naštěstí pomalu mizí v propadlišti dějin a ke slovu přicházejí kovové (nerez) nebo barevné (eloxovaný hliník). Aby krása vystavených předmětů a niky jako designového prvku v koupelně vynikla co nejvíce, je ji potřeba dobře osvětlit, ideálně pomocí LED pásku nebo zapuštěnými svítidly.

Zdroj: Keraservis

Pokud si neumíte dost dobře představit, jak by mohla vaše nová koupelna s nikou ve skutečnosti vypadat, obraťte se na profesionály. V koupelnovém studiu Keraservis vám poradí s výběrem materiálu, s technickým řešením a pokud si to budete přát, připraví pro vás 3D návrh celé koupelny. Jejich bohatě vybavené showroomy najdete v Brně, Praze i Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA
REKLAMA