REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nová obytná zóna ve Vršovicích i další ambiciózní projekty: PSN staví tisíce nových bytů

Sedmero paneláků v řadě a administrativní budova Vlasta jako radnice na jejich konci, legendární, ale zchátralý brutalistní kulturák Eden... I to jsou současné Vršovice, které však svoji tvář zásadně mění. Nová podoba Edenu integruje městské bydlení do jednoho celku s veřejnými prostranstvími, což dokládá i připravovaná Drážní promenáda s liniovým parkem. Chystá se rekonstrukce budovy Vlasta, ale i velkolepá proměna protějšího industriálního areálu Koh-i-noor, kde se společností PSN vznikne asi 580 nových bytů.
Rezidence U Sv. Štěpána, zdroj: PSN

Koh-i-noor Vršovice: Brownfield nenabídne jen nové byty

Stoletý závod společnosti Waldes na patentky, špendlíky a další kovovou galanterii značky Koh-i-noor ve Vršovicích v budoucnu znovu ožije jako moderní obytná zóna dle studie ateliéru Jakub Cigler architekti. Návrh zachovává některé původní historické prvky a stejně jako zdejší industriální genius loci ho promítá do podoby komplexu. To je také důvod, proč se tu objeví i moderní lofty. Chybět nebude ani prostor pro obchody a služby, v celkové rozloze čtyři tisíce metrů čtverečních. Otevřený areál mezi ulicemi Vršovická, Moskevská, Kavkazská a Altajská tak rozšíří občanskou vybavenost jednak pro nové rezidenty, jednak pro stávající obyvatele.

„Počítáme, že na jaře příštího roku bychom zahájili demolici a sanaci území a renovaci historické části. Jakmile pak budeme mít všechna povolení, tak začneme s výstavbou,“ popisuje aktuální stav projektu Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu PSN.

Koh-i-noor Vršovice, zdroj: PSN, Jakub Cigler architekti

Originální rezidenční projekty po celé Praze

Další velkolepou proměnu původní továrny realizuje PSN v Modřanech. Dominanta Modřan, původní továrna na letecké přístroje, později kancelářská budova Microna, jako Vanguard Prague po rekonstrukci nabídne 150 luxusních loftů. Jejich obyvatelé budou mít k dispozici i střešní terasu, spa & wellness zónu s dvacetimetrovým bazénem nebo unikátní autovýtah.

Historie a budoucnost se s PSN mísí nejenom ve Vršovicích a Modřanech, ale také v samém srdci Prahy. V lokalitě, která patří k nejcennějšímu světovému dědictví UNESCO, PSN znovu probouzí do života nárožní soubor tří měšťanských domů. Jako Rezidence U Sv. Štěpána nabídne 42 nových bytů, které se vedle dokonalého pohodlí a promyšlených detailů pyšní i originálním historickým odkazem. Sahá až do doby gotiky, kdy se s císařem Karlem IV. rodilo Nové Město pražské.

Rezidence U Sv. Štěpána, zdroj: PSN

Rezidenční projekty PSN však reprezentují i novostavby, jedna se připravuje přímo v centru Prahy, na začátku Vinohradské třídy v těsné blízkosti Václavského náměstí. Na místě bývalého komplexu Transgas ve spolupráci PSN a Penta Real Estate vyroste dle studie Jakub Cigler architekti převážně bytový objekt. Nová budova by se mohla začít stavět v roce 2024.

Již nyní staví PSN novostavbu na Vinohradech. Nese příhodný název Vila dům Na Vinici.

Vila dům Na Vinici, zdroj: PSN

Vinohrady to zdaleka nekončí…

Akviziční tým PSN se stále poohlíží po dalších investičních příležitostech, které ještě povýší bezmála třicet projektů, které společnost aktuálně připravuje. V následujících pěti letech v rámci těchto projektů po celé Praze vystaví až 3 tisíce nových bytů. Do výstavby a rekonstrukce investuje přes 11 miliard korun. Další peníze má připravené na nové akvizice.

Přes všechny turbulence na trhu realit nabízí společnost PSN stabilní zázemí pro všechny majitele, kteří zvažují prodej nemovitosti. Tržní odhad ceny nemovitosti, rychlá platba, solidní jednání nebo komplexní a právní servis. To všechno majitelé najdou u PSN. Profesionální tým vyřeší i ty nejsložitější technické či právní případy. A co víc, dokáže si poradit i s náročnou rekonstrukcí a revitalizací, aby naplnil potenciál každé nemovitosti. Dokladem jsou realizované projekty.

Zvažujete prodej nemovitosti? Obraťte se na akviziční tým PSN, kontakty najdete na webu PSN kupuje.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Liberec, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, frank

Za údajné machinace s pozemky na Ještědu uložil soud podmínky

Podmíněné tříleté tresty se zkušební dobou na pět let v kombinaci s finančním trestem uložil dnes krajský soud v Liberci dvěma bývalým regionálním politikům ODS. Někdejšího náměstka primátora Pavla Krenka a bývalého zastupitele Jiřího Zeronika uznal vinným v jednom z pěti žalovaných obchodů s pozemky a budovami ve…

REKLAMA
REKLAMA