REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak chladit příjemně a bez průvanu studeného vzduchu? Systém FV Comfort od FV plast

Jedním systémem můžeme chladit i vytápět, podle potřeby a ročního období. Můžeme i kombinovat například chlazení stropu v podkroví a vytápění v podlaze v přízemí.

Jak funguje velkoplošného chlazení a vytápění v jednom systému, kolik to stojí, kdo navrhuje a jaké jsou požadavky na stavební konstrukci v rozhovoru s Tomášem Pavlokem, technickým manažerem FV plast:

V domech obecně roste potřeba na chlazení. Jako důsledek požadavků na větší komfort, teplejších letních měsíců, delšího letního období i důsledek větších tepelných zisků. Klasické systémy chlazení, které využívají princip přímého výparu chladiva a proudění studeného vzduchu ne všem vyhovují. Všichni známe problémy s průvanem, problémy rozdílného vnímání teploty v kancelářích apod.

V rodinných domech vidíme trend podhledů, do kterých se schová osvětlení, vzduchotechnika, elektroinstalace, slouží jako designový prvek, a tak se nejvíce prodává skládačka určena pro klasické sádrokartonové podhledy.

Pro podlahové vytápění může být zdrojem plynový kotel, elektrokotel, tepelné čerpadlo. Pro FV Comfort potřebujeme zdroj chladu, pro nás je přirozeným zdrojem tepelné čerpadlo, které umí topit i vyrobit chladnou vodu. Výhodou velkoplošného chlazení je to, že voda se nechladí na velmi nízké teploty, do velkoplošných systémů se používá spád 16/19 °C i proto, abychom se drželi nad teplotou rosného bodu a zachovali příjemný dojem z chlazení, kde nic nehlučí a nefouká.

Rohože se připevňují na klasickou sádrokartonovou konstrukci, kterou následně sádrokartonář zaklopí. Nepotřebujeme tedy žádné speciální materiály ani řešení. Pro montáž a manipulaci potřebujeme výšku podhledu min. 10 cm. V místě, kde se umísťují rozdělovače, které potřebujeme stejně jako u podlahového vytápění a nejčastěji jsou také v podhledu, potřebujeme trochu více, cca 15 cm.  

Jedná se o standardní prvky, na rozdělovači a sběrači termostatické hlavice, které jsou navázané na termostat, v každé místnosti na přívodním potrubí čidlo rosného bodu, které hlídá riziko kondenzace.

Kladečský výkres je součástí projektu a připravujeme je my. Rozkreslíme pokládku včetně potřebných míst bez rohoží, například pro prostupy. Součást projektu jsou i návaznosti na další prvky.

Rohože se vyrábí jako stavebnice na sklad, tj. není tam žádná dlouhá čekací doba. Dá se počítat s týden - 14 dní a je to na stavbě.

Článek není přepisem rozhovoru, jen upozorněním na některé zajímavé pasáže. Poslechněte si celý rozhovor!

FV - Plast, a.s.

logo
Kozovazská 1049/3
250 88 Čelákovice

telefon: 326 706 711, 326 706 717
e-mail: fv-plast@fv-plast.cz

web: www.fv-plast.cz, www.fv-comfort.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Peníze, Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Lidé mohou kvůli energiím žádat o příspěvek na bydlení i mimořádnou dávku

Lidé, na které výrazně dopadlo zdražení energií, mohou žádat úřady práce o podporu. Mohou získat příspěvek na bydlení, který se kvůli růstu cen navýší. Na webové kalkulačce si zájemci mohou ověřit, zda mají na tuto dávku nárok a jak vysoká by mohla být. Využít je možné i dávku mimořádné okamžité pomoci. Dosáhnou na…

Zdroj: AdobeStock - milan

Kam umístit elektrorozvaděč v rodinném domě. Jak velký je a jaké parametry má mít

Pod pojmem rozvaděč (pro někoho také rozváděč, rozvodnice – vše v kombinaci s přídavnými jmény jako venkovní/vnitřní, elektroměrový/domovní, hlavní/podružný atd.) si v obecné rovině představíme skříň, do které je zavedeno několik kabelů a která současně obsahuje elektrické přístroje pro jištění, měření a ovládání…

Zdroj: Bef Home s.r.o.

Jak na instalaci krbové vložky. Usazení a obezdění zvládnete i svépomocí

Krbová vložka je oblíbeným dodatečným zdrojem vytápění rodinného domu i zajímavým prvkem interiéru. Její instalace není složitá, přesto vyžaduje znalost stavebních postupů a pečlivost při práci. Důležitá je stavební připravenost – přívod vzduchu a odtah kouře. Zkušenější kutil může krbovou vložku zvládnout usadit a…

Testování na COVID, zdroj: Adobestock, halfpoint

VŠCHT: Monitoring odpadních vod škol by mohl nahradit antigenní testy

Rozsáhlý monitoring koronaviru v odpadních vodách škol by při ústupu epidemie v Česku mohl nahradit testování žáků a studentů antigenními testy. Zástupci Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT), Prahy 9 a Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) to dnes uvedli v tiskové zprávě. Předběžné výsledky pilotního…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA