Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jaký koberec je vhodný do hotelu?

Pokud se snažíte nabízet v pohostinství ty nejlepší služby a zároveň tak špičkový zážitek pro vaše zákazníky, nezapomínejte na vhodný výběr hotelového koberce, protože takový zážitek začíná již při prvním kroku v bezchybném prostředí. První krok se váže s podlahou, a proto vám poradíme jak vybrat ten správný hotelový koberec.
Zdroj: Pexels - max vakhtbovych
Zdroj: Pexels - max vakhtbovych

Proč je vhodné zvolit koberec do hotelu?

Nevíte jakou zvolit podlahovou krytinu, abyste vytvořili v hotelu jedinečné a zároveň pohodlné prostředí, které řeší kročejový hluk? Zvolte koberce, které jsou navržené speciálně pro hotely, konferenční místnosti, bary, restaurace a jiné provozovny. Tyto hotelové koberce jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost, proto budou vašim zákazníkům sloužit mnoho let. Zatímco jiné podlahy, jako je například leštěný beton, dlaždice nebo tvrdé dřevo mají své místo jen v určitých projektech, tyto typy podlah postrádají rozmanitost ve stylu a designu, kterou mohou nabídnout pouze koberce. Právě díky opravdu širokému výběru vzorů a stylů, skvělým akustickým vlastnostem a dokonalému pohodlí jsou koberce pro pohostinství vynikající a praktickou podlahovou krytinou.

Jak vybrat hotelový koberec?

Jste rozhodnutí pro pořízení hotelového koberce a nevíte podle čeho vybrat ten vhodný a ideální hotelový koberec? Aby koberec dlouho vydržel v hotelu či jiném projektu je potřeba vybrat kvalitní a odolný koberec s vysokou zátěžovou třídou. Tyto zátěžové třídy se dělí do třech základních kategorií a to na komerční, domácí a průmyslové prostředí. Pro hotel tedy vybírejte koberce spadající do komerční zátěžové třídy, které se rozdělují do kategorií s číslem 31, 32 a 33. Čím vyšší číslo, tím odolnější koberec je.

Sledujte vlastnosti koberců

Při výběru hotelového koberce doporučujeme sledovat také další vlastnosti jako je například nízká hořlavost. Odolnost proti ohni se určuje podle požárních tříd, které jsou řazeny abecedně od Afl, Bfl až po Efl. Koberce označené třídou A jsou nejodolnější a nepřispívají k požáru v žádném jeho stádiu. Naopak výrobky třídy E dokáží odolávat jen malému plameni. Za třídou ještě uvidíte doplňkovou klasifikaci, která určuje tvorbu kouře. Tyto klasifikace jsou označeny s1 a s2. Při výběru se tedy soustřeďte i na tuto klasifikaci, v případě, že uvidíte koberce označené třídou Efl-s2, jde o koberec, který snadno hoří a má vysokou kouřivost. Mezi další vlastnosti, které stojí za to sledovat patří antistatické vlastnosti. Určují, jak dobře tlumí kročejový hluk a jestli se hodí k podlahovému vytápění apod. Všechny parametry by měl mít každý prodejce uvedené v přehledu produktu na e-shopu nebo přímo v kamenné prodejně. Firma eamadeo.cz vám s výběrem ráda pomůže.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: eamadeo.cz

Vybíráte podlahu? Tipy pro správný výběr!

Přemýšlíte o výběru podlahy do domácnosti a nevíte si rady? Nevěšte hlavu, připravili jsme si pro vás článek, který vám při výběru a rozhodování určitě pomůže.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA