REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Kotle OPOP na dřevo a pelety s podporou dotace

Pro sektor kotlů na tuhá paliva začne se začátkem nového roku 2022 rušné období. Zvýšený zájem zákazníků kvůli zdražování plynu a elektřiny doplní spuštění kotlíkových dotací, které cílí k zářijovému zákazu provozu kotlů 1. a 2. emisní třídy. Jaké kotle z nabídky OPOP je mohou zastoupit?
Zdoj: OPOP

Start se blíží

Již počátkem roku 2022 začnou kraje vypisovat nové výzvy v programu Kotlíkové dotace 20212022, kde mohou žadatelé získat až 95 procent nákladů na výměnu neekologického kotle. Tento dotační program se zaměřuje na nízkopříjmové žadatele, a tak například domácnosti, v nichž žijí jen důchodci, mají na dotaci nárok automaticky. Maximální výška dotace na kotel spalující dřevo či pelety je 130 000 korun včetně způsobilých nákladů.

Dřevo, pelety nebo obojí

Pokud chce zákazník nahradit kotel v 1. nebo 2. emisní třídě dotovaným kotlem na biomasu, může volit mezi kotlem na dřevo H4EKO-D s ručním přikládáním a automatickým peletovým kotlem Biopel mini, ve kterém se spalují výhradně pelety.

Pelety dřevo Zdroj:Shutterstock

Třetí možností je spojit výhody automatického kotle na pelety a zplynovacího kotle na dřevo a pořídit si kombinovaný kotel Biopel mini kombi. Když dřevo ve zplynovacím kotli dohoří, dojde automaticky k zapálení pelet v kotli Biopel mini. Další výhodou tohoto setu je to, že stačí pouze jeden komín, a navíc ušetříte za palivo. Cena palivového dříví je totiž trvale nižší než náklady na pelety.

Méně starostí s provozem kotle

Peletové kotle Biopel vynikají vysokou účinností až 93,7 procent a malými rozměry. Například nejužší peletový kotel na trhu Biopel mini tower plus CA má šířku jen 35,2 centimetrů. Je možné využít také příslušenství, které přispívá k téměř bezobslužnému provozu. Jde například o kompresorové čištění hořáku a výměníku nebo automatické odpopelnění, které čistí popelník kotle. Tím zásadně prodlužuje intervaly nutné pro manuální údržbu.

Pokud jde o technologie vzdáleného přístupu, nabízejí automatické kotle Biopel mini možnost ovládání přes aplikaci e-modul v počítači nebo mobilním telefonu. Zákazník může nastavovat teplotu a také spouštět vytápění, například s předstihem před příjezdem domů. Velkou výhodou je, že do aplikace může vstoupit také technik a řešit servis na dálku.

Dřevo je oblíbené

Také druhý z dotovaných kotlů –⁠ H4EKO-D spalující dřevo –⁠ umožňuje sledování parametrů vytápění v aplikaci, ale zapálení ohně a přikládání zůstává v lidských rukou. Má vysokou účinnost až 90,2 procenta a současné tři stupně výkonu (16, 20 a 25 kW) budou v první polovině roku 2022 doplněny o další varianty 35 až 55 kW.

Kotel je určený pro spalování velkých kusů dřeva a díky velké násypné šachtě se výrazně prodlužují intervaly doplňování dřeva. I tak si udržuje malé rozměry, aby mohl být instalovaný i do stávajících kotelen jako náhrada nevyhovujících řešení.

Podrobné informace naleznete na webu www.opop.cz

OPOP, spol. s r.o.

logo
Zašovská 750
757 01 Valašské Meziříčí

telefon: 571 675 240
e-mail: sales@opop.cz

web: www.opop.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Zdroj: Bef Home s.r.o.

Jak na instalaci krbové vložky. Usazení a obezdění zvládnete i svépomocí

Krbová vložka je oblíbeným dodatečným zdrojem vytápění rodinného domu i zajímavým prvkem interiéru. Její instalace není složitá, přesto vyžaduje znalost stavebních postupů a pečlivost při práci. Důležitá je stavební připravenost – přívod vzduchu a odtah kouře. Zkušenější kutil může krbovou vložku zvládnout usadit a…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

V Česku loni změnilo dodavatele plynu rekordní množství zákazníků

V Česku loni změnilo dodavatele plynu rekordní množství zákazníků, podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) jich bylo celkem 384.998. V porovnání s rokem 2020 je to o téměř 184.000 více. Může za to i konec dodavatelů energií, největší počet změn se uskutečnil v listopadu, kdy k novému dodavateli přešlo 110.290…

Plynový kotel, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Zákaz vytápění plynem v EU do roku 2040? Víme, jak je to doopravdy

V televizních zprávách proběhla vlna vyhrocených reportáží o tom, že EU nám nařizuje zákaz využití zemního plynu k roku 2040. Takto jednoznačné to však není a ve zprávách rozhodně nebylo řečeno vše. Zkuste se nad ukončením využití zemního plynu k roku 2040 a důsledky tohoto opatření společně se mnou zamyslet. A na…

REKLAMA