Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Apassionata Showpalast se skly od společnosti Guardia Glass připomíná tryskajícího koně

Apassionata Showpalast nacházející se v mnichovské čtvrti Froettmaning slouží jako volnočasová atrakce vyhrazená pro koňská představení. Během roku ji navštíví až 450 000 diváků.
Zdroj: guardianglass.com
Zdroj: guardianglass.com

Za vznikem projektu stojí architekti ze studia Graft, kteří vytvořili jedinečný design arény s 12 tematickými pavilony. Ty jsou otevřené po celý rok a nabízí muzeum koní, stanici pro hříbata, dětskou zoo a interaktivní dobrodružství ve 360stupňovém kině. Aréna dokáže pojmout až 1 700 diváků, kteří mohou sledovat koňskou show na 40 metrů dlouhém pódiu. Zážitek ze show je umocněn jednou z největších LED stěn v Evropě o rozměrech 600 metrů čtverečních.

Osvětlená aréna připomíná tryskajícího koně

Hlavním prvkem komplexu je aréna Showpalast, jejíž přední část je obložena zvlněnou skládanou dřevěnou konstrukcí, která připomíná tryskajícího koně – zejména večer, když je celý prostor ozářen světelnou show.

Za dřevěnou konstrukcí je okouzlující skleněná fasáda. Pro tento účel bylo kvůli kombinaci estetických a praktických vlastností vybráno sklo Guardian SunGuard® HP Silver 43/31 se solární ochranou. Potahované sklo s protisluneční ochranou snižuje oslnění a poskytuje vynikající odraz slunečních paprsků, takže pomáhá udržet prostor chladný. Pro vnějšího pozorovatele navíc vytvářejí odrazy cválajících koní na skleněné fasádě iluzi obřího praxinoskopu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Zdroj: Fotolia.com - nespix

V Lednici na Břeclavsku budou z lodních kontejnerů vznikat domy i kanceláře

Zvýšení výroby až o 250 procent umožní firmě RMR STAV KONT přestěhování do nového areálu v Lednici na Břeclavsku. Společnost bude v hale o rozloze 2000 čtverečních metrů měnit vysloužilé lodní kontejnery na domy, kanceláře případně další stavby. Zástupci firmy nové prostory představili novinářům.

Přenosová soustava, ilustrační obrázek, fotolia, Gina Sanders

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, nightman1965

Ceny starších bytů klesly. Brno je výjimkou

Průměrná cena staršího bytu v Česku poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Na začátku léta se starší byt prodával za 88.756 korun na metr čtvereční, což je o dvě procenta levněji než na jaře. Jen v Brně cena mezičtvrtletně stoupla o tři procenta na 95.215 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA