REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Protipožární i akustické dveře DOORNITE nově do hliníkových skrytých zárubní

Nově je možné instalovat protipožární dveře DOORNITE (dříve Masonite) do hliníkových skrytých zárubní JAP i do sádrokartonových příček v tloušťce od 150 mm.
Zdroj: doornite.cz

Skryté zárubně umožní, aby dveře byly odděleny pouze nepatrnou spárou. Omítka je dotažena až těsně ke dveřím, takže dveře se stěnou vytváří jednotnou linii. Schované jsou i panty, které se skrývají v konstrukci samotné zárubně.

Největší český výrobce dveří získal certifikaci pro bezfalcové protipožární dveře v kombinaci i s akustickými vlastnostmi.  Dveřní křídlo bezfalcových dveří Lume Extra Acoustic  v rozměrech 90 x 210 cm bylo oboustranně ověřeno zkouškou v požární laboratoři FIRES.

Dveře lze osadit i novým typem hotelového kování STAR.

Sestavit si vlastní, originální sadu dveří je možné v on-line konfigurátoru nebo konzultovat své potřeby ve 22 vzorkových prodejnách v ČR a v 7 na Slovensku.

DOORNITE s.r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 01 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: info@doornite.cz

web: www.doornite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Plastové okno, ilustrační obrázek - zdroj fotolia, bonzodog

Plastová okna mají vážné nedostatky, je třeba zpřísnit normy, ukázal test

Jen dvě z osmi testovaných plastových oken neměly vady ve skle, pouze tři měly kvalitní výztuhy a polovina neobstála při silném vichru. Roční test nezávislého Institutu zdravého bydlení (IZB) u bílých plastových oken označuje výsledky některých ze zkoušek až jako tristní a upozorňuje, že přitom všechna splňují…

Zdroj: AdobeStock - alhim

Dveře musí omezit šíření požáru z chodby či bytu. Jak dlouho odolají dveře ohni?

Budova je pro zabránění šíření požáru rozdělena na požární úseky. Nejslabším článkem dělících konstrukcí bývají většinou dveře. Ale i dveře umí odolat ohni po dobu potřebnou k ochraně osob a poskytnout čas pro záchrannou akci hasičů. Co musí protipožární dveře splňovat? Čím jsou specifické? Takové dveře musí být i…

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

REKLAMA
REKLAMA