REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na klíče zapomeňte. Elektronický zámek je univerzální pomocník

Jistě jste zažili situaci, kdy přijdete ke vchodovým dveřím od svého domova a zjistíte, že nemáte klíče. V lepším případě jste je zapomněli v práci. V tom horším jste je ztratili, nebo vám je odcizili. Nebo klíče ztratily vaše děti. V obou případech jste museli vyměnit dveřní vložku, abyste zabránili nechtěné návštěvě. A taková výměna znamená poměrně velké finanční náklady, v řádech tisíců korun. V dnešní době ale existuje snadné řešení, jak těmto situacím a vysokým nákladům zabránit – chytrý elektronický zámek Nuki Smart Lock 3.0.

Zdroj: est-shop.cz

Srovnáme-li náklady na pořízení chytrého zámku s náklady na výměnu dveřní vložky (které rostou s počtem osob v domácnosti, a tím pádem s násobně vyšší možností ztráty klíče), je prvotní investice v řádu jedné výměny bezpečnostní vložky. Pořízením chytrého zámku tak v budoucnu ušetříme nejen finanční prostředky, ale i čas a nervy při řešení výměny zámků a pořízení nových klíčů.

Jak zámek Nuki funguje?

Chytrý zámek pomocí motorku otáčí se zasunutým klíčem a ovládá tak dveřní vložku. Na vchodových dveřích je potřeba mít nainstalovanou bezpečnostní tzv. průběžnou vložku. Ta umožňuje odemknout i při zasunutém klíči z druhé strany. Chytrý zámek Nuki komunikuje bezdrátově s vaším mobilem přes internetové rozhraní Bridge, který je umístěn poblíž zámku. Případně pomocí Bluetooth rozhraní s bezdrátovou klíčenkou FOB nebo kódovou klávesnicí, o kterých píšeme níže v článku. Skvělým doplňkem k zámku Nuki je také dveřní čidlo Nuki Door Sensor, díky kterému máte jistotu, že dveře jsou zavřené a bezpečně zamčené. V kombinaci se zámkem Nuki a rozhraním Bridge vás informuje o stavu dveří, i když právě nejste doma.

Za tři minuty připraven k provozu

Prvně je potřeba z vnitřní strany dveří zasunout klíč, na který následně nasuneme samotný chytrý zámek a upevníme jej na montážní destičku – ve variantě se silně lepicí 3M páskou nebo se šroubky k připevnění na vložku. V obou případech se jedná o nedestruktivní montáž, takže dveře zůstanou nepoškozené. Nakonec do chytrého zámku vložíme baterie, resp. akumulátor. Ten výrazně prodlužuje provozní dobu zámku do dalšího nabití (až na 6 měsíců) a také ušetří nemalé finanční prostředky v případě výměny baterií. Celá dodatečná instalace chytrého zámku vám nezabere více jak 3 minuty času.

Zdroj: est-shop.cz

Po montáži chytrého zámku je potřeba stáhnout aplikaci do chytrého telefonu a spustit prvotní nastavení, kdy dojde také ke kalibraci zámku: chytrý zámek otáčí klíčem a zjistí si krajní polohy zamčeno/odemčeno a také polohu střelky. Chytrý zámek Nuki totiž umí nejen odemknout, ale dokonce dveře i otevřít. To je praktické v případě, kdy máte plné ruce a museli byste například nákup pokládat na zem, abyste si otevřeli. Ale k tomu se dostaneme později.

Ovládání zámku nejen přes mobil

V případě, že nemůžete zámek ovládat přes mobil, například při výpadku spojení, lze zámek ovládat i jinými způsoby. Chytrý zámek má mechanický otočný knoflík. Otáčením knoflíku tak přímo otáčíte klíčem. Případně uprostřed tohoto mechanického knoflíku je jediné tlačítko, kterým ovládáte odemknutí/zamknutí dveří. A protože máte průběžnou dveřní vložku, z vnější strany dveří můžete kdykoli odemknout klíčem. Ale ani to nejsou jediné způsoby, jak zámek ovládat…

Chytrý zámek Nuki myslí i na děti či seniory

Máte děti, které ještě nejsou dost staré, aby měly svůj chytrý telefon? Nebo babičku, která už má potíže při manipulaci s klíči nebo mobilním telefonem? Pro tyto případy je vhodná malá Bluetooth klíčenka FOB, která pomocí jediného tlačítka zamyká a odmyká dveře. V případě ztráty klíčenky odpadá nutnost nákladné výměny vložky dveří. Jednoduše v aplikaci ztracenou klíčenku odpárujete, a tím zabráníte jejímu možnému zneužití. Další možností ovládání chytrého zámku je miniaturní kódová Bluetooth klávesnice, kterou umístíte poblíž dveří. Dveře pak ovládáte pomocí 6místného kódu a samozřejmě přes zabezpečený protokol.

Mobilní aplikace je srdcem chytrého zámku Nuki

Aplikace je dostupná pro Apple iOS, Android a Huawei a je funkční i na chytrých hodinkách. Pomocí bezplatné mobilní aplikace můžete nastavovat, provozovat a spravovat chytré zámky. Vždy máte detailní přehled o manipulaci s dveřmi: kdo a kdy dveře otevřel nebo zavřel. Je skvělé vědět, že se dítě vrátilo v pořádku ze školy… V aplikaci můžete spravovat přístupová práva. Můžete nastavit časy, kdy je možné daným telefonem nebo klíčenkou odemykat. To je praktické zejména v případě, kdy do svého domova pouštíte například uklízečku. Máte-li ubytovací zařízení, nemusíte hostům fyzicky předávat klíče, ale pošlete jim jednorázový kód, kterým po nastavený čas mohou vstupovat. Po uplynutí nastaveného času se přístupová práva automaticky deaktivují a další vstup již není možný.

Zdroj: est-shop.cz

Další skvělé funkce, které vám chytrý zámek a mobilní aplikace nabízí:

Auto Unlock – s aktivovanou funkcí Auto Unlock zámek otvírá automaticky dveře, když přijdete domů. Ruce máte volné a telefon v kapse!

Auto Lock – s funkcí Auto Lock zámek bezpečně zamkne dveře, jakmile se zavřou. Nemusíte mít už žádné obavy, jestli dveře nezůstaly odemčené.

Lock’n’Go – s funkcí Lock´n´Go za vámi zámek automaticky zamkne, aniž byste museli otvírat aplikaci v mobilu.

Vzdálené otvírání – pokud potřebujete pustit do bytu uklízečku nebo člena rodiny, i když nejste doma.

Bezpečný jako váš bankovní účet

Veškerá komunikace s chytrým zámkem je bezpečně chráněna šifrováním typu end-to-end. Jednoduše řečeno, komunikace je zabezpečená stejně, jako v případě online bankovnictví. Bezpečnost chytrého zámku ověřily nezávislé bezpečnostní instituty, jako je AV-TEST.

Zdroj: est-shop.cz

Chytrý zámek Nuki jako článek chytré domácnosti

Pokud již máte systém chytré domácnosti, můžete do něj chytrý zámek snadno integrovat. Je kompatibilní s širokou škálou standardních systémů. Můžete ho ovládat přes hlasové asistenty (Apple Home, Amazon Alexa, Google Assistant), Smart Huby (IFTT aj.) nebo pomocí chytrých zvonků (DoorBird či Ring).

Chytré zámky si získávají velkou oblibu pro svoji jednoduchou montáž, spolehlivý provoz a neustálý přehled o vchodových dveřích. Najdou využití nejen v domácnostech, ale i firmách nebo ubytovacích službách. V kombinaci s chytrou domácností se chytrý zámek stane oblíbeným prvkem, který bude obdivovat nejedna návštěva. A co vy, přesvědčili jsme vás o výhodách chytrého zámku?

Nákup produktů Nuki a další informace

Produkty zakoupíte na e-shopu www.est-shop.cz. Více informací najdete na produktových stránkách www.nuki-lock.cz. Máte-li další dotazy k zámkům Nuki, obraťte se s důvěrou na naše technické oddělení.

Elektro-System-Technik s.r.o.

logo
Centrála
Pod Pekárnami 338/12
19000 Praha 9

telefon: 266 090 711
e-mail: obchod@est-praha.cz

web: www.est-praha.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Elektroinstalace pro dům a byt

Zdroj: Fotolia.com - tashka2000

Proudový chránič. Jak funguje, k čemu slouží, kam se zapojuje a jak jej otestovat

Ochrana před úrazem elektrickým proudem je jeden z nejdůležitějších problémů, který se v rámci rozvodů elektrické energie řeší od nepaměti. Už v počátcích rozmachu elektrické energie, v době souboje stejnosměrného a střídavého proudu, posloužila ukázka nebezpečnosti střídavého proudu pro živý organismus slavnému…

Zdroj: AdobeStock - milan

Kam umístit elektrorozvaděč v rodinném domě. Jak velký je a jaké parametry má mít

Pod pojmem rozvaděč (pro někoho také rozváděč, rozvodnice – vše v kombinaci s přídavnými jmény jako venkovní/vnitřní, elektroměrový/domovní, hlavní/podružný atd.) si v obecné rovině představíme skříň, do které je zavedeno několik kabelů a která současně obsahuje elektrické přístroje pro jištění, měření a ovládání…

REKLAMA
REKLAMA