REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Úspory energie ve velkých budovách lze dosáhnout inteligentními senzory

Objekt připomínající obrácenou pyramidu byl postavený v roce 1970 a nyní byl zrekonstruován se zaměřením na ohleduplnost vůči životnímu prostředí.
Společnost Derichebourg Multiservices, zdroj: foto Siemens
Společnost Derichebourg Multiservices, zdroj: foto Siemens

Úspory ve stavbě připomínající obrácenou pyramidu

Společnost Derichebourg Multiservices, která poskytuje služby facility managementu pro firmy a obce, vybavila své nové ústředí v Créteil u Paříže IoT řešením Enlighted od společnosti Siemens. Inteligentní senzory jsou v nových kancelářských prostorách integrovány přímo do LED světel, což umožňuje významné úspory energie. Tento krok přispívá k plnění ekologických cílů společnosti i vládních předpisů, podle nichž musí podniky ve Francii dosáhnout 40% úspor energie do roku 2030.

Společnost Derichebourg Multiservices se zavázala používat úsporné LED technologie ve svém novém sídle, kterým je architektonicky významná budova připomínající obrácenou pyramidu. Objekt byl postavený v roce 1970 a nyní byl zrekonstruován se zaměřením na ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

Horní tři patra budovy, kde se nachází většina otevřených kanceláří, jsou vybavena 1 200 svítidly s IoT senzory Enlighted.

Designérské studio Le Studio LED

Projekt byl realizován s přispěním designérského studia Le Studio LED, které se zaměřuje na začlenění senzorů Enlighted od společnosti Siemens do návrhů osvětlení, takže nabízí nejen finanční úspory, ale i šetrnost vůči životnímu prostředí a zvyšuje spokojenost uživatelů. V sektoru služeb představuje osvětlení 10 až 15 procent celkové spotřeby energie.

Kromě využití IoT senzorů pro snížení vlastní spotřeby energie hodlá společnost Derichebourg Multiservices do budoucna používat data i pro další aplikace, předvést jejich praktický přínos zákazníkům a nabízet jim v této souvislosti služby nové. Údaje o obsazenosti ze senzorů lze například využít k úsporám spotřeby energií na vytápění, chlazení a větrání řízením technologií v závislosti na přítomnosti osob, optimalizaci úklidových služeb v budovách pouze podle aktuální přesné potřeby nebo k navigaci zaměstnanců a návštěv v budově, ke zvýšení pohodlí zaměstnanců či k posílení bezpečnosti budovy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Norský plyn: EU a Norsko se dohodly na zvyšování dodávek do unijních zemí

Evropská unie a Norsko se dohodly na posílení spolupráce s cílem zvýšit dodávky norského plynu do členských zemí EU. Vyplývá to ze společného prohlášení zveřejněného po dnešní schůzce místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse s norským ministrem ropy a energetiky Terjem Aaslandem. Řada evropských zemí se nyní…

Vodní elektrárna, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, Animaflora PicsStock

Vodní elektrárny Skupiny ČEZ zatím kvůli suchu problémy nemají

Vodní elektrárny Skupiny ČEZ zatím kvůli suchu problémy nemají. Všechny jsou v provozu, odstávky jsou zapříčiněny pouze dlouhodobými modernizacemi, jako třeba v případě druhého bloku elektrárny Slapy. ČEZ ale situaci sleduje, řekl to mluvčí firmy Martin Schreier. Vodní elektrárny ČEZ se na celkové výrobě z vodních…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA