REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Mikrokanceláře MICROOFFICE UNIQ oceněny v soutěži IF Design Awards

MICROOFFICE UNIQ vyrábí SilentLab od roku 2019. Jde o ikonickou telefonní budku pro jednoho uživatele, která se využívá v open-space kancelářích. Díky svým proskleným stěnám poskytuje uživatelům dokonalé odhlučnění, a zároveň umožňuje, aby měli stále přehled o tom, co se děje v kanceláři.
Zdroj: foto SilentLab

„Jsme nadšeni, že se náš světově unikátní prototyp mikrokanceláří se skleněným stropem - MICROOFFICE UNIQ probojoval do finále tak prestižní soutěže, jakou je IF Design Awards. Navzdory vysoké mezinárodní konkurenci si nyní odnáší toto skvělé ocenění. Dokazuje to, že SilentLab již ve svém oboru patří mezi světovou špičku,” reagoval na vítězství CEO firmy SilentLab, Jaroslav Vendl.

Mezinárodní soutěž IF Design Awards pořádá nejstarší nezávislá designérská organizace na světě iF International Forum Design GmbH, která sídlí v německém Hannoveru. Přihlášené výrobky posuzovalo 132 odborníků z celého světa. Konkurence mezi soutěžícími, kteří mezi sebou soupeří o Pečeť kvality, byla velká.

Zdroj: foto SilentLab

Do letošního ročníku bylo zasláno téměř 11.000 příspěvků z 57 zemí. Soutěžilo se v oborech: produktový, obalový, komunikační a servisní design, dále architektura a interiérová architektura, profesionální koncept, uživatelskou zkušenost (UX) a uživatelské rozhraní (UI).

MICROOFFICE UNIQ obdržela již v minulosti řadu jiných ocenění, mimo jiné Red Dot Design Award či German Design Award. Cena od IF Design Awards ji nicméně posunula do čela světové špičky a českému designérskému umění tak připsala další významný mezinárodní úspěch.

Zdroj: foto SilentLab

MICROOFFICE UNIQ vyrábí SilentLab od roku 2019. Jde o ikonickou telefonní budku pro jednoho uživatele, která se využívá v open-space kancelářích. Díky svým proskleným stěnám poskytuje uživatelům dokonalé odhlučnění, a zároveň umožňuje, aby měli stále přehled o tom, co se děje v kanceláři. Prosklené stěny totiž dodávají pocit otevřeného prostoru, a navíc vrstvy masivního dřeva s dvojitým izolačním sklem, akustickou pěnou a tichým ventilačním systémem zajišťují člověku maximální izolaci od okolí.

Koncept mikrokanceláří MICROOFFICE UNIQ s perfektním odhlučněním navždy mění práci v otevřeném prostoru. Veškeré materiály jsou koncipované tak, aby zajistily skvělou akustiku. V mikrokanceláři můžete křičet, jak je vám libo, nikdo vás ale neuslyší a vy neuslyšíte nikoho zvenčí. Jde o jediný produkt svého druhu, který má navíc skleněnou střechu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Dům v parku Šlapanice Zdroj: Archix

O Českou cenu za architekturu se uchází 201 realizací

O titul v letošním, 7. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 201 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. Mezinárodní odborná porota z nich vybere užší okruh nominovaných, který bude oznámen na nominačním večeru 23. června.

Foto: Kyrre Sundal, Nadia Norskott

Dřevěná chata na strmém svahu. Ypsilonka je ztracená v lese

Chata Ypsilonka, Y cabin, stojí na poměrně strmém úbočí, v jistém odstupu od norského městečka Ringerike. Vykukuje zpoza borovic, a za sebou nechává masiv pohoří Vikerfjell. Její exteriér harmonicky splývá s okolím. Je vestavěná s ohledem na životní prostředí i peněženku majitele.

Foto: Michal Tartal

Dřevostavba jako hora v Mošovicích. Inspirací byla dřevěná stodola

Snížené přízemí a netradiční rozmístění místností v dispozici, dvoutvářná kombinace výrazem přírodních a industriálních stavebních materiálů, vnější vzhled upomínající na stavební tradice regionu. To vše v přímé opozici s velmi moderním a vzdušným interiérem. Rodinný Dom Hora je plný příjemných překvapení.

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

REKLAMA
REKLAMA