REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Karlovy Vary připravují projekt dostupného družstevního bydlení

Město Karlovy Vary připravuje projekt družstevních bytů. Chce ve spolupráci se soukromými investory nabídnout dostupnější variantu bydlení zejména pro mladé lidi. Využít chce městské pozemky v rozvojových lokalitách, řekla dnes novinářům primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).
Karlovy Vary, zdroj: fotolia, sarah-jane
Karlovy Vary, zdroj: fotolia, sarah-jane

"Karlovy Vary se dlouhodobě potýkají s tím, že nemají dostatečný bytový fond, který by byl určený i pro lidi, kteří nemají vysoké příjmy, a mladé, kteří začínají. Kdysi fungovalo družstevní bydlení, ke kterému se chceme vrátit. Máme pozemky, sice nemáme finanční prostředky, abychom stavěli, ale jsou tu investiční partneři. Hledáme proto možnosti, jak spolu s nimi znovu zpřístupnit bydlení lidem, kteří nemají na vysoké úvěry nebo hypotéky," uvedla Pfeffer Ferklová.

Podle primátorky by šlo o formu PPP projektu, tedy spolupráci soukromého a veřejného sektoru. Město i investor by se stali členy družstva a postavené byty by pak mohli získat zájemci o bydlení. Řádově by mohlo jít až o stovky bytů, které by se ale stavěly po etapách, podle zájmu o byty.

Protože ale podobný koncept výstavby bytů není obvyklý, město nyní připravuje právní podklady tak, aby byl projekt dostupného družstevního bydlení do podzimu připravený a po komunálních volbách by jej mohlo nové zastupitelstvo využít.

V první fázi město zvažuje využít pozemky v Drahovicích. Pokud by se projekt osvědčil, bylo by možné podobným způsobem, spoluprací se soukromými investory, uskutečnit další další záměry města.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Zdroj: Pexels, Jan Zakelj

Studie: Evropa může opustit fosilní paliva, kdyby investovala dva biliony eur

Evropa by mohla opustit fosilní paliva a vybudovat soběstačný energetický sektor, pokud by do roku 2040 investovala zhruba dva biliony eur (téměř 49 bilionů Kč) do obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární a větrné elektrárny. Tvrdí to podle agentury Reuters studie, jejímž hlavním autorem je Postupimský…