REKLAMA
Témata Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

Stavíte? Přinášíme pět tipů pro vaši hrubou stavbu

Každý z nás chceme bezpečný a stabilní dům, na který se můžeme spolehnout. Tajemstvím takového domu jsou pevné základy, které tvoří kvalitně postavená hrubá stavba. Projděte si několik tipů, které vám pomohou se na fázi hrubé stavby připravit.
Zdroj: Keraservis

Uvědomte si, co vše do hrubé stavby patří

Přestože pojem hrubá stavba je krátký, jeho význam je obsáhlý a v mnohých případech nejasný. Definicí pojmu hrubá stavba je několik a každá se mírně rozchází v tom, co všechno do hrubé stavby patří. Diskuze začíná už u základové desky. Je jasné, že bez ní nejde dům postavit. Zároveň ovšem mezi litím základové desky a další stavbou zdiva je nutná určitá prodleva a nejedná se tedy o jednotný proces.

Někteří dodavatelé do hrubé stavby počítají jen nosné zdi a střešní konstrukci. Naopak jiné firmy v rámci realizace hrubé stavby zajistí i stavbu komína, položení střešní krytiny, izolaci zdí nebo zasazení stavebních otvorů. Pod hrubou stavbu se tedy dá zjednodušeně zahrnout vše, co je dobré řešit ve fázi samotné výstavby domu. Včetně rozvodů topení a elektriky. Zároveň s rozvody je vhodné ve stádiu hrubé stavby začít řešit i případnou instalaci chytré domácnosti. Ta, aby fungovala jak má, potřebuje začít vnímat vaše zvyky co nejdříve a doplňující instalace by znamenala opětovné odhalování zdí a rozvody kabeláže.

Zdroj: Keraservis

Kdy je ideální začít stavět

S ohledem na současnou situaci lze s nadsázkou říci, že začít stavět včera bylo pozdě. Ceny materiálů v současné době nutí investory rozmýšlet, jestli se stavbou nepočkat, dokud se situace neuklidní. Problém je, že nic nenasvědčuje tomu, že by stavební materiál měl v blízké době zlevnit. Pokud pominou neočekávané společenské jevy, stále zůstane rostoucí cena práce a nedostatek pracovní síly ve stavitelství. Dá se tedy říci, že ideální doba na stavbu je právě teď.

Vybírejte spolehlivé dodavatele

Situace přesto není tak černá. Pokud před začátkem stavby věnujete dostatečnou energii rešerši dodavatelů, objevíte jich několik, kteří nabízí produkty, které vám umožní stavbu postavit co nejrychleji, v co nejmenším počtu lidí, a tedy i levněji. Pokud si ke stavbě vyberete například cihelný systém HELUZ, který je propracovaný tak, že na sebe jednotlivé části zdiva navazují a nepotřebujete tedy tolik cihly upravovat, budete moci stavbu postavit i svépomocí. Pórobetonové tvárnice YTONG můžete pořídit ve velkých formátech, což výstavbu zdí také urychlí. Uvedená zdiva navíc mají výborné tepelněizolační vlastnosti, takže ušetříte na další izolaci domu.

Zdroj: Keraservis

Pracujte s kvalitně připraveným projektem

Kvalitně zpracovaný projekt vás provede vaší stavbou krok za krokem. Můžete vybírat z již vypracovaného projektu, nebo si jej nechat nakreslit na klíč. Součástí projektu může být také materiálové řešení a doporučení.

Navštivte Centrum hrubé výstavby

Získejte jasný přehled o možnostech vaší hrubé stavby díky jediné návštěvě Centra hrubé výstavby, které je součástí Centra bydlení a designu Kaštanová.  Expozice partnerů Centra hrubé výstavby jsou projektované tak, aby si zákazník mohl stavební materiál na vlastní oči prohlédnout, dozvěděl se informace potřebné k výběru a získal kontakty na konkrétní obchodníky, kteří se o něj a jeho projekt dále postarají.

Zdroj: Keraservis

Na závěr se dá říci, že s ohledem na současný vývoj na trhu se příliš nevyplatí hrubou stavbu odkládat. Vykročte tím správným směrem k vaší hrubé stavbě, a to do Centra hrubé výstavby.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: Fotolia.com - laborec425

Rychlejší než výstavba českých dálnic je pohyb hlemýždě. Nedokončenou dálniční síť nelze efektivně využívat

Úvahy o první československé dálnici se vedou od roku 1934. Tvar a rozsah dálniční sítě byl ustanoven v roce 1964. Prvních dvacet jedna kilometrů dálnice z Prahy do Mirošovic bylo otevřen v roce 1971. Od té doby stavíme průměrně 27 km dálnic za rok. To je tempo patnáctkrát pomalejší, než je rychlost hlemýždě.

Ilustrační obrázek - stavba, Zdroj: fotolia

Stavební výroba v Česku v březnu zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta

Stavební výroba v Česku v březnu zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta z únorových 18,9 procenta. Pozemní stavitelství, což je stavba bytových i nebytových budov, se v březnu meziročně zvýšilo o 6,2 procenta a inženýrské stavitelství, tedy stavby cest nebo telekomunikačních a energetických sítí, o 14,7 procenta.…

REKLAMA