REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Plot není jen hranice pozemku, je součástí architektury domu

Plot je neodmyslitelnou součástí architektury a dokáže pozvednout celkový dojem ze stavby. Jeho funkcí není jen vymezit hranice mezi pozemky a zajistit soukromí, ale bývá pomyslnou tečkou za každou stavbou.
Zdroj: BEST a.s.

Vhodným materiálem pro nosnou část plotu je beton. Od základů až po zákrytové desky sloupků. Pro snadnou stavbu a pěkný výsledek je vhodné volit betonové stavební tvarovky, které jsou k dostání v různých tvarech, strukturách i barvách.

Široký výběr plotových prvků a opěrných zdí nabízí společnost BEST. V jejím portfoliu najdete tradiční i nestandardní tvary, rovné i hladké povrchy, rustikální i štípané struktury. Na výběr je i mnoho barev, ať už upřednostníte jednu barvu nebo prolínání více odstínů.

Mezi nejznámější plotové tvarovky patří stavebnicové prvky BEST LUNETA s hladkým povrchem. Využít je můžete pro plné zdi i jednotlivé sloupky s dřevěnou nebo kovovou výplní. Vyrábí se několik variant sloupkových, průběžných i ukončovacích prvků, které vám usnadní samotnou stavbu. Pro dokonalý plot jsou součástí nabídky BEST i zákrytové desky či úchyty plotových výplní.

BEST LUNETA, barva karamelová Zdroj: BEST a.s.

Velké oblibě se těší také zdicí systém BEST STONE. Tento systém se skládá ze 13 různých rozměrů a typů, které na sebe navazují a dají se mezi sebou různě kombinovat. Prvky BEST STONE jsou ideálním doplňkem pro svahové zahrady, kde vytváří působivé opěrné zídky. Originalitu a krásu tohoto typu ocení především milovníci přírodních materiálů, protože díky rustikálně řešeným pohledovým stranám je tento systém podobný kameni.

BEST STONE, barva colormix brilant Zdroj: BEST a.s.

Pro příznivce moderní architektury má také řešení. Podlouhlý tvar a zvýrazněná podélná spára jsou zajímavým charakteristickým znakem pro novou řadu tvarovek BEST MAESTRA. Prvky se hodí především pro plnou zeď nebo širší sloupky střídající se s výplněmi z jiných materiálů.

BEST MAESTRA, barva colormix sand Zdroj: BEST a.s.

Pěkná zákoutí zahrady vytvoří i jiné prvky, jako je BEST ROKA nebo tradiční BEST CIHLA. Zajímavým řešením budou také tvarovky, které je možné vyplnit zeminou a osázet květinami. Mezi takové patří BEST KASKADA nebo BEST VARIO. Získáte tak překrásnou rozkvetlou stěnu či zpevněný břeh. Fantazii se ani při výběru a stavbě plotu meze nekladou.

BEST – ROKA, barva přírodní Zdroj: BEST a.s.

Jakmile si vyberete typ splňující vaše požadavky a barvu ladící s domem a zahradou, můžete začít s realizací.  Nejjednodušší je obrátit se na zkušenou realizační firmu, která vám pomůže s výběrem, výpočtem a samozřejmě se stavbou. Pokud se rozhodnete splnit si sen bez pomoci odborníků, doporučujeme si pročíst návody a prohlédnout instruktážní videa. Zde může pomoci YouTube kanál společnosti BEST, kde se výpočtem i realizací zabývá známý moderátor kutilských pořadů, Pepa Libický.

Novým pomocníkem při výběru plotových prvků a vhodné barvy je nová aplikace BEST VISIO VR, ve které hned uvidíte, který plot s vaším domem nejlépe ladí. Stačí svůj mobilní telefon namířit na místo, kde má plot stát a vybrat si z galerie vhodný plot i plotovou výplň. Pak už si jednoduše plot umístíte na místo a uložíte obrázek do svého telefonu nebo pošlete přátelům. BEST VISIO VR navazuje na webovou aplikaci BEST VISIO – ploty. V ní si nastavíte podobu plotu, jeho rozměry i materiál a získáte tak přesné podklady pro nákup materiálu.

Zdroj: BEST a.s.

Pokud si nejste jistí, jestli si s aplikací poradíte, navštivte poradenská centra BEST. Na každém z 8 pracovišť jsou vám k dispozici proškolení pracovníci, kteří vám s aplikací rádi pomohou. A nejen s ní. Součástí center jsou i rozsáhlé vzorkovny, kde si vybraný produkt prohlédnete na vlastní oči. Navíc zde získáte i informace o nejvýhodnějším nákupu, návody na stavbu i rady, jak o výrobky dále pečovat. Přijďte a o kvalitách výrobků i služeb se přesvědčte sami.    

BEST, a.s.

logo
Rybnice 148
331 51 Kaznějov

telefon: 373 720 111
zelená linka: 800 848 848
e-mail: best@best.cz

web: www.best.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: BEST a.s.

Beton na zahradě? Ano, a může vypadat dokonale!

Zahrada se po zimě konečně probouzí, a tak je nejvyšší čas myslet na její zvelebení. Možností máte spoustu. Pokud hledáte řešení, které bude výborně vypadat spoustu let, sáhněte po betonu. Uvidíte, že na vaší zahradě dokáže divy!

Stavíte příjezdovou cestu, zahradní chodník nebo terasu? Vyberte správnou dlažbu

Stavíte příjezdovou cestu, zahradní chodník nebo terasu? Vyberte správnou dlažbu

Terasa, veranda či pergola je chloubou spousty zahrad. Vždyť kdo by si na ní rád nevychutnal nedělní kávu nebo neposeděl s přáteli u dobrého jídla a pití? Není to ale jediná věc, která nás na ní láká. Snad každý v koutku duše touží po tom, aby právě tu jeho terasu hosté obdivovali. Jak na to? Základem je správná…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA