Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vytvořte si doma dokonalou atmosféru pomocí krbových kamen

Pokud uvažujete o dokonalém a levném zdroji tepla, který zároveň vnese do místnosti šmrnc a skvělou atmosféru, jsou pro vás skvělou volbou krbová kamna! Nejen, že zvolíte levný zdroj vytápění, ale navíc si budete moct užívat pohádkovou a uklidňující atmosféru přímo z vašich pohovek. Praskání dřeva, příjemný pohled do živého ohně skrze průhledná dvířka a sálavé teplo je to, co si budete rozhodně užívat!
Zdroj: namir.cz
Zdroj: namir.cz

Oblíbenost krbových kamen neustále roste a to nejen díky tomu, že jde o jeden z nejlevnějších zdrojů vytápění, ale také díky tomu, že jsou krbová kamna výrazným doplňkem interiéru, který vyšperkuje celou místnost a dodá unikátní vzhled. Jak vybrat taková kamna, která přinesou optimální teplo a nebude hrozit boj s přetopením místností nebo naopak s nedostatkem tepla?

Dokonalý design krbových kamen

Výběr designu krbových kamen je velmi důležitý, protože bývají dominantou celé místnosti. Jde o věc, která zaujme a padne na ni oko každého, kdo navštíví váš domov. Z tohoto důvodu je právě i výběr vzhledu velmi důležitý a měl by se důkladně promyslet. Design krbových kamen by se měl tedy vybírat především podle místnosti a místa, protože si najdou využití nejen v rodinném domě, ale také v bytě, chatě nebo chalupě. Nejprve se však zaměřte na funkčnost, výkon a až poté se věnujte výběru vzhledu.

Jak vybrat optimální krbová kamna se správným výkonem?

Pro správnou funkčnost je důležité, aby měla krbová kamna ideální topný výkon, který zjistíte podle velikosti plochy místností a výšky stropů. Obvykle by měl být výkon krbových kamen na každých 20 metrů krychlových prostoru jeden kW.

Pro příklad tedy na 20 m3 = 1 kW výkonu krbových kamen; cca 20 m3 = místnost o rozměru 2 m x 4 m a výška stropu 2,5 m; 1 místnost 4x5 metru a výšce stropu 2,5 metru = 50 m3 = 2,5 kW výkonu kamen.

Jaké jsou nejoblíbenější značky krbových kamen?

Doporučujeme vybírat podle ověřených výrobců a značek. Mezi takové patří například Hein, Nordica, Nordpeis, Leda nebo Hase. Oblíbených značek je opravdu mnoho, jde pouze o vás a o to, jaká značka bude pro vás ideální a padne vám do oka. Pokud chcete mít jistotu, že vyberete krbová kamna opravdu správně s ideálním topným výkonem přímo do vašeho prostoru, obraťte se na odborníky a kamnáře Namir.cz, kteří umí dělat vše na klíč, dokonce i s komínem, připojením a revizí. Tato firma radí svým zákazníkům formou propracovaných videí i osobně.

Budou se do vašeho interiéru hodit spíše litinová krbová kamna, kachlová, ocelová, kamenná nebo pískovcová? Důkladně promyslete možnosti nebo si nechte poradit od odborníků a vytvořte si z vaší místnosti relaxační zónu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba kamen a krbů

Zdroj: Jiří Horák

Ani málo, ani moc. Udržujte optimální teplotu spalin při vytápění. SMOKEMANovo desatero správného topiče, díl 08/10

Teplota spalin jako taková významně souvisí s bezpečností provozu, životností zařízení a dosahovanou účinností. Zatímco pro první dvě zmíněné oblasti je vhodná vyšší teplota spalin, při které nebudou kondenzovat kyseliny a voda ve spalovacím zařízení, v kouřovodu ani v komíně, pro dosažení vysoké účinnosti je vhodné,…

Zdroj: Jiří Horák

Používejte moderní kotel a kamna. Vyplatí se to. SMOKEMANovo desatero správného topiče, díl 07/10

Používání moderního kotle či kamen nezaručuje, ale umožňuje dosažení nízkých hmotnostních koncentrací znečišťujících látek ve spalinách a vysokých hodnot účinnosti. Všechna aktuálně prodávaná spalovací zařízení již musela na zkušebně prokázat splnění výše uvedených pozorovaných limitních hodnot, což říká, že při…

REKLAMA