Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vybrat venkovní dlažbu kolem bazénu

Léto klepe na dveře! Pokud si chcete užít horké dny doma u bazénu a ještě žádný nemáte, je nejvyšší čas začít se stavbou. My vám pomůžeme vybrat venkovní dlažbu.
Zdroj: Keraservis

Ideálním materiálem pro vybudování povrchů kolem bazénů je keramická dlažba. Proč? Odpověď je jednoduchá. Má všechny vlastnosti, které jsou pro bezpečný a bezproblémový pohyb kolem bazénu nezbytné. Speciální dlažba určená pro venkovní použití je protiskluzná, má dlouhou životnost, skvěle odolává povětrnostním vlivům a především se velmi dobře udržuje a čistí. Italský výrobce Atlas Concorde nabízí v kolekcích venkovních dlažeb také speciální keramické lemy a mřížky určené k instalaci kolem bazénů.

Zdroj: Keraservis

Dlažba na terasu a bezprostřední okolí bazénů spolu souvisí, je velmi vhodné plánovat obě tyto záležitosti současně. Speciální bazénové tvarovky a dlaždice z jednotlivých kolekcí Atlas Concorde mají stejný design a stejné vlastnosti, díky tomu je možné je na sebe pěkně navázat a vytvořit tak harmonický a ucelený vzhled okolí bazénu. Velmi populární je venkovní keramická dlažba ve vzhledu dřeva nebo kamene, která je od skutečných přírodních materiálů k nerozeznání a má o poznání lepší užitné vlastnosti. Pokud vyznáváte spíše industriální vzhled, můžete si vybrat z povrchů v imitaci betonu nebo třeba cortenu.

Zdroj: Keraservis

Pro dlažbu kolem bazénů doporučujeme jednoznačně pokládku na terče  bez použití lepidel, které má hned několik velkých výhod. Mezi dlaždicí a podkladovou vrstvou je díky terčům dostatek místa pro umístění nezbytné bazénové technologie, tedy protažení rozvodů elektroinstalace, vody, odpadů a filtrace. Všechny odtokové žlaby nebo vpusti, které by mohly kazit celkový dojem, jednoduše schováte pod dlažbu na terčích. V případě poruchy je snadné dlaždici na určitém místě odkrýt, provést opravu závady a zase dlažbu zkompletovat. Dlažbu položenou na terče je možné jednoduše podle potřeby vyspádovat a zajistit tak bezproblémové odtékání vody. Pro pokládku na terče je určena speciální venkovní dlažba 2 cm, která splňuje všechny požadavky pro použití v exteriéru.

Zdroj: Keraservis

Pokud si vyberete na terasu nebo do okolí bazénu venkovní keramickou dlažbu Atlas Concorde, nemůžete udělat chybu. Přijďte si ji vybrat do showroomů Keraservis, najdete je v Praze, Brně nebo Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Pokládka dlažeb a podlah

In-situ Fabricator

Mobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí je

Curyšské Laboratoře digitální výroby (spadající pod Národní výzkumné centrum, NCCR) představily svou vizi „stavitele budoucnosti“. Je jím robotická paže In-situ Fabricator, automatizovaná samostatná konstrukční jednotka schopná skládat cihlu po cihle zdi dle přednastaveného zadání.

Vinylová plovoucí podlaha Amtico CLICK: Podklad, pokládka a netradiční aplikace Zdroj: ANVI TRADE s. r. o.

Vinylová podlaha: Podklad, pokládka a netradiční aplikace

Vinyl neboli také PVC je oblíbenou krytinou pro podlahy. Příprava podkladu je pro tuto podlahu zásadní. Ideální je rovný povrch vyhotovený nivelační stěrkou. Vinylové plovoucí podlahy v dílcích lze pokládat i na povrch s drobnými nerovnostmi – to však platí pouze pro tento typ LVT – i přesto je doporučeno vždy a pro…

Zdroj: Fotolia.com - kei u

Přehled dřevin vhodných pro podlahy. Kterou vybrat?

Není dřevo jako dřevo a jeho vlastnosti jsou rozdílné pro různé druhy dřeva a jeho úpravy či modifikace. Například termicky ošetřený jasan se hodí na podlahy i do koupelny, zatímco modřín, díky jeho přirozené životnosti, je používán také v exteriéru např. na terasy nebo fasády.

Zdroj fotek: ANVI Trade s. r. o.

Vinyl – materiál pro podlahoviny. Jak se vyrábí a recykluje?

Vinyl nebo PVC – to jsou dva názvy pro jeden a ten samý materiál, jaký se ve stavebnictví používá pro výrobu podlah do rodinných domů a bytů ale i do silně zatěžovaných prostor například v obchodech. Je vhodná i jako podlaha do koupelny. Vinyl (neboli PVC) lze použít i jako obklad stěn. Z čeho a jak se vyrábí a jak…

© Fotolia.com - Photogalia

Koberec jako podlahová krytina: Typy koberců a vhodnosti použití

Koberec je klasickou podlahovou krytinou do domácností, hotelů i komerčních prostor jako jsou obchody či kanceláře. Není však koberec jako koberec. Ten, který se hodí do vaší ložnice, na který šlápnete asi třikrát denně, není vhodné použít do silně zatěžovaného prostoru obchodu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA