REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Obklady jako tapety do koupelny

Není to tak dávno, kdy koupelna sloužila pouze k základní hygieně. Naštěstí to dnes už neplatí. V dnešní době je koupelna oázou relaxace, místo, kde se zbavíme každodenních starostí a nabereme novou energii. O koupelnu nyní pečujeme jako o obývací pokoj. A také se v ní jako v obýváku můžeme cítit. A co více, můžeme si ji také vytapetovat.
Zdroj: Atlas Concorde, 41zero42

Tapety v koupelně jsou v nyní velkým hitem. Samozřejmě ne ty papírové, máme tu keramické obklady se vzhledem tapety. A ty jsou přesně ty pravé do koupelny, nezvlhnou, nezkroutí se, nezplesniví, po celá léta zůstanou stále stejné.  Jsou krásné, designové a svými užitnými vlastnostmi vhodné do vlhkého prostředí. Velkým hitem jsou keramické tapety s rostlinnými motivy a 3D obklady s velmi jemnými vzory. Není divu, že na veletrhu Cersaie 2021 v italské Bologni byly tyto obklady k vidění na většině veletržních expozic renomovaných výrobců keramických obkladů.

Zdroj: Atlas Concorde, 41zero42

Keramické obklady ve vzhledu tapet s rostlinnými motivy si můžete vybrat v mnoha designech. Od divoké džungle s papoušky, přes jemné romantické kytičky až po výrazně barevnou květinovou louku. Velmi oblíbené jsou také obklady s designem zelených rostlin, které vypadají jako skutečná zeleň. Mají tu výhodu, že vypadají stále jako čerstvé a nepotřebují žádnou zálivku. Vypadají zajímavě v kombinaci se dřevem, mramorem, betonovou stěrkou nebo jednoduše s bílými nebo smetanovými obklady.

Krásnou variantou jsou také 3D obklady, samozřejmě opět keramické, ve vzhledu tapet. Reliéfní obklady nejsou v koupelnách žádnou novinkou, ale v poslední době získaly nový jemnější design a detailnější opracování. Mají delikátní strukturu, novou barevnost (modrá denim, zelenkavá barva lišejníku, režné plátno a podobně) a detailně propracované vzory (přírodní motivy, abstraktní nebo geometrické). Nové trojrozměrné keramické povrchy přináší do koupelen také zajímavé světelné efekty. Velkým hitem tohoto roku je kombinace různých velikostí obkladů - velkoformáty, mozaiky nebo obklady ve tvaru hexagonu se snoubí s malými formáty. Například výrazná velkoformátová „keramická tapeta“ na jedné stěně se dobře vyjímá s obklady v decentní barevnosti, které jsou použity ve více různých formátech.

Pokud vás myšlenka moderní koupelny s obklady ve vzhledu tapet zaujala, neváhejte kontaktovat koupelnové studio Keraservis. Mají své showroomy v Praze, Brně i Ostravě. Vyberte si nejbližší podle místa vašeho bydliště a přijďte. Budete vždy vítáni.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

REKLAMA